Close

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 176
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Red face Plener modelkowy maj 2018

    Wiosna się zbliża. Tradycja zobowiązuje. Ruszam z (ekspresowym) naborem na plener. Wpis przydługi, ale skoro już tyle nawpisywałem to nie skracam (napisałem tak dużo bo wpierw na olku i canonie, a tam mnie nie znają).

    1. Termin 24-27 maja 2018. 4 dni, 3 noclegi, 3 dni sesji zdjęciowych. Przyjazd 24.05 po południu, obowiązkowo trzeba się zameldować najpóźniej na kolacji o 19.30, po której będzie zebranie organizacyjne. Koniec pleneru w niedzielę o 13.30.

    2. Miejsce - Dwór Luboradza http://www.dworpomorski.pl To będzie czwarty plener w tym miejscu. To powinno samo w sobie stanowić rekomendację. Plenery robiłem tam w latach 2011, 2012, 2013 i ludzie powiedzieli dość, zmieńmy miejscówkę. Nie dlatego, że było źle (gdyby tak było to bym nie wracał), tylko dlatego, że sią opatrzyło. Wracamy po 5 latach. Zakwaterowanie w Pawilonie Źródlanym, większość pokoi jest olbrzymia. Ja miałem kiedyś pokój 2-osobowy który miał 50 m i 10 m łazienkę. W domu tak nie mam Mamy w tym pawilonie restauracje, basen, jacuzzi, sauny - wszystko w cenie (i wszędzie można robić sesje!). Piękny park, sąsiedni obiekt to stary dworek, stylowo umeblowany, łoża z baldachimami, stare meble, oranżeria z oknami z 3 stron (opisuje bo to tez miejsca sesji). Obiekty są o kilkadziesiąt metrów od jeziora. A wsiadając w samochód mamy przepiękną okolicę z dziką przyrodą, uroczyska, blisko są tereny poradzieckiego poligonu i Borne - Sulinowo, jeśli ktoś gustuje w opuszczonych budynkach. Na pewno jest gdzie realizować sesje. Aha - sala restauracyjna jest bardzo duża i zapewne tam zrobimy sobie studio błyskowe. Zresztą z tymi lampami studyjnymi można chodzić po obiekcie i focić z nimi w pokojach. Przez te 3 dni sesyjne miejscówek będziemy mieli do wyboru tyle, że każdy będzie focił tam, gdzie są takie klimaty jakie mu odpowiadają.

    Nie są to warsztaty. To plener, zapewniam pobyt, wyżywienie, różnorodne miejscówki do sesji, zapewniam modelki (cztery "ciuchowe" i jedną do aktu), tym razem także trochę stylizacji (suknie i gorsety), oczywiście także makijażystki i fryzjerkę. Nie ma prowadzącego "mistrza". Jest organizator służący radami (ja), ale oczywiście uczą się wszyscy od siebie wzajemnie. Niektórzy przywożą fajny sprzęt. Np lampy ledowe do doświetlania we wnętrzach itd.. Są zespoły 5-osobowe, które na pół dnia (od śniadania do obiadu i potem od obiadu do kolacji) dostają kolejne modelki. W zespole są osoby bardziej i mniej doświadczone. Jest to więc impreza dla wszystkich. Dla początkujących też. Miejsca, modelki (pięć, jedna do aktu), stroje, makijaże - różnorodne. W związku z tym można zrobić sobie na tym plenerze całkiem różnorodne portfolio. Zawsze panowała fajna atmosfera, sporo rozmów, porad, nauki. Wymienianie się doświadczeniami, obiektywami a nawet na chwilę aparatami. Nie ma napinki. Nic nie trzeba.

    Plan dnia nieodmiennie od nastu plenerów taki sam. Piątek - 9.30 sesja (grupy 5 fotografów) z pierwszą modelką, do godziny 13.30. Obiad, od 15.30 do 19.30 sesja z drugą modelką. Sobota - taka sama jak piątek, trzecia i czwarta modelka. Niedziela - piąta modelka, sesja od 9.30 do 13.30 i ... koniec pleneru. Każda grupa fotografujących ma niezmienny (przez cały plener)skład. Co pół dnia dostaje jedną z pięciu modelek, jest więc sprawiedliwie, każdą ma się tyle samo czasu, każda grupa będzie miała modelkę do aktu.

    W zeszłym roku chętnych miałem masakrycznie dużo. Nie wiem dlaczego. Ale w efekcie były aż trzy plenery, w czerwcu, lipcu i wrześniu. Jest jakiś trzon, stali uczestnicy (rekordzista Marek był na .. 11 moich plenerach), ale zawsze są tez nowi. W zeszłym roku tych nowych było bardzo wielu. Nie ma się czego obawiać. Wtopicie się w te paczkę. Jedni są bierni i generalnie podpatrują innych, inni z kolei realizują co chcą, liderują. Aha - będą osoby z różnych systemów foto. Informacje o plenerze (naborze na niego) będą tez na forum canona i olka, ale tez i na moich grupach na FB. Plus SMS do uczestników z lat poprzednich.

    3. Modelki, makijażystki, fryzjerki. Będą 5 modelek, , cztery ciuchowe, jedna do aktu. Nie podaję składu modelek na 3 miesiące przed imprezą. Podam skład na krótko przed, tak by sobie można było coś zaplanować, zabrać rekwizyty itd. Modelki będą różne. Blondynki, brunetki , jakaś wyda się komuś fajniejsza, inna mniej. Mamy różne gusty, a modelki tez będą różne. Mam oko do modelek. Przykład - wodzianka od Wojewódzkiego, 3 sezon już tam pracuje. Angelika. Wiecie gdzie zaczynała? U mnie. Na plenerach ... w Dworze Luboradza!!! W 2011 i w 2013 roku (teraz nas na nia nie stać). Było kilka późniejszych finalistek Miss Polski i innych świetnych dziewczyn, które miały potem sesje dla czasopism modowych Playboyu, CKM, robią w reklamie filmowej, chodzą na wybiegach (i to nie w pipidówkach, a np. w Mediolanie i Paryżu). Czy któraś z dziewczyn jaka będzie na tym plenerze po czasie też zajdzie wysoko? Statystycznie rzecz biorąc to jedna z tej piątki powinna. Aha - dziewczyny wyglądają normalnie. Piękne się stają dopiero na zdjęciach

    4. Cena. Rozbita na 2 części. Za własny pobyt i wyżywienie w terminie 24-27 maja (3 noclegi, komplet wyżywienia - śniadania, obiady, kolacje) w pokojach 2 lub 3 osobowych 440 zł. To blisko 100 taniej niż w cenniku, mamy rabat. A w tej cenie też basen itd.
    Druga część to zrzutka na modelki, ich pobyt, wynagrodzenie, na pobyt i wynagrodzenie makijażystki, fryzjerki, opłacenie ich podróży, za wynajęcie stroi na sesje itd. To wychodzi zawsze kwota podobna - 450 zł. Suma - 890 zł.
    Przy czym te składkowe 450 zł chce byście wpłacali w praktyce natychmiast (pensjonat czeka na natychmiastową zaliczkę by mieć miejsce na te 33 osoby, w tym 25 fotografów).
    Można zabrać osobę towarzyszącą, ale proszę o takie info od razu (rezerwacja noclegu).
    Aha - jeśli ktoś chce pokoju 1 osobowego to dopłata wynosi 50 zł, czyli za 3 noclegi 150 zł drożej.

    Patrząc na rok ubiegły to nie macie za wiele czasu na zastanawianie się. Jest duże prawdopodobieństwo że miejsca rozejdą się szybko.

    Zgłaszając się piszcie do mnie także PW z podaniem nr telefonu do siebie (mam tu na myśli osoby nowe, do weteranów telefony mam). Bywają zgłoszenia, że ktoś nie podaje do siebie kontaktu i .. nie wiadomo czy trzymać miejsce, czy ktoś rezygnuje. No a ja na te PW odpisze zwrotnie, np. podając nr konta do wpłat itd.

    Vorlon - Artur - Bydgoszcz
    passer - Jacek - Bydgoszcz
    Alina - Bydgoszcz
    Fafniak - Marcin - Warszawa - pokój 1 osobowy
    pinokio - Marek - Warszawa
    Ryw - Rysiu - Warszawa - pokój 1 osobowy
    freebie - Wojtek - Warszawa
    abre - Pola (+ 1,5 )- Warszawa (?)
    lukasz.antoniak - Łukasz - Warszawa
    Krzysztof_G - Krzysztof - Jaworzno - pokój 1 osobowy
    gustaw79 - Marcin - Ostrów Wlkp - pokój 1 osobowy
    TOP67 - Tomek - Wrocław (ale .. on sie nie liczy do 25)
    anihil - Sebastian - Białystok - pokój 1 osobowy
    Artur100 - Artur - CB - Szczecinek, pokój 1 osobowy
    Nickt - Tomek - Bydgoszcz
    nikonista02 - Marek - Bydgoszcz
    prfoto - Przemek - Poznań
    Rozalinda - Agnieszka - Warszawa - pokój 1 osobowy
    leon_gd - Leszek - Gdańsk
    Radiki - Radek z CB - Poznań
    Przemek M - nowy
    KarooL - Karol

    Carlos_lo - Karol - Londyn, GB
    boobass - Maciej - Irlandia (Cork)

    Dawid_80 - Dawid - wycofany, kasę zwrócono
    Cybulski - Zbyszek - wycofany, kasę zwrócono
    katrina - Kasia - wycofana, kasę zwrócono
    cube - Kuba - wycofany, kasę zwrócono

    Już rezerwa ...:
    Macios - Maciej z CB - Szczecin, ale dopiero w maju się okaże czy w ogóle może ...


    EDIT 1 - po 5 godzinach mamy już .. nadmiar. 27 osób na 25 miejsc. Ale nie wiadomo co z Romanem i Moniką, no i generalnie to zawsze się jeszcze 1-2 osoby wykruszają. Więc może jest jeszcze szansa by się załapać.

    EDIT 2 - no to mamy 25/25 - wykruszyła się para i jeśli jeszcze ktoś wypadnie to wchodzą rezerwowi.

    EDIT 3 - (napisane 18.03.2018 ) - rezerwowi już byli potrzebni. Teraz jest na styk. Czyli w sumie jest całkiem spora szansa, że jeszcze ktoś się załapie.
    Proszę nadal się zgłaszać

    EDIT 4 - (napisane 07.04.2018 ) nagle mamy 2 miejsca. Kto chętny?

    EDIT 5 - (4.5.2018 ) - mamy komplet

    EDIT 6 - (10.05.201 - nie mamy kompletu, szukamy 1 osoby

    EDIT 7 - szukamy 2 osób

    EDIT 8 - nikogo nie szukamy, robimy grupy 4 osobowe i .. jest na nie kilkunastu chętnych, za dużo. Może ktoś nie che jechać? :0
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-05-2018 o 13:36

  2. #2

    Domyślnie

    Jadę - poproszę jedynkę. Mój numer masz (Rysiek Wojtkiewicz)

  3. #3
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    No to jesteś drugi Pierwszy jest "nowy", z forum canona. I dobrze.
    Zaraz będę wysyłał SMSy z info, że będzie plener. Do Ciebie już nie muszę ...
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Proszę o wpisanie na listę.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  5. #5

    Domyślnie

    mnie również proszę zapisz (jeśli można to 1-nkę)

  6. #6

    Domyślnie

    Jacku, byłam pierwsza ! Pisałam kilka dni temu, że masz mnie na listę wpisać!
    No więc właśnie, jade Jadę sama, raczej, jeśli się towarzysz zjawi, to zmieści się na tym samym łóżku ;p

    Wyślij mi na pw tylko nr konta do wpłaty, to na dniach wpłacę zaliczkę.
    Ostatnio edytowane przez Katrina ; 08-03-2018 o 19:39
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    10 2010
    Miasto
    Ostrów Wielkopolski
    Posty
    117

    Domyślnie

    Jacku, proszę wpisać mnie na listę. Dziękuje.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak pisałem w sms jadę wpisz mnie proszę na listę!

  9. #9

    Domyślnie

    Jacku, mnie również wpisz na listę

  10. #10

    Domyślnie

    Jacek, dodaj mnie do listy.
    D85,75,71 || N 14-24,24-70,70-200,200-500 || S 85A

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Plener modelkowy - ach te oczy
    By wlopis in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 20:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •