Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 66
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    Dziwisz się bo życia nie znasz. Niektórzy kręcą na dwa etaty i telefon jest jedynym oknem na świat
    Młodzieniaszkiem nie jestem, a dziwię się jak można wydawać osąd co do jakości obróbki na podstawie tego co wyświetla mały ekranik telefonu, no ale może jestem w mylnym błędzie i teraz po prostu takie czasy nastały, że tylko smartfony taplatalki itp. Monitory zbędne, do kosza

  2. #52

    Domyślnie

    NA ekranie telefonu także można powiększyć zdjęcie, a w tym wypadku niewiele trzeba było zoomować, żeby dojrzeć te paskudne ziarno z FFT

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    NA ekranie telefonu także można powiększyć zdjęcie, a w tym wypadku niewiele trzeba było zoomować, żeby dojrzeć te paskudne ziarno z FFT
    Moim zdaniem mocno przesadzasz. Choćby na przykładzie tego co wstawiłem z programu Gimp w poście #33. Uważasz, że z prawej przybyło paskudnego ziarna w stosunku do lewej części zdjęcia ? Takie wnioski można wyciągnąć chyba naprawdę tylko na telefonie

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    NA ekranie telefonu także można powiększyć zdjęcie, a w tym wypadku niewiele trzeba było zoomować, żeby dojrzeć te paskudne ziarno z FFT
    To ziarno, kolego, nie jest skutkiem działania FFT, tylko (surprise!) naturalne dla zdjęcia analogowego.
    Strasznie ciężko dyskutuje się z kimś, kto pozjadał wszelkie rozumy...
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    To ziarno, kolego, nie jest skutkiem działania FFT, tylko (surprise!) naturalne dla zdjęcia analogowego.
    Strasznie ciężko dyskutuje się z kimś, kto pozjadał wszelkie rozumy...
    Na zdjęciu przejechanym filtrem FFT tego ziarna jest dużo więcej niż na oryginale. Jeśli tego nie dostrzegasz to faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu.

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    Na zdjęciu przejechanym filtrem FFT tego ziarna jest dużo więcej niż na oryginale. Jeśli tego nie dostrzegasz to faktycznie dalsza dyskusja nie ma sensu.
    Rzeczywiście dalsza dyskusja nie ma już sensu. Oczywiście twierdzisz tak już po obejrzeniu na monitorze, a nie telefonie Ciekawe, że jednak większość (chyba) widzi inaczej...

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    Na zdjęciu przejechanym filtrem FFT tego ziarna jest dużo więcej niż na oryginale.
    Tak, a ja po zdjęciu czapki jestem bardziej łysy
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #58
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Czy to skok ciśnienia, pora roku czy co? Kolejne osoby sobie udowadniają rację. Wątek w dziale technicznym. PW do mnie. Mamma mia.
    Ludziska, niedługo przyjdzie wiosna. Będzie lepiej. Dajcie na luz.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Czy to skok ciśnienia, pora roku czy co? Kolejne osoby sobie udowadniają rację. Wątek w dziale technicznym.
    I dobrze, bo przecież o technikaliach rozmawiamy. Tzn. ja się staram, o czym poniżej.

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    Na zdjęciu przejechanym filtrem FFT tego ziarna jest dużo więcej niż na oryginale.
    Widzisz, różnicę w ilości ziarna można oceniać całkowicie wzrokowo i przy użyciu metod ograniczających ocenę (co właśnie moim zdaniem robisz), albo też możemy się wspomóc techniką.

    Poniżej prezentuję wycinek, gdzie na dwóch warstwach w trybie mieszania "difference" przedstawiony jest crop orignalny (dolna warstwa) z cropem w połowie potraktowanym algorytmem FFT (wzięte z postu #2 @2pompony).
    Dla ułatwienia powiększone do 200%.

    Widać tam gdzieś ten wzmocniony szum?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FFT-difference.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	772,7 KB
ID:	5850
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #60

    Domyślnie

    plik posłany do 2 osób
    prosze tylko o zamieszczanie przykładów zdjęcia tu na forum a anie posyłanie dalej czy na innych forach - tylko tyle

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak usunąć kratkę ze starego zdjęcia?
    By malina2010 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 15:27
  2. Czym usunąć EXIF ze zdjecia
    By Vinci in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 03:50
  3. Potrzebny wzór umowy ''zdjęcia za pozowanie''
    By herbatnik in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 09:14
  4. Błyszcząca skóra - jak to usunąć ze zdjęcia
    By Michal_C in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2006, 23:35
  5. Bliki - czy da sie je usunac z tego zdjecia?
    By darmar41 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2005, 15:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •