Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Wiesz że canon sprzedaje więcej bezluster aps-c od sony ?
    a kodak sprzedawal najwiecej filmow ze wszystkich producentow
    nie sprawdzlaem dokladnych danych bo snu z powiek mi to nie spedza. po prostu widze co sie dzieje na rynku. jak dlugo canon bedzie sprzedawal swoje bezlustra w wiekszej liczbie skoro mozna miec cos lepszego w ten samej cenie?
    jaka canon ma alternatywe dla rodziny a6500/a7III ? bo o nikona to juz w ogole nie pytam niestety

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Przecież są już sprawnie działające adaptery, przynajmniej pod EF i jakoś nie widać tego zamiatania. Problem jest taki, że adapter to adapter, dochodzi ze 200 g wagi, większe gabaryty, jednak mniejsza sprawność i dużo gorsze wyważenie zestawu. I tego się nie przeskoczy, czy to będzie oryginalna LALA, czy chińczyk. I tak nie zastąpi to natywnego szkła.
    ale o jakim wywazeniu piszesz? przy dluzszym szkle waga aparatu i ewentualnego adaptera przestaje miec znacznie. A na gimballu masz krotkie szklo wiec wywazenie nie jest problemem.
    a "zamiatania" nie widac az tak mocno (choc wcale nie jest tak ze nie widac) bo jak do tej pory NIE MA na tyle dobrych adapterow. LLAEA4 jest na bagnet a/e (nie ma niestety opcji F ani EF) i dziala niemal perfekcyjnie. reszta dzialajaca na zasadzie detekcji kontrastu niestaty ma wiecej wad tego rozwaizania niz zalet i z af-em ciezko. tak wiec z ta sprawnoscia to poplynales

    Nie zmienia to faktu ze przy filmowaniu juz nie ma tego problemu i "zamiatanie" o ktorym wspomniales jest bardzo ale bardzo widoczne, bo owszem troche ludzi jeszcze filmuje canonami, ale juz nikonami malo kto a sony+olympus+panasonic odbieraja skutecznie rynek. Mowie tutaj oczywiscie o rynku amatorskim i biednym profi a nie o rozwaizaniach typu red lub blackmagic. Moze nie jest to wielka rewolucja, bo zawodowa reporterka nadal bedize czas jakis jeszcze trzymac sie C i N ale warto popatrzec wokol zeby zauwazyc ze dwie najwieksze firmy foto przespaly temat. przy czym nikon duzo mocniej.
    oczywoscie bardzo chcialbym sie zdziwic i zobaczyc jak nikon wypuszcza cos z parametrami a6500 i bagnetem F w zblizonej cenie. biore od razu dwie sztuki.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #12
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie możesz porównywać topowych maszynek sony gdzie cena jest bardzo wysoka, klienci robią wyniki producentom kupując najniższe modele, dlatego olympus ma tak wielką sprzedaż bo jest tani w zestawach z fajnymi obiektywami, a zaraz zanim jest canon, sony i fuji szału nie robią w aps-c, czy tu jest miejsce jeszcze dla nikona to wątpię, otwarty temat to pełna klatka bez lustra bo nowe systemy trzeba zbudować dopiero, a jak widać sony idzie to bardzo mozolnie.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    ale o jakim wywazeniu piszesz? przy dluzszym szkle waga aparatu i ewentualnego adaptera przestaje miec znacznie.
    Ano o takim, żeby dało się to utrzymać w ręce. Na zdrowy rozum, a przynajmniej mój (nie wiem, czy zdrowy) do dużych szkieł bierze się duże aparaty. Nie wyobrażam sobie za bardzo pracy z takim choćby 70-200/2.8 i bezlustrem. Pewnie, że można. Wszystko można, tylko czy ja należę do zakonu Jezuitów, czy tam innego, żeby się udręczać?

    Z definicji bezlusterkowiec miał być mały, lekki i tani (sic!), takoż jego optyka. Kombinacje, adaptery, lufy wszelakie zaprzeczeniem idei są.

  4. #14

    Domyślnie

    Poza tym, wydaje mi się, że odbiegamy od tematu wątku.

    Czym jest NICE? Myślę, że wcale nie chodzi o jakieś współdziałnie Sony i Nikona w temacie bagnetu. Moim zdaniem kluczową firmą w projekcie jest Scenera, a więc totalna inwigilacja przy wykorzystaniu kluczowych technologii. Sony daje matryce, Nikon optykę, Foxconn elektronikę, Wistron chmurę, a Scenera wiadomo...

    Podobny system działa już w Chinach. Pozwala na identyfikację twarzy w ciągu kilkunastu minut od wprowadzenia danych wsród prawie 1.5 miliardowej społeczności.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Nie możesz porównywać topowych maszynek sony gdzie cena jest bardzo wysoka
    sony a6000 kosztuje 2tys, a6300 z przyzwoitym szklem 5,5tys, a6500 z przyzwoitym sloikiem 7-8tys.
    zeby znalezc odpowiedniki w lustrzankach trzeba celowac w d7200 lub d500 i tak filmowo polegna. Gdzie tu widzisz bardzo wysoka cene, skoro jest taniej niz w nikonie? ? nie rozmawiamy o polce kompaktow za tysiaka bo ten rynek zabija smartfony, ani o lustrzankach za 25k, bo na tym rynku zawodowcy z walizka szkiel jeszcze jakis czas beda sie zastanawiac, tylko o przecietnym aparacie dla sredniozaawansowanego amatora.
    chociaz z wiadomosci z pierwszej reki moge ci powiedziec ze wielu reporterow biega z sony albo fuji na reportaze, lustrzanki zostawiajac jedynie na wydarzenia sportowe

    otwarty temat to pełna klatka bez lustra bo nowe systemy trzeba zbudować dopiero, a jak widać sony idzie to bardzo mozolnie.
    w jakim sensie mozolnie? mozesz podac jakakolwiek konkurencje dla serii a7III ? no niech bedzie .. dla a7IIS i R ?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Ligo Zobacz posta
    Ano o takim, żeby dało się to utrzymać w ręce. Na zdrowy rozum, a przynajmniej mój (nie wiem, czy zdrowy) do dużych szkieł bierze się duże aparaty. Nie wyobrażam sobie za bardzo pracy z takim choćby 70-200/2.8 i bezlustrem. Pewnie, że można. Wszystko można, tylko czy ja należę do zakonu Jezuitów, czy tam innego, żeby się udręczać?

    Z definicji bezlusterkowiec miał być mały, lekki i tani (sic!), takoż jego optyka. Kombinacje, adaptery, lufy wszelakie zaprzeczeniem idei są.
    troche mnie rozbawiles przyznam. z ciekawosci... fotografowales kiedys cos dlugim szklem? chocby 70-200? nie mowie juz o 200-400 czy bardzo dlugich stalkach. wiesz ze do dlugich obiektywow uzywa sie monopodow lub trzyma za obiektyw bo trzymajac za aparat (bez wzgledu na to jak duzy bedzie) masz wielkie szanse uwalic mocowanie obiektywu. Do tego mocowanie statywowe jest na obiektywnie a nie na aparacie bo waga aparatu jest pomijalna? co za znaczenie czy podepniesz tam bezlusterkowaca czy d850 czy ajfona? ok . przy 70-200 jeszcze sie mozna trzymac zestaw za korpus ale zycze powodzenia przy czyms wiekszym
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #16
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    sony a6000 kosztuje 2tys, a6300 z przyzwoitym szklem 5,5tys, a6500 z przyzwoitym sloikiem 7-8tys.
    zeby znalezc odpowiedniki w lustrzankach trzeba celowac w d7200 lub d500 i tak filmowo polegna. Gdzie tu widzisz bardzo wysoka cene, skoro jest taniej niz w nikonie? ? nie rozmawiamy o polce kompaktow za tysiaka bo ten rynek zabija smartfony, ani o lustrzankach za 25k, bo na tym rynku zawodowcy z walizka szkiel jeszcze jakis czas beda sie zastanawiac, tylko o przecietnym aparacie dla sredniozaawansowanego amatora.
    chociaz z wiadomosci z pierwszej reki moge ci powiedziec ze wielu reporterow biega z sony albo fuji na reportaze, lustrzanki zostawiajac jedynie na wydarzenia sportowe
    Stawiasz tezy dziwne, a sprzedażowe dane pokazują co innego.
    Odpowiadałem cio odnośnie tego co napisałeś czyli a6500/a7III i oczywiście tu lustrzanki wypadają lepiej cenowo, co do całego systemu to oczywiście chodzi o obiektywy.


    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    w jakim sensie mozolnie? mozesz podac jakakolwiek konkurencje dla serii a7III ? no niech bedzie .. dla a7IIS i R ?
    Mozolnie budują szklarnie, a kto wie czy za rok nie zrobią tego samego co z systemem A ?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Stawiasz tezy dziwne, a sprzedażowe dane pokazują co innego.
    Odpowiadałem cio odnośnie tego co napisałeś czyli a6500/a7III i oczywiście tu lustrzanki wypadają lepiej cenowo, co do całego systemu to oczywiście chodzi o obiektywy.
    nie zrozumialem. a6500 kosztuje 6tys. d500 kosztuje 8tys. ty twierdzisz ze "lustrzanki oczywiscie wypadaja lepiej cenowo". jakas inna matematyka?

    Mozolnie budują szklarnie, a kto wie czy za rok nie zrobią tego samego co z systemem A ?
    na stronie sony jest 21 obiektywow pelnoklatkowych z mocowaniem E plus kolejne 20 z mocowaniem A, ktore mozna podlaczyc za pomoca LA4. wg ciebie to malo? serio pytam, bo ja na przyklad uzywam do nikona 3-5 obiektywow, ktore w sony sa dostepne i nie gorsze jakosciowo. pewnie cos bym sobie dokupil w ramach fanaberii ale pole pracy pokrywa mi to co mam.

    i tak zupelnie z ciekawosci .. co niby zrobili z systmem A? kazdy obiektyw z takim mocowaniem podlaczysz do bezlustra za pomoca adaptera, ktory dziala niemal przezroczyscie.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  8. #18

    Domyślnie

    LA-EA4 ma jednak pewne ograniczenia. Pomijając utratę światła, która nie jest aż tak wielka, traci się eye-af, przelotka upośledza wykrywanie twarzy a ponadto rozrzut punków AFu w kadrze nie jest taki jakbyśmy chcieli i jaki jest w połączeniu ze szkłami z natywnym mocowaniem. Rośnie też cały zestaw co, jak słusznie zauważyłeś, nie jest istotne w przypadku szkieł dużych i ciężkich, ale takich szkieł używa mało osób, szczególnie w tym systemie, a ze szklarnią bardziej popularną robi się niewygodnie, a dla wielu osób argument wagi i rozmiarów w bezlustrach nie jest bez znaczenia. Co do ceny to koledze chodziło przecież o cały zestaw (i co znalazło się także w Twoim cytacie). Trudno rozpatrywać koszt wejścia w system na podstawie tylko jednej składowej. Inna sprawa czy sobie to wszystko dobrze wyliczył Wracając do przelotek to na rynku są już w tej chwili bardzo dobre, w opinii wielu znacznie lepsze niż choćby omawiany wyżej LA-EA4, bo działają one bezproblemowo a do tego dają pełną funkcjonalność łącznie ze śledzeniem oka czy twarzy i to niemal na całej powierzchni kadru, w zależności od modelu A7ki.
    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    ...Mozolnie budują szklarnie, a kto wie czy za rok nie zrobią tego samego co z systemem A ?
    Powiedziałbym, że jak na tak młody system dostępność jest duża a tempo prac bardzo szybkie. I w sumie czemu w przyszłym roku mieliby zwijać tak dobrze prosperujący interes?
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 19-03-2018 o 17:14

  9. #19
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Mogą zwinąć i zrobić nowy bagnet bo ten jest np za mały albo taki czy siaki, sony już testowało swoich klientów od czasów przejęcia minolty nie raz, fakt że bronią się obecnie bardzo dobrze i stworzyli na rynku zaskakująco dobry sprzęt w pełnej klatce.

    sailor, chodzi o to że Sony A6000 to staruszek, fakt że fajny nadal ale jakość obrazka odstaje nawet od taniutkiego Nikona D3300, nie kazdy sugeruje się video i czymś tam jeszcze, ważniejsze jest że jak zerknie w cennik obiektywów to ma tamrona, sigme, tokine i sporo tanich świetnych af-p, w sony jest problem cenowy i nikt tego nie zaczaruje marketingowo, do czasu jak systemu E nie zapełni sensownie tamron i sigma to będzie to upośledzony system.
    Ciekaw jestem ilu klientów zostaje z kitem z nikonie, canonie czy sony, czy ewentualne dokupowanie to tylko tanie stałki i ciemne zoomy wciskane w marketach jak "genialne" tamrony 70-300, a nawet ostatnio wydziałem muzealne sigmy apo 70-300.
    Kupując A7 z kitem 28-70 i nie mając kasy na jasny standard i nie ma tamrona czy sigmy to jest się zmuszonym do zostania i trzeba robić ładną minę że wszystko ok nic się nie stało

    Kwestia adapterów była dla mnie też ciekawa ale po lekturze z internetów i testach jest to nieakceptowalne według mnie.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 19-03-2018 o 17:26

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    LA-EA4 ma jednak pewne ograniczenia.
    jak kazdy sprzet

    Pomijając utratę światła, która nie jest aż tak wielka, traci się eye-af, przelotka upośledza wykrywanie twarzy a ponadto rozrzut punków AFu w kadrze nie jest taki jakbyśmy chcieli i jaki jest w połączeniu ze szkłami z natywnym mocowaniem. Rośnie też cały zestaw co, jak słusznie zauważyłeś, nie jest istotne w przypadku szkieł dużych i ciężkich, ale takich szkieł używa mało osób, szczególnie w tym systemie, a ze szklarnią bardziej popularną robi się niewygodnie, a dla wielu osób argument wagi i rozmiarów w bezlustrach nie jest bez znaczenia.
    dobre wypunktowanie ja uzywam af centralnego, nie uzywam detekcji twarzy wiec nie zwrocilem na to uwagi. co zas do wagi - dodatkowe 160g to i tak mniejsza waga i mniejszy rozmiar niz lustrzanka. w kontekscie zabierania w podreczny przy podrozy samolotem - bezcenne. no i LA4 uzywasz tylko do szkiel A, przeciez nic nie stoi na przeszkodzie kupic szkla E i nie uzywac adaptera

    A co do ceny to koledze chodziło przecież o cały zestaw (i co znalazło się także w Twoim cytacie). Trudno rozpatrywać koszt wejścia w system na podstawie tylko jednej składowej. Inna sprawa czy sobie to wszystko dobrze wyliczył
    no jakos caly czas mi sie to podliczenie zestawu nie zgadza. ale mniejsza z tym
    Wracając do przelotek to na rynku są już w tej chwili bardzo dobre, w opinii wielu znacznie lepsze niż choćby omawiany wyżej LA-EA4, bo działają one bezproblemowo a do tego dają pełną funkcjonalność łącznie ze śledzeniem oka czy twarzy i to niemal na całej powierzchni kadru, w zależności od modelu A7ki.
    tylko ja caly czas pisalem o rozwiazanich budzetowych. wydanie na adapter 3-4tys to jednak przegiecie.. nawet jak poprawia swiatlo o dzialke
    Powiedziałbym, że jak na tak młody system dostępność jest duża a tempo prac bardzo szybkie. I w sumie czemu w przyszłym roku mieliby zwijać tak dobrze prosperujący interes?
    i to chyba najlepsze podsumowanie
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fomei Digitalis PRO S400 DC STROBO // nFlash N680A Nice Foto
    By kurczeblade in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 20-03-2016, 21:30
  2. Czy Nikon blokuje baterie innych firm?
    By Władca Pixeli in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-12-2013, 22:32
  3. Serwis Nikona, a innych firm
    By Nifir in forum Serwis
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 22:51
  4. [ Reportaż ] Koncerty jubileuszowe część 3: Alians(20 lecie)
    By mateo912 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 10:19
  5. kilku super gości :) + jeszcze kilku ;)
    By Pawel Pawlak in forum Plenery i warsztaty rok 2005 (Mysłakowice, Tomaszów Mazowiecki)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 24-04-2005, 23:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •