Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Mogą zwinąć i zrobić nowy bagnet bo ten jest np za mały albo taki czy siaki...
    Czy coś na to wskazuje? Masz jakieś przecieki albo cokolwiek co dawałoby powód do takiego czarnowidztwa? No, bo jeśli nie to jaki jest sens o tym pisać? Równie dobrze można się obawiać, że CEO Nikona jutro zwariuje, spienięży firmę a kasę rozda ubogim zostawiając fanów Nikona na lodzie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    sailor, chodzi o to że Sony A6000 to staruszek, fakt że fajny nadal ale jakość obrazka odstaje nawet od taniutkiego Nikona D3300...
    <<klik>> Poza tym jakość obrazu to tylko jedna składowa ceny. Gdyby przyjąć ją za główne kryterium to słusznie można by mieć pretensje np do Nikona o to, że drogi jak pierun D500 ma matrycę gorszą lub nie lepszą niż amatorski D5600.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...do czasu jak systemu E nie zapełni sensownie tamron i sigma to będzie to upośledzony system...
    Zapomniałeś dodać "dla mnie". Bo na przykład dla mnie nie jest mimo, że marketing Sony mnie nie rajcuje. I w Sony są tanie obiektywy i o ile zaspokajają one czyjeś potrzeby to system jest w miarę tani i w żadnym razie nie jest upośledzony.

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Kupując A7 z kitem 28-70 i nie mając kasy na jasny standard i nie ma tamrona czy sigmy to jest się zmuszonym do zostania i trzeba robić ładną minę że wszystko ok nic się nie stało
    Kto kogo zmusza do zostania w tym czy innym systemie? Czy każdemu potrzebny jest "jasny" standard? Odnoszę wrażenie, że wszystkich sprowadzasz do wspólnego (Twojego) mianownika i nie dopuszczasz do siebie, że niektórzy mają jednak inne od Twoich potrzeby czy wizję systemu.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Kwestia adapterów była dla mnie też ciekawa ale po lekturze z internetów i testach jest to nieakceptowalne według mnie.
    W sensie, że sam przetestowałeś te adaptery a jeśli tak to które? A jeśli nie to o których testach i adapterach piszesz?

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ...tylko ja caly czas pisalem o rozwiazanich budzetowych. wydanie na adapter 3-4tys to jednak przegiecie...
    Ja w sumie też. Nie chodziło mi o jakieś speed boostery a o zwykłe przelotki bez soczewki za to przenoszące całą elektroniczną magię. Za to płaci się około tysiaczka lub nawet mniej, ale wtedy to już od dobrego Chińczyka.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-03-2018 o 18:06

  2. #22
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    ojej za dużo tego żeby ciągnąć, ja tu nie robię krucjaty i nie jestem wrogiem sony.
    Cena adapterów, działanie i problemy z nimi związane odstraszają zwłaszcza tych co zaczynają szukać w tym temacie.
    Jasny standard w nikonie czy canonie to dokładnie jasny standard i tyle, można wybierać w wielu modelach i cenach, nie ma tu żadnej filozofii, w sony oferta wygląda jak wygląda i nic tego nie zmieni nawet opowieści o tym że stałki ciamcianga i innych dziwnych firm załatwiają sprawę

  3. #23

    Domyślnie

    Niedawno sam pisałeś koledze marynarzowi, że stawia dziwne tezy a ty bazujesz na faktach i twardych danych więc się pytam o konkrety. O jakich przejściówkach czytałeś lub jakie testowałeś? Proste pytanie A co do jasnego standardu to po prostu się z Tobą nie zgadzam, że dla wszystkich jego cena jest problemem i oznacza z automatu, że system jest kulawy. Dla mnie to bez znaczenia, bo i tak bym nie kupił. Nie snuję tu żadnych opowieści tylko piszę tu o swoich potrzebach. Dla mnie są one o niebo ważniejsze niż Twoje i w tym sensie mogę jedynie napisać, że sam snujesz jakieś opowieści, bo w systemie nie brakuje mi żadnego jasnego standardu (nawet od jakichś dziwnych firm typu Tampon)

  4. #24
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie faktach i tezach tylko pierwsze wgryzanie w temat tak wygląda, adaptery do canona, nikona, sony A, generalnie co jeden zachwala to drugi opisuje jak mu zniszczyło sprzęt albo że nie działa af, pogarsza jakość itd, znawcy tematu pewnie wszystko wiedzą dokładnie.
    Jasny standardowy zoom to coś normalnego w canonie, nikonie czy nawet pentax, w sony już nie, a nawet często jest to coś nie dobrego, nie istotnego, za to stałki to hoho jaki wypas, ciekawe jak pojawi się tampon 28-75 do sony w dobrej cenie czy nadal będzie to wada systemu czy zaleta ?

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie faktach i tezach tylko pierwsze wgryzanie w temat tak wygląda, adaptery do canona, nikona, sony A, generalnie co jeden zachwala to drugi opisuje jak mu zniszczyło sprzęt albo że nie działa af, pogarsza jakość itd, znawcy tematu pewnie wszystko wiedzą dokładnie...
    Pytałem o konkrety a dostałem jak zwykle wypowiedź w stylu ktoś, gdzieś, kiedyś, coś Nie jesteś widocznie w temacie. Zniszczony sprzęt to dawne czasy, udało się to kiedyś firmie z Chin, chyba Fotodiox. W dodatku sprawa dotyczyła tylko i wyłącznie problematycznego mocowania Nikon, ale Ty jak to masz w swoim zwyczaju przeczytałeś gdzieś coś po łebkach i uogólniasz. Od tamtych zdarzeń minęły lata świetlne i w tej chwili mamy bardzo dobre przejściówki, co prawda nie na Nikona, ale w Canonie wybór jeszcze większy. A i ceny niższe. Nie wierzysz to poczytaj, ale jednak coś bardziej na czasie. Poza tym nie jest winą Sony, że przejściówki produkują też firmy, które nie przykładają większej wagi do jakości, ale i bez nich wybór i tak jest duży. Można wybrać sprawdzonych producentów i dobre produkty. Chcesz ryzykować ze sprzętem za grosze od problematycznego Chińczyka to twoja sprawa, ale czasami warto dołożyć, zazwyczaj niewiele, do Chińczyka, który robi dobry sprzęt.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jasny standardowy zoom to coś normalnego w canonie, nikonie czy nawet pentax, w sony już nie, a nawet często jest to coś nie dobrego, nie istotnego, za to stałki to hoho jaki wypas, ciekawe jak pojawi się tampon 28-75 do sony w dobrej cenie czy nadal będzie to wada systemu czy zaleta ?
    Wybacz, ale znowu piszesz bez sensu. Nigdzie nie napisałem, że standardowy zoom w systemie to wada. Po prostu mnie nie jest potrzebny. Czytaj proszę ze zrozumieniem.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-03-2018 o 19:02

  6. #26
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma kornetów bo bardzo trudno ogarnąć temat tych adapterów, dla mnie jedyne sensowne byłyby pod nikona bo łączyłoby mi dwa systemy, ewentualnie pentax k, canon odpada, oczywiście chodzi o działanie af sprawnie.

  7. #27

    Domyślnie

    Problem z przejściówkami Nikon-Sony leży w archaicznym bagnecie Nikona. Canon już dawno wykonał skok o którym Nikon dopiero myśli w związku z czym sprawa z Canonem jest o wiele prostsza. Poszukaj info o Commlite ENF-E1 PRO z tym, że najlepiej info o najnowszej wersji firmware bo było sporo poprawek. Ale i tak cudów bym się nie spodziewał.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    jak systemu E nie zapełni sensownie tamron i sigma to będzie to upośledzony system.
    SERIO???? rownie dobrze mozesz miec pretensje ze do jaguara nie pasuja czesci od fiata

    Ciekaw jestem ilu klientów zostaje z kitem z nikonie, canonie czy sony, czy ewentualne dokupowanie to tylko tanie stałki i ciemne zoomy wciskane w marketach jak "genialne" tamrony 70-300, a nawet ostatnio wydziałem muzealne sigmy apo 70-300.
    Kupując A7 z kitem 28-70 i nie mając kasy na jasny standard i nie ma tamrona czy sigmy to jest się zmuszonym do zostania i trzeba robić ładną minę że wszystko ok nic się nie stało
    zdecyduj sie prosze .. olbrzymia wieksosc fotografow konczy na 1-2 obiektywach. kupujac a6500 z 18-105 masz spokoj dla wiekszosci uzytkownikow. jak kupujesz a7 i wydajesz 15k na puszke to stac cie tez na jasne szklo za taka sama cene jak nikon.
    sigma juz zapowiedziala serie ART z mocowaniem E. wiec twoje argumenty troche takie ... przeterminowane
    Kwestia adapterów była dla mnie też ciekawa ale po lekturze z internetów i testach jest to nieakceptowalne według mnie.
    czyli nie miales w rece, nie uzywales i mowisz na podstawie tego co przeczytales w necie? troche slabo nie uwazasz? gdybym sugerowal sie tym co pisza w necie nie mialbym d70/d200/d700/d800 - wszystkie byly wadliwe, odklejaly im sie matryce, nie ostrzyly i w ogole kiepsko bylo nimi robic zdjecia

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Ja w sumie też. Nie chodziło mi o jakieś speed boostery a o zwykłe przelotki bez soczewki za to przenoszące całą elektroniczną magię. Za to płaci się około tysiaczka lub nawet mniej, ale wtedy to już od dobrego Chińczyka.
    a masz cos sprawdzonego na bagnet nikon/canon? bo przyznam ze szukam

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jasny standard w nikonie czy canonie to dokładnie jasny standard i tyle, można wybierać w wielu modelach i cenach, nie ma tu żadnej filozofii, w sony oferta wygląda jak wygląda i nic tego nie zmieni nawet opowieści o tym że stałki ciamcianga i innych dziwnych firm załatwiają sprawę
    sony 50/1.8 e mount kosztuje 950pln. tyle samo co nikon 50/1.8
    to chyba najpopularniejszy jasny standard. Mozesz tak w 2-3 slowach wyjasnic czemu w 50tce nikona nie ma filozofii a w sony nagle ta filozofia sie pojawia?
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  9. #29
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Chodzi o jasny standard zoom.

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    czyli nie miales w rece, nie uzywales i mowisz na podstawie tego co przeczytales w necie? troche slabo nie uwazasz?
    Dokładnie tak. napisałem pare razy że nie mam doświadczenia w temacie sony E i tym bardziej adapterów, zaczynam temat i teoretyzuje ale szum informacyjny jest wielki i odstrasza raczej niż zachęca.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jasny standardowy zoom to coś normalnego w canonie, nikonie czy nawet pentax, w sony już nie
    hmmm a maialem wrazenie ze sony ma nie tyko klasycznego 24-70/2.8 ale rowniez vario-tessara zeissa tory zabija jakoscia.
    do tego 24-105/4, 12-24/4 i 16-35/2.8

    mzoesz powiedziec czego brakuje w standardowych zoomach?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    teoretyzuje ale szum informacyjny jest wielki i odstrasza raczej niż zachęca.
    w 2004r jak pojawil sie d70 to szum informacyjny byl taki ze aparat nie mail prawa robic zdjec. krzywo wklejona matryca, mora widoczna na kazdym zdjeciu, front focus, back focus, przeswietlanie na pomiarze matrycowym.
    szczesliwie bylem jednym pierwszych posiadaczy najbaridzej wadliwej serii podobno, zrobilem nim kilkadziesiat fantastycznych sesji, problemow o ktorych dyskutowano nie zauwazylem. d70 do dzis robi zdjecia u znajomego. z rok temu stweirdizl ze co prawda dziala ale troche sie zaczal rozlatywac, co biorac pod uwage ze gosc lazi po skalach jest calkiem dobrym wynikiem
    to tyle w temacie szumu umow sie z kims kto ma sprzet lub pozycz, to nie jest drogie. sprawdz w praktycze jak dziala
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Fomei Digitalis PRO S400 DC STROBO // nFlash N680A Nice Foto
    By kurczeblade in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-03-2016, 21:30
  2. Czy Nikon blokuje baterie innych firm?
    By Władca Pixeli in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 22:32
  3. Serwis Nikona, a innych firm
    By Nifir in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 22:51
  4. [ Reportaż ] Koncerty jubileuszowe część 3: Alians(20 lecie)
    By mateo912 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 10:19
  5. kilku super gości :) + jeszcze kilku ;)
    By Pawel Pawlak in forum Plenery i warsztaty rok 2005 (Mysłakowice, Tomaszów Mazowiecki)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 23:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •