Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23
  1. #21

    Domyślnie

    Specjalnych testów związanych z rozdzielczością i szumami nie robiłem. Dzisiaj przy okazji zrobiłem serie zdjęć ze stopniowaniem przysłon i drugą ze stopniowaniem czułości. Nie chcę tu
    na podstawie kilkunastu zdjęć wyciągać jakichś wiążących wniosków, bo testy trzeba by zrobić w różnych warunkach, ale mam kilka spostrzeżeń. Przysłona raczej w niewielkim stopniu poprawia
    ostrość w narożnikach kadru, są one i tak dość mocno naciągane podczas korygowania dystorsji.Przy f 8 widać już spadek ostrości, a f 11 powoduje spora utratę ostrości. Prawdopodobnie
    dyfrakcja już tu się wyraźnie ujawnia. Sądzę,że przysłona służy tu raczej jako regulator ilości światła podczas filmowania. Zastępuje ona po prostu szare filtry, które w niższych modelach stają
    się koniecznością podczas filmowania w intensywnym oświetleniu.
    Co się zaś tyczy szumów, to jest to kwestia obróbki, wymagań i warunków fotografowania. Najwyższa czułość – 3200 ASA daje już wyraźny szum i utratę szczegółów, choć zdjęcie zrobione
    w normalnych warunkach i oglądane na monitorze jest jeszcze do przyjęcia.Przy wyborze maszyny brałem również mobilność, jednak lepsza jakość fotograficzna przeważyła szalę i kupiłem
    Phantomoa 4Pro. W większość interesujących mnie miejsc dojadę samochodem, a nawet kilkukilometrowy marsz z plecakiem nie stanowi dla mnie jeszcze problemu. Dla mnie fotografowanie
    czy filmowanie dronem stanowi raczej cel sam w sobie, a jeżeli ktoś chce utrwalić piękne widoki czy chwile w czasie wycieczki czy urlopu to rzeczywiści mobilność ma tu pierwszeństwo.

    S4INT - wysłałem Ci wiadomość na priv.

  2. #22

    Domyślnie

    Kiedys zastapilem drona tyczka.
    pozwalalo to na uzyskanie odpowiedniej jakosci i rozdzielczosci , ale oczywiscie nie dalo tej perspektywy.

    np

    TUTAJ

    wowczas drony , skladane recznie przez niewielkie manufaktury , pozwalajace uniesc duzy aparat, kosztowaly do 20 000 euro

    To co pokazujecie panowie jest dowodem, ze to nie sa wiecej zabawki fotograficzne.
    obrazy sa dobre , choc ograniczenia oczywiscie jeszcze wystepuja.
    Raczej sie nie zdecyduje , ale dowodzicie , ze tych obrazow lekcewazyc juz nie mozna.
    Potwierdza sie stara Prawda - to nie aparat robi zdjecie lecz fotograf.

    B. fajne kadry , ladnie zrownowazone tonalnie.
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 01-06-2018 o 19:17

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Mam nadzieję, że mocno Cię nie zasmucę <<klik>> Oczywiście nie zamyka to całkiem furtki do wymiennych obiektywów, ale plotki odnośnie P5 z wymienną optyką bazowały właśnie na tej fotce
    Ehhh. Ale to nie było jedyne foto w sumie, było więcej różnych ujęć i nie tylko obsidiana. Także nadal mam nadzieję W sumie tak czy siak byłby to dość sensowny krok, bo po P4pro to tak średnio widzę jakiś znaczący upgrade jakby by mogli zrobić żeby się ludzie na to rzucili i przesiadali. Poprawią trochę osiągi matrycy/baterii? To chyba za mało. Inspire też nie podgryzie, bo tam jednak większa matryca i większe możliwości, jak ktoś potrzebuje bardziej pro to i tak wybierze Inspire a nie Phantoma (chociaż to różnie bywa).

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    [...] Sądzę,że przysłona służy tu raczej jako regulator ilości światła podczas filmowania. Zastępuje ona po prostu szare filtry, które w niższych modelach stają
    się koniecznością podczas filmowania w intensywnym oświetleniu.[...]

    Przy wyborze maszyny brałem również mobilność, jednak lepsza jakość fotograficzna przeważyła szalę i kupiłem
    Phantomoa 4Pro. W większość interesujących mnie miejsc dojadę samochodem, a nawet kilkukilometrowy marsz z plecakiem nie stanowi dla mnie jeszcze problemu. Dla mnie fotografowanie
    czy filmowanie dronem stanowi raczej cel sam w sobie, a jeżeli ktoś chce utrwalić piękne widoki czy chwile w czasie wycieczki czy urlopu to rzeczywiści mobilność ma tu pierwszeństwo.
    Dzięki za info z przysłoną. Tak się zastanawiałem czy dużo tracę, czy jest spora poprawa w momencie kiedy jest możliwość przymknięcia (info dla innych - mavic ma stałą przysłonę f/2.2).
    Co do mobilności i jakości - plotkowany Mavic 2 z 1" matrycą by załatwił ten dylemat, ale chyba jednak będzie coś pomiędzy Pro a Phantomem, czyli nadal kompromisy...

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    Kiedys zastapilem drona tyczka.
    pozwalalo to na uzyskanie odpowiedniej jakosci i rozdzielczosci , ale oczywiscie nie dalo tej perspektywy.

    np

    TUTAJ
    Nie mam flash playera, obczaję na drugim kompie (ale jak burza przejdzie ).

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Dron dla fotografa
    By pavel_9 in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2017, 11:45
  2. Dron + Aparat
    By szymon708 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 18:19
  3. Pierwszy dron - co jest warte zakupu?
    By Aeon88 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 03:48
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-11-2015, 10:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •