Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17
  1. #1

    Domyślnie Ilość przepracowanych godzin NEC EA 244wmi

    Miałem kupić monitor Koleżance Małżowince i wziąłem jakąś używkę NEC EA244WMi, coby w swoich tabelkach nie wysilała wzroku na małym świecidełku.
    Nabyłem NEC-a z demobilu, poustawiałem jakoś, ale korciło mnie wiedzieć ile godzin ma to przepracowane. Znalazłem jak to zrobić - bardzo prosto.

    Padło takie pytanie na forum https://mva.pl/viewtopic.php?f=34&t=3491&p=46855#p46855
    Zamieściłem tam odpowiedź.
    Wisiała pół dnia i została USUNIĘTA przez admina czy właściciela.
    Tak, to jest wielka tajemnica ile godzin świecił NEC ...ciii, bo się ktoś dowie, że kupił śmieciową używkę.

    Nie powiem - mnie to poirytowało, bo to całe pitolenie o nowych monitorach i dupnych używkach na śmieci, to ma tylko wiadomy cel. Dlatego umieściłem tą informację również dla innych użytkowników na forum N i Olka.

    Jak odczytać ilość godzin:

    Źródło:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/to....html#15622917

    1. menu.
    2. lewo.
    3. trzymając select wciśnij reset/dv mode.
    4. select

    Kupiony monitorek miał 6609 h w pozycji ON, a pozycji OF 20459 i całkiem nieźle się wyświetlał kolorki. O ustawieniach następnym razem coś naskrobię, bo każdy to może sobie zrobić całkiem nieźle, za pomocą ogólnie dostępnych narzędzi. Oczywiście w ramach amatorskich zainteresowań, bo zawodowcy mają zwykle szersze potrzeby i inne wymagania.

  2. #2

    Domyślnie

    Z tymi monitorami to często pitolenie.
    Proszę zwrócić uwagę na monitor tego fotografa. Facet, który wydał 5931 $ na złożenie kompa, posiada monitor obśmiewany przez znawców z cytowanego wyżej forum, marki DELL.
    https://fotoblogia.pl/11759,idealny-...-taki-zbudowac
    Bezlusterkowiec Sony i kilka słoików

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2marekm Zobacz posta
    Z tymi monitorami to często pitolenie.
    Proszę zwrócić uwagę na monitor tego fotografa. Facet, który wydał 5931 $ na złożenie kompa, posiada monitor obśmiewany przez znawców z cytowanego wyżej forum, marki DELL.
    https://fotoblogia.pl/11759,idealny-...-taki-zbudowac
    Ale to ma o czymś świadczyć? Wytłumaczenie tam jest dosyć obszerne https://paulstamatiou.com/building-a...c/#the_display

    Jedni wolą mieć idealny kolor, drudzy wygodne narzędzie do pracy. Ja też wolałbym dwa delle 27"4k niż jednego neca z super kolorami.

  4. #4

    Domyślnie

    A niech się wyśmiewają - DELL UP2718Q wcale nie jest taki zły.

    http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_up2718q.htm

    Jakoś DELL-e miałem i mam U2410 i U2413 - całkiem niezłe wyświetlacze.

    Tylko ja nie mam wielkich ambicji, wystarczy mi sRGB, a z resztą wyświetlania sobie jakoś poradzę.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 09-03-2018 o 10:29

  5. #5

    Domyślnie

    Dalej nie ogarniam czemu post został usunięty mva....

  6. #6

    Domyślnie

    Jest Pan idiotą czy nie rozumie słowa pisanego? Proponuję jeszcze na dziesięciu innych forach podać receptę i na FB i odświeżać na Twiterze co pół godziny. A potem ktoś wlezie, podłubie, przestawi coś nieodwracalnego i będzie płacz. Tam nie ma nic dla normalnych ludzi, są za to ustawienia elektryczne i funkcje życiowe monitora. Może Pan spokojnie spalić to i owo przy rozregulowaniu. Jak człowiekowi tłumaczą Panu, że niektóre rzeczy są nie bez powodu ukrywane a Pan jak ten obrażony dzieciak poleciał na inne fora.

    PS. Licznik można bezpiecznie odczytać w każdej chwili za pomocą SVII.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Poziom Pańskiej agresji i inwektywy tylko świadczą o Panu.

    Idiotą to jest tylko ten, co nie ma rzeczowych argumentów, a odzywa się wyłącznie tak jak Pan.

    Nawet nie mam zamiaru z Panem dyskutować, niech Pan jeszcze napisze kilka takich wiadomości na forum Elektroda, CB i FB, że jest Pan agresywnym sprzedawcą sprzętu.

    Ode mnie to tyle, a wystarczyło odpisać coś na mva, a nie pyskować teraz na forach.

    Mimo wszystko życzę szacunku dla innych.

  8. #8

    Domyślnie

    Ojjj, widzę kogoś coś tu mocno boli... Nie wiem w czym problem? W wielu monitorach jest menu serwisowe gdzie można sobie sprawdzić to i owo. I owszem, ponamieszać również. Ale czy w biosie kompa nie da się namieszać? Da się. I co, wszystkie informacje na temat BIOS są cenzurowane... @Tom01, nie spinaj się, jest wolność słowa...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    Ojjj, widzę kogoś coś tu mocno boli... Nie wiem w czym problem?
    Dlaczego boli? Kluczem kretyńskiego zachowania RobertON była chęć odczytania licznika i sugestie jakoby jest to blokowana informacja w celu naganiania na nowe. Jak wiadomo, licznik można odczytać bez problemu, więc kulą w płot. O ile oczywiście prawdziwy i odzwierciedla stan monitora, bo z tym może być różnie, ale to inny temat.

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    W wielu monitorach jest menu serwisowe gdzie można sobie sprawdzić to i owo.
    A w ilu można fizycznie zepsuć monitor? Myśli Pan, że mało jest czarodziejów, którzy grzebiąc tam gdzie nie powinni, później zgłaszają się na serwis gwarancyjny? To jest główny powód, że wejścia w tryby serwisowe nie są jawne. Średnio inteligentny człowiek sam na to wpadnie i jeśli nawet "rozgryzie" jak tam wleźć, zachowa tą informację dla siebie a nie poleci wszędzie gdzie można.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #10

    Domyślnie

    Mam pytanie- oprogramowanie do sprawdzania licznika jest oczywiście płatne?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. EIZO 2455 albo NEC 244WMi?
    By buma2 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 00:18
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 15:43
  3. 11 godzin w Berlinie.
    By TomaSzSz in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-10-2012, 20:26
  4. [ Architektura ] 5 godzin w berlinie
    By pit. in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 07:09
  5. P221 - ilość przepracowanych godzin
    By Karolek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2011, 17:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •