Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 52
  1. #1

    Domyślnie Pierwszy teleobiektyw

    Cześć,
    Pomóżcie mi wybrać pierwszy teleobiektyw. Na tą chwilę zastanawiam się na dwoma:
    1. Nikkor 55-300 mm f/4.5-5.6G VR ED
    2. Nikkor AF-P 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR
    Na tą chwilę bliżej mi do tego pierwszego ze względu na cenę i jednocześnie na amatorskie potrzeby
    Może macie jeszcze inne (tamron, sigma) godne polecenia oraz czy warto dokładać raz tyle właśnie do obiektywu z zakresem 70-300, czy jest między nimi taka różnica?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cześć, jaki masz aparat ?
    55-300 VR jest bardzo dobry na początek, to najtańsza opcja, droższe lepsze i to zdecydowanie to Tamron 70-300 USD, Nikkor AF-P 70-300 VR pod warunkiem że aparat obsługuje podobno tez wart zakupu ale wszystko kwestia ceny bo ten ostatni był w z cachback ostatnio w cenie ~900zł.

  3. #3

    Domyślnie

    Mam Nikona D5300 z obiektywem 18-105 dlatego teraz planuje coś kupić większego

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cześć! Mam ten sam aparat i ten sam dylemat Dodatkowo zastanawiam się nad Nikkor AF-P DX 70-300 mm f/4.5-6.3G ED VR, ale tutaj nie przekonuje mnie światło i brak przełącznika AF/MF na obudowie. Co do Nikkor AF-P 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR to jest to obiektyw do DX i FX. Czy poza croppem i faktycznym zakresem ogniskowych wynoszącym 105-450 mm powoduje to jeszcze jakieś ograniczenia w przypadku aparatu z matrycą DX? Nie wiem, większe winetowanie, zniekształcenia itp.?

  5. #5
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Masz na myśli ten obiektyw co kosztuje w sklepie 3500zł czy 1300zł ?

  6. #6

    Domyślnie

    Każdy z tych obiektywów da Ci ekwiwalent 105-450 na DX. Ale nie powinnienes brać tego pod uwagę bo nie masz body FX więc takiego porównania nie musisz uwzględniać..

  7. #7

    Domyślnie

    Światło jest jakie jest, szkło jest małe i poręczne, a różnica między 5,6 a 6,3 nie jest jakaś gigantyczna, generalnie oba są ciemne Ręczne ostrzenie w ogóle nie jest problemem, np. w d7200 jest zewnętrzny wyłącznik AF (w d5300 chyba nie), pierścień ostrości działa z włączonym af, w każdej chwili można ręcznie przeostrzyć. W d5300 mógłbyś np. wyłączyć priorytet ostrości i każdej chwili przechodzisz na ostrzenie ręczne. To w ogóle nie jest problem.
    Przede wszystkim Nikkor AF-P 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR to inny pułap cenowy, 3,5k względem 1,5. Chcą wydać wyższą kwotę zastanawiałbym się raczej nad czymś dłuższym, może nowe 100-400 od S i T? Winietowanie powinno być mniejsze w FX-owym szkle, tyle, że w tym DX-owym winietowanie w ogóle nie jest problemem, boki też są przyzwoite, więc nie wiem czy coś zyskasz w praktyce. No ale podobno hobby polega na uzyskiwaniu minimalnych efektów przy maksymalnych nakładach, więc chyba jesteś na dobrej drodze

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Winietowanie powinno być mniejsze w FX-owym szkle, tyle, że w tym DX-owym winietowanie w ogóle nie jest problemem
    Z tym "w ogóle nie jest problemem" można by polemizować. Jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia:


    Pracując na FX'owej optyce w przypadku korpusu DX pozbywamy się winietowania praktycznie zupełnie. No ale tak jak wspominałem- dla jednych to istotne, dla innych nie. Ja za to bym zwrócił uwagę na plastikowe bagnety itd...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ręczne ostrzenie w ogóle nie jest problemem, np. w d7200 jest zewnętrzny wyłącznik AF (w d5300 chyba nie), pierścień ostrości działa z włączonym af, w każdej chwili można ręcznie przeostrzyć.
    No rzekłbym odwrotnie. To nie jest szkło manualne gdzie pierścień ostrości jest precyzyjny. W tym szkle najmniejszy ruch pierścienia i kropka potwierdzająca że jest ostro znika. Jeszcze przy małej odległości to pół biedy bo widzisz w wizjerze cokolwiek, przy 300mm kiedy to co ostrzysz jest małym punktem (np. ptak) a pierścień chodzi jak chodzi to o bezproblemowym ręcznym ostrzeniu raczej bym nie powiedział.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2017
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Każdy z tych obiektywów da Ci ekwiwalent 105-450 na DX. Ale nie powinnienes brać tego pod uwagę bo nie masz body FX więc takiego porównania nie musisz uwzględniać..

    Masz rację, do tej pory myślałem, ze obiektywy dedykowane do matryc ASP-C mają przeliczone wartości ogniskowych, tak byłoby logiczniej skoro i tak ich się nie montuje na FF.

    Co do tego Nikkor AF-P 70-300mm f/4.5-5.6E ED VR to może dobrą alternatywą dla niego (i tych Nikkorów do DX) byłby ten Tamron? Cenowo jest bardziej porównywalny :
    http://www.tamron.eu/pl/obiektywy/sp...ra=Nikon/D5300

    Podobno obiektywy FF dają mniej ostre zdjęcia na ASP-C. Faktycznie tak jest?
    Ostatnio edytowane przez iKubik ; 20-03-2018 o 12:41

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Teleobiektyw do D40
    By kameleon30 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-01-2017, 20:32
  2. teleobiektyw
    By Niebieskooki1984 in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 07-08-2015, 15:36
  3. teleobiektyw do d 90
    By duuuch in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 02:13
  4. Pierwszy raz na Góraszce, pierwszy raz w dziale Lotnictwo
    By Lukasso in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 16:07
  5. Pierwszy ślub w sezonie, w ogóle pierwszy :)
    By philig in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-07-2008, 15:10

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •