Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Cool Nikon d5600 - obiektyw do krajobrazu (pomoc w wyborze).

    Dzień dobry wszystkim,

    Wiem, że było bardzo dużo wątków odnośnie obiektywów szerokokątnych, ale niestety żaden nie rozwiązał mojego problemu.

    Poszukuję obiektywu do krajobrazu i zastanawiam się nad dwoma do mojego Nikon d5600:

    1.Tokina AT-X 11-16 F2.8 PRO DX V do Nikon

    2.Nikon Nikkor AF-S DX 10-24 mm f/3.5-4.5G ED

    Powiem szczerze, że cena drugiego jest trochę dla mnie zaporowa, ale jak nie ma wyjścia to wyłożę takie pieniądze. Mam pytanie jeszcze odnośnie do Tokiny czy ta ma taki sam slaby efekt robienia zdjęć pod światło jak DX II?

    Bardzo dziękuję wszystkim z góry za odpowiedzi.

    Pozdrawiam

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nikkor AF-P 10-20 VR ?

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystkie Tokiny pod światło są takie sobie lub słabe, za to nie ma chyba w tym zakresie lepszego szkła do Nikona od 10-24. Warty uwagi jest też 12-24, jego da się wyrwać za 1500-1700, no i może jak masz tak nowy aparat, to Nikkora 10-20 AF-P? Opinie ma dobre.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Wszystkie Tokiny pod światło są takie sobie lub słabe, za to nie ma chyba w tym zakresie lepszego szkła do Nikona od 10-24. Warty uwagi jest też 12-24, jego da się wyrwać za 1500-1700, no i może jak masz tak nowy aparat, to Nikkora 10-20 AF-P? Opinie ma dobre.
    Dziękuję bardzo za odpowiedzi!


    No okej, widzę, że AF-P DX NIKKOR 10-20mm f/4.5-5.6G VR też zaczynam brać uwagę. Uważacie, że stanowczo wystarczy i nie warto dokładać kasy do wyżej wymienionych obiektywów?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez oli0303 Zobacz posta
    .... odnośnie obiektywów szerokokątnych, ale niestety żaden nie rozwiązał mojego problemu.
    wynikałoby z tego, że miałeś/ testowałeś już jakiś?

    Ja też wzdycham o jakimś szerokim do D7200 i liderem teoretycznym na dziś jest Tokina 11-16. Może jak się zdecyduję w tym roku na zakup szerokiego, to byłaby właśnie Tokina 11-16. Nie pamiętam która, ale zdjęcia z niej w tandemie z 7200 (na którymś portalu ze zdjęciami) widziałem zachwycające

    po edycji:
    zobacz tu efekty z Tokiny: https://www.juzaphoto.com/recensione...v2#fotoesempio
    możesz poszukać tu zdjęć z innych szerokokątnych
    Ostatnio edytowane przez Keszelski ; 04-03-2018 o 19:35

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    wynikałoby z tego, że miałeś/ testowałeś już jakiś?

    Ja też wzdycham o jakimś szerokim do D7200 i liderem teoretycznym na dziś jest Tokina 11-16. Może jak się zdecyduję w tym roku na zakup szerokiego, to byłaby właśnie Tokina 11-16. Nie pamiętam która, ale zdjęcia z niej w tandemie z 7200 (na którymś portalu ze zdjęciami) widziałem zachwycające

    po edycji:
    zobacz tu efekty z Tokiny: https://www.juzaphoto.com/recensione...v2#fotoesempio
    możesz poszukać tu zdjęć z innych szerokokątnych
    Patrząc na te sample, to Tokina mnie rozkochuje w sobie No, ale zobaczymy co jeszcze nam doradzą

  7. #7

    Domyślnie

    Tokina ma świetny obrazek, pod warunkiem, że wiesz czego unikać. Ja ją przy wyborze UWA do DXa miałem pożyczoną, ale niestety tylko na imprezę i tam poradziła sobie super, szczególnie na 2.8 Ale krajobrazowo trafiłem na 10-24, teraz mam 12-24, oba polecam baaardzo

  8. #8

    Domyślnie

    Ta Tokina w wersji V różni się od "zwykłej" tylko pierścieniem ostrości do filmowania, no i ceną parę stów wyższą

    Ja mam I wersję Tokiny, napęd af z body, więc do d5600 nie bardzo, bo tylko manual. Żeby się nie powtarzać
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=286332
    Ps. Rozsądek podpowiada N10-20 AF-P

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ta Tokina w wersji V różni się od "zwykłej" tylko pierścieniem ostrości do filmowania, no i ceną parę stów wyższą

    Ja mam I wersję Tokiny, napęd af z body, więc do d5600 nie bardzo, bo tylko manual. Żeby się nie powtarzać
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=286332
    Ps. Rozsądek podpowiada N10-20 AF-P
    Dziękuję bardzo!!! Zostanie mi sporo kasy na pierwszą stałkę jeszcze jak wybiorę N10-20

  10. #10

    Domyślnie

    Nikt nie wspomniał że jest jeszcze Sigma 10-20 f/4-5.6
    Jakiś czas temu też szukając czegoś szerokiego kupiłem tą sigmę i nie narzekam. Praca pod światło jest bardzo dobra. Jakoś samego szkła też ok. Myślałem także o Tokinie 11-16 ale oglądając sample pod światło o czym wcześniej często mówiono w sieci, zrezygnowałem z niej. Nowy Nikkor 10-20 też ma dobre oceny ale że kupiłem wcześniej, nie wiedziałem o nim.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. nikon 105mm pomoc w wyborze.
    By Megan in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-08-2019, 21:59
  2. Nikon D7000 - pomoc w wyborze obiektywów
    By MaciekNikon in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2017, 07:55
  3. Nikon 7100+obiektyw do fotografii krajobrazu/przyrody
    By SwampRabbit in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-12-2015, 18:32
  4. Pomoc w wyborze. Nikon D3100 + ?
    By KubaRally in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 23-12-2012, 23:58
  5. Nikon D90 prosba o pomoc w wyborze obiektywu
    By kotlletica in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 02-02-2011, 15:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •