Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 26
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scibas Zobacz posta
    A jeżeli nie widać różnicy, to po co wydałem prawie 5000 zł na nowy aparat?
    Faktycznie, bez sensu. Przecież w A58 masz 20 Mpix matrycę, taką samą jak w A3000. A to jest bardzo dobry nośnik, który niewiele ustępuje temu w Nikonie. Wystarczyło wymienić taniego kita na coś równie taniego z MAF, np. 50/1.7, albo flintę 70-210/4 i odczułbyś dużą różnicę w obrazku.
    A poza tym, pytać najlepiej jest przed zakupem, a nie po.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie musisz jechać z ISO do 12800. Otworzyłem po 1 zdjęciu z S i N. Jeśli nie widzisz różnicy, faktycznie, zwróć Nikona.

  3. #13

    Domyślnie

    A poza tym, pytać najlepiej jest przed zakupem, a nie po.
    Nie kupowałem pod wpływem chwili, przeczytałem mnóstwo artykułów oraz wpisów (także na tym forum) no i padło na Nikona D7200. Z tego co wiem dla Sony'ego ciężko kupić dobre obiektywy a szczególnie używane, więc kupiłem nowe body, żeby mieć podstawę do czego dokupywać szkiełka w przyszłości, tak sobie to wyedukowałem.
    Otworzyłem po 1 zdjęciu z S i N. Jeśli nie widzisz różnicy, faktycznie, zwróć Nikona.
    A Ty widzisz?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scibas Zobacz posta
    Z tego co wiem dla Sony'ego ciężko kupić dobre obiektywy a szczególnie używane, więc kupiłem nowe body, żeby mieć podstawę do czego dokupywać szkiełka w przyszłości, tak sobie to wyedukowałem.
    Wydedukowałem. Tak, do Sony ciężko kupić dobre obiektywy, ale chodzi o bezlusterkowce z bagnetem E, natomiast z Twoim A problemu nie ma, ponieważ oprócz nowszych produkcji Sony/Zeiss pasują też starsze z Minolty, często bardzo dobre i za niewielkie pieniądze.

  5. #15
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może zaskoczę pytającego ale nawet Sony A100 dawał ostre zdjęcia, a jak dostałem w łapki nikona D80 to miałem opad szczeny ale nadal zdjęcia były ostre jeśli poprawnie wykonane, inne parametry robiły swoje, każdy kolejny sprzęt poprawiał to co oferował poprzednik, aż doszedłem do D750 i dopiero wtedy zauważyłem że nie jest mi potrzebny tak świetny sprzęt, który dla mnie nie oferuje nic więcej niż obecnie posiadane D600.

    Co do zwrotu, oj już widzę jak chętnie zostanie przyjęty zwrot lustrzanki z nabitym licznikiem migawki

  6. #16

    Domyślnie

    Z tym oddawaniem to przesadziłem, chyba chciałem dodać dramaturgii wpisowi Natomiast z tego co znam nasze prawo to mamy 14 dni zwrotu przy zakupie po za lokalem (np. on line).

  7. #17

    Domyślnie

    Nie wiem, jak z tym oddawaniem, jeśli możesz to dobrze.
    Ale teraz masz dwie drogi ze sprzętem: albo pozostać z mocowaniem Sony A (o ile go jeszcze masz) i dobrać fajne szkła, albo ciągnąć dalej z Nikonem, który na pewno jest bardziej perspektywiczny.

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez scibas Zobacz posta
    Natomiast z tego co znam nasze prawo to mamy 14 dni zwrotu przy zakupie po za lokalem (np. on line).
    Tak jest ale używany sprzęt zgodnie z prawem sprzedawca po otrzymaniu robi wycenę spadku wartości, przy lustrzance spokojnie może wycenić to na dużo dużo cebulionów i zrobić pomniejszony o ta kwotę zwrot ale zgodnie z prawem używaną lustrzankę nie musi nikt ci przyjąć na zwrot, jest to tylko dobra wola sprzedawcy, jeśli nie używana to ma obowiązek.

  9. #19

    Domyślnie

    Trochę poza tematem - może czas zalobbować za zmianą prawa?
    W takim B&H sprzęt można zwrócić do 30 dni bez żadnego tłumaczenia, pod warunkiem że klient nie zrobił więcej, jak 200 klatek. Dlaczego u nas ma być gorzej, jeśli płaci się więcej?

  10. #20

    Domyślnie

    Dobra, przyjmijmy, że kolega żartował z tym zwrotem
    Nie znam tego Sony, ale zapewne tak jak większość współczesnych lustrzanek daje przyzwoity obrazek. Przepaści do d7200 nie będzie, podobnie jak między między zdjęciem z telefonu czy jakiegoś kompakta zrobionym w dobrych warunkach, przy dobrym świetle. Ale spróbuj zdjęć nocnych, spróbuj obrobić zdjęcie z dużą różnicą tonalną (np. cienie-niebo). Różnice powinieneś zobaczyć w obróbce, nie w surowym RAW-ie. Plus dostęp do obiektywów, od starych Nikkorów przez amatorskie a niezłe, po topowe szkła typu Sigmy art (upraszczając). Plus dostęp do lamp błyskowych i CLS. Nie wiem, co tam można poustawiać w Sony, ale d7200 z S17-50 da przyzwoitego jpga, można sporo ustawić w puszce. No i autofocus w d7200 daje spory komfort.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. r27 w Nikon D7200
    By clem in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 23-02-2018, 15:49
  2. Nikon D7200 vs Sony A6300
    By KosmicznyNocnik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 06:33
  3. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •