Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Win10 - uprawnienia admina, start programu

    Post niżej opisałem problem z uruchomieniem Captuire NX-D.
    cytuje:
    ...uszkodził się W10 - musiałem postawić na nowo system.
    Office, Photoshop - wszystko działa jak działało. Legalny system - Pentium, dysk SSD - nic dziwnego.
    No a Nikon Capture NX-D nie odpala. Pojawia sie komunikat "Initialization error E010.
    Inne programy Nikona - czyli Viev NX-D i Viev NX2 działają. Nie odpala tez z pakietu łaczonego z Viev NX-i a sam Viev uruchamia się.
    Co za czort? Bez Capture NX-D nie żyje

    Google mówi, że to nie pierwszy raz. Znalazłem opis, jak ktos rozwiazał problem - otóż startuje z drugiego zrobionego profilu, bez praw admina.
    No ale mój komputer - wszystko jest w jednym profilu admina. Przełączanie do tego tylko programu jest oczywiście wykonalne i mogę się tak bawic, ale może jest opcja aby zmusić uruchomienie z profilu admina - osłabiając swoją moc władczą? ale jak ? Jakiś spec od WIN10? może coś podpowie

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztof jot Zobacz posta
    Post niżej opisałem problem z uruchomieniem Captuire NX-D.
    cytuje:
    ...uszkodził się W10 - musiałem postawić na nowo system.
    Office, Photoshop - wszystko działa jak działało. Legalny system - Pentium, dysk SSD - nic dziwnego.
    No a Nikon Capture NX-D nie odpala. Pojawia sie komunikat "Initialization error E010.
    Inne programy Nikona - czyli Viev NX-D i Viev NX2 działają. Nie odpala tez z pakietu łaczonego z Viev NX-i a sam Viev uruchamia się.
    Co za czort? Bez Capture NX-D nie żyje

    Google mówi, że to nie pierwszy raz. Znalazłem opis, jak ktos rozwiazał problem - otóż startuje z drugiego zrobionego profilu, bez praw admina.
    No ale mój komputer - wszystko jest w jednym profilu admina. Przełączanie do tego tylko programu jest oczywiście wykonalne i mogę się tak bawic, ale może jest opcja aby zmusić uruchomienie z profilu admina - osłabiając swoją moc władczą? ale jak ? Jakiś spec od WIN10? może coś podpowie
    Spróbuj tak:
    - uszkodzone/niedziałające programy napraw lub przeinstaluj (z doświadczenia pomaga). Generalnie możesz założyć nowy profil i na nim działać (w sumie poza ustawieniami programów powinno działać skoro nowy profil pomaga). Moim zdaniem jest namieszane w rejestrze lub profilu i generalnie czyszczenie obydwu powinno pomóc.
    - jeśli dalej nie działa możesz założyć drugi profil (wystarczy że zalogujesz się raz). Przy uruchamianiu programu możesz wcisnąć PPM+Shift i uruchom jako inny użytkownik. Wtedy podajesz login i ew. hasło do konta i uruchamia się jako inny profil. Możesz zrobić też skrót do programu i polecenia "run as". Tu przykładowa składnia: C:\Windows\System32\runas.exe /user:nazwa_komputera\username /savecreds "ścieżka do programu".


  3. #3

    Domyślnie

    A co jeśli, nie ma się uprawnień admina, bo to np. komputer firmowy i podobnie nie idzie skasować i utworzyć na nowo profilu?
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fludi Zobacz posta
    A co jeśli, nie ma się uprawnień admina, bo to np. komputer firmowy i podobnie nie idzie skasować i utworzyć na nowo profilu?
    To się daje zlecenie do admina, zeby skonfigurował.

  5. #5

    Domyślnie

    Z tym jest problem, nie przejdzie to niestety :/
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  6. #6

    Domyślnie

    No to nie rozumiem. Albo potrzebna Ci aplikacja do pracy i admin skonfiguruje, albo nie potrzebna i zainstaluj sobie na prywatnym sprzęcie.

Podobne wątki

  1. Win10, wacom i denerwujące kółeczko pod kursoerm
    By sote in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-01-2019, 14:00
  2. Darmowy upgrade win7 do win10
    By rambobambo in forum Komputery
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 11-03-2018, 13:08
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-08-2017, 18:23
  4. problem z Win10 i D700
    By Todziu in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 00:00
  5. [ Sport ] Start Namysłów vs Start Bogdanowice 2:1
    By mateo912 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-04-2009, 17:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •