Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26
  1. #1

    Domyślnie NIKON D7200 vs Sony A58

    Witam serdecznie,
    Jestem od kilku dni posiadaczem zestawu Nikon D7200 z Sigma DC 17-50 EX HSM, wcześniej parę lat używałem Sony A58 z kitowym obiektywem. Wziąłem statyw założyłem jeden i drugi aparat porobiłem parę zdjęć na podobnym parametrach tutaj zdjęcia https://we.tl/VYT9o01uor …. i spodziewałem się kolosalnej różnicy jakości zdjęć, a tu moje amatorskie oko nie widzi żadnej różnicy O_O. Moje pytanie brzmi czy rzeczywiście nie widać różnicy, czy ja jej porostu nie znam się? A jeżeli nie widać różnicy, to po co wydałem prawie 5000 zł na nowy aparat? Czy może w innych sytuacjach jestem wstanie zobaczyć tą różnicę w jakości zdjęć i stwierdzić to był udany zakup. Bo pierwsza myśl spakować nowy sprzęt do pudełek i oddać do sklepu.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scibas Zobacz posta
    A jeżeli nie widać różnicy, to po co wydałem prawie 5000 zł na nowy aparat?
    Co jak co, ale na to musisz sobie sam odpowiedzieć...

    Ps. zdjęcia się pobierają

  3. #3

    Domyślnie

    Obejrzałem i zapytam tak skromnie- na jakie różnice liczyłeś decydując się na zmianę?

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem dlaczego, ale nie mogę otworzyć tych plików z Nikona, poza tym mają jakby wyczyszczonego EXIFa.
    Zamiast testować na statywie, proponuję zawiesić obydwa na szyję i ruszyć w miasto lub nawet w domowym zaciszu zrobić kilka zdjęć z reki w świetle zastanym, bez lampy. Np ustawić w obydwu ISO na 3200 (w D7200 można automatyczny zakres np 400-3200 z czasem migawki nie krótszym niż 1/100), ustawić w tryb A i porobić kilka zdjęć na na "największej dziurze"
    I wtedy porównać.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moozgy Zobacz posta
    Nie wiem dlaczego, ale nie mogę otworzyć tych plików z Nikona, poza tym mają jakby wyczyszczonego EXIFa.
    Wszystko ma pełnego EXIF'a i nic nie jest wyczyszczone... Jak brakuje odpowiedniego softu i kodeków to robi się problem...

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wszystko ma pełnego EXIF'a i nic nie jest wyczyszczone... Jak brakuje odpowiedniego softu i kodeków to robi się problem...
    Może racja, na co dzień działam tylko z plikami *.NEF ze swojego D5300 a do tego wystarczał mi zainstalowany Capture NX-D oraz kodeki pod Windows, aby plik *.NEF otwierały się w aplikacji "Zdjęcia pod WIN 8.1" czy "Galeria obrazów Windows". Tak więc prośba o podanie co powinienem zainstalować.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moozgy Zobacz posta
    co powinienem zainstalować.
    Wystarczy View NX-i.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Wystarczy View NX-i.
    Faktycznie, VIEW NX-i, którego jak się okazało mam, bez problemu otwiera te pliki, oczywiście w przeciwieństwie do tych z Sony.
    Zaskoczony byłem, że "NEF-a" z D5300 mogę otworzyć pod Windowsem, a tego z D7200 nie. Widocznie wymagane są inne kodeki, których na chwilę obecną nie potrzebuję, więc ich instalację sobie daruję.
    Dziękuję za pomoc.

  9. #9

    Domyślnie

    Obejrzałem i zapytam tak skromnie- na jakie różnice liczyłeś decydując się na zmianę?
    Spodziewałem się, że na zdjęciach Nikona będzie obraz ostry jak brzytwa, natomiast na zdjęciach Sony'ego bardziej rozmazane, mniej ostre, widoczne szumy itd. A po za temperaturą barwową nie widzę więcej różnic. Co dużo mówić efektu wow nie było, takie rozważania żółtodzioba.
    Zmieniłem aparat bo chcę robić ładniejsze zdjęcia pomieszczeń. Mimo posiadania statywu, słonecznej pogody, czasu poświęconego próbom nigdy mi na Sony'm zdjęcia o satysfakcjonującej jakości nie wychodziły. Zakup nowego aparatu wraz z obiektywem miał być lekiem na całe zło.
    Zamiast testować na statywie, proponuję zawiesić obydwa na szyję i ruszyć w miasto lub nawet w domowym zaciszu zrobić kilka zdjęć z reki w świetle zastanym, bez lampy. Np ustawić w obydwu ISO na 3200 (w D7200 można automatyczny zakres np 400-3200 z czasem migawki nie krótszym niż 1/100), ustawić w tryb A i porobić kilka zdjęć na na "największej dziurze"
    Przyjmuję wyzwanie! Natomiast myślałem, że właśnie w pomieszczeniu przy słabym świetle największą zobaczę przepaść. Nie robiłem z ręki, żeby zdjęcia były najbardziej podobne do siebie i przez to uda mi się jak najwięcej wychwycić różnic, tak sobie to wyobrażałem. Ale pewnie masz rację (tak teraz sobie myślę), z ręki będzie widać większa rozbieżność.
    Ostatnio edytowane przez scibas ; 16-03-2018 o 20:00

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scibas Zobacz posta
    Spodziewałem się, że na zdjęciach Nikona będzie obraz ostry jak brzytwa, natomiast na zdjęciach Sony'ego bardziej rozmazane, mniej ostre, widoczne szumy itd.
    Zrób zdjęcia w bardziej wymagając warunkach, gdzie potrzeba ISO-6400 czy 12.800, gdzie potrzeba 1/8000 sek, czy ostrzenia konkretnymi punktami AF. Nie ukrywajmy- w pewnych porównaniach to nawet komórka czy kompakt nie będzie zbytnio odbiegał różnicami...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. r27 w Nikon D7200
    By clem in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-02-2018, 15:49
  2. Nikon D7200 vs Sony A6300
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 06:33
  3. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •