Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Dziwne artefakty podczas obróbki w ACR (PS CC)

    Mam niemałą zagwozdkę.
    Kilka dni temu, podczas obróbki kolejnego zdjęcia (plik NEF) w ACR, wyskoczył mi komunikat: "ZBYT MAŁY ZASÓB VRAM". Zgłupiałem. Mam w komputerze 16 GB RAM-u, kartę NVIDIA GTX 970 (4GB własnej pamięci) i taki oto kwiatek.
    Komunikat "doradzał" mi, żeby zaktualizować sterownik karty graficznej. Tak też uczyniłem, Windows również został zaktualizowany. Wszystko pięknie powinno działać, ale nie działa. Te artefakty występują nadal, zdjęcie się "kawałkuje" podczas operacji suwaczkiem (gdy suwaczek zwalniam, artefakty znikają).
    O co tu chodzi?
    Dodam, że podczas pracy w PS nic niepokojącego się nie dzieje. Inne programy także działają prawidłowo. Filmy wyświetlają się poprawnie. Poczciwy Capture NX2 także nie budzi zastrzeżeń. Tylko ten nieszczęsny ACR doprowadza mnie do szału. Dodam, że działa on jako wtyczka do PS CC (zaktualizowanego), ale - jak już wspomniałem - sam PS pracuje prawidłowo i podczas rozmaitych operacji nic dziwnego nie występuje.
    Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na wytłumaczenie tego, co się dzieje?
    Ostatnio edytowane przez jamnik ; 07-03-2018 o 00:13

  2. #2

    Domyślnie

    w ustawieniach PS i chyba ACR było coś o wsparciu GPU ... może coś w ustawieniach się zmieniło? Kiedyś dawno temu też miałem jakieś zielone czy niebieski plamy zamiast zdjęcia. Czy zółte? Wystarczyło coś tam w opcjach zaznaczyć... wsparcie GPU?
    A nie mam karty graficznej, tylko integra w i7 i też 16 GB ram.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #3

    Domyślnie

    Kurcze, w ustawieniach Camera RAW wyłączyłem wsparcie GPU i wszystko wróciło do normy! Jest OK!
    Ale niepokój pozostaje: przecież to wsparcie GPU do tej pory było zakliknięte i wszystko grało (od 3 lat). Dlaczego nagle przestało "grać"? Dlaczego musiałem "odkliknąć" wsparcie GPU?
    Nadal tego nie rozumiem...

  4. #4

    Domyślnie

    Błąd w założeniu - wsparcie GPU miałeś zakliknięte, ale nie działało. To jest specyfika Adobe, gdyby wsparcie działało, to ACR by nie działał...

    Zaktualizowały się jakieś sterowniki, może coś w windzie - i wsparcie nagle zadziałało. W związku z tym zadziałaniem ACR natychmiast zaczął robić sztuki i to jest podręcznikowe zachowanie. Moim zdaniem to ewidentny efekt wprowadzenia polityki subskrypcyjnej: nie mają się co starać, bo kasa i tak leci. Kiedyś wprowadzili, nie dopracowali, a teraz nawet nie chce im się tego usuwać czy poprawić, skoro wszyscy i tak to wyłączają na wstępie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu (ze 2-3 miesiące) widows mocno ogranicza karty graficzne.
    Coś niby zaktualizowali, aby poprawić wydajność a stało się zupełnie odwrotnie i część programów czy gier poprostu działa wielokrotnie wolniej niż wcześniej, stąd te artefakty, bo komputer nie nadąża.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Od jakiegoś czasu (ze 2-3 miesiące) widows mocno ogranicza karty graficzne.
    Coś niby zaktualizowali, aby poprawić wydajność a stało się zupełnie odwrotnie i część programów czy gier poprostu działa wielokrotnie wolniej niż wcześniej, stąd te artefakty, bo komputer nie nadąża.
    Jakieś źródło? Tak z ciekawości, bo nie trafiły mnie takie rewelacje.

  7. #7

    Domyślnie

    Niedawno PS CC miał aktualizację, obstawiam, że stąd ta zmiana. A wsparcie GPU działa różnie, w zależności od aktualnej wersji PS, sterownika karty graficznej i chyba fazy księżyca.

Podobne wątki

  1. Dziwne artefakty przy długich czasach
    By metalmen in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2014, 02:46
  2. D70S - dziwne artefakty na zdjęciu
    By sinuh in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-09-2012, 05:01
  3. Dziwne artefakty z 50...
    By sheva in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 10:24
  4. D40 - dziwne artefakty przy bardzo dlugich czasach
    By bzaborow in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 18:32
  5. dziwne artefakty we włosach(D 50)
    By Pedros in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 28-11-2007, 22:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •