Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66
  1. #41

    Domyślnie

    Możemy teoretyzować na temat algorytmu FFT, jednak obraz przez niego wygenerowany jest równie fałszywy jak w technice blur (tylko metoda jest inna) Pozostaje kwestia odbioru - dla jednego przyjemniejszy dla oka będzie twardy, ziarnisty obraz z FFT, dla kogoś innego miękki pozbawiony detalu blur. To tak jak z obiektywami - są takie które dają przyjemną plastykę i takie które są ostre jak żyleta. I zarówno jedne jak drugie mają swoich zwolenników.
    Ja FFT w tym wypadku nie kupuję, ale to ja.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Porównując zdjęcie z postu #14 i #26 nie widzę istotnej różnicy w jakości. Ale może dlatego, że oglądam je na telefonie

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    Możemy teoretyzować na temat algorytmu FFT, jednak obraz przez niego wygenerowany jest równie fałszywy jak w technice blur
    OK, to zróbmy eksperyment - potraktuj swoim odszumianiem lewy dolny róg zdjęcia (z watermarkiem), a ja zrobię to samo algorytmem FFT.

    A porównanie sugeruję robić otwierając oba zdjęcia w przeglądarce na osobnych zakładkach i przełączanie między nimi.
    I, na miłość boską, nie na telefonie.
    FF (Fuji + Fuji)

  3. #43

    Domyślnie

    W tym zdjęciu nie chodzi o odszumianie tylko o uzupełnienie obrazem powtarzalnych jasnych linii, które są lepiej widoczne na cropie, więc praca na pełnym pomniejszonym obrazie z watermarkiem nie ma sensu.
    Poza tym watermark raczej nie jest częścią oryginalnego zdjęcia, więc co tam uzupełniać?

    Do uzupełniania brakujących informacji istnieje specjalny algorytm, który stosuje się w radiologii. Wykonując tomografię komputerową często skanuje się pacjenta warstwami co 3 mm (warstwa ma grubość 1,2 mm). Kiedy program komuterowy musi zrobić cyfrową rekonstrukcję obrazu (tzw DRR) musi czymś uzupełnić te brakujące 1,8 mm. Algorytm działa w taki sposób, że bierze informacje o obrazie z jednego i drugiego brzegu "dziury" i uzupełnia nimi brakującą część obrazu (jeden odcień stopniowo przechodzi w drugi i lekko przenikają się też w pionie). Daje to bardzo dobry efekt. Tylko bardzo doświadczony radiolog jest w stanie odnaleźć na dużym powiększeniu obszary sztucznie wygenerowane. Nie wiem jak nazywa się ten algorytm, być może to jakaś autorska metoda producenta oprogramowania.

    Wykonując przesunięcie fazowe na dwóch warstwach kopiach o widoczności 45% i ich pozniejsze lekkie rozmycie 0,6 starałem się zasymulować działanie tego algorytmu, a efekt na cropie widoczny jest w poście #26
    Ostatnio edytowane przez fido83 ; 06-03-2018 o 07:41

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    W tym zdjęciu nie chodzi o odszumianie tylko o uzupełnienie obrazem powtarzalnych jasnych linii, które są lepiej widoczne na cropie, więc praca na pełnym pomniejszonym obrazie z watermarkiem nie ma sensu.
    Chodziło mi o crop z watermarkiem, drugie zdjęcie w pierwszym poście tego wątku.

    Poza tym watermark raczej nie jest częścią oryginalnego zdjęcia, więc co tam uzupełniać?
    Chodzi o sprawdzenie wpływu twojego algorytmu na znak wodny (cienkie linie, kropki w nazwisku).
    Twój przykład akurat ten fragment ma pozostawiony w oryginale, a ponoć FFT ("fałszywy obraz") cię nie przekonuje.

    Albo poćwicz na zdjęciu zeskanowanym z gazety (widoczny raster).

    IMHO nie ma w ogóle porównania...
    FF (Fuji + Fuji)

  5. #45

    Domyślnie

    Widząc Twoje oczarowanie metodą FFT ( która de facto służy do odszumiania, a nie uzupełniania ubytków i to nie tylko w grafice) nie zamierzam Cię przekonywać, że nie masz racji. Może poprosimy autora wątku o skan w bardzo dużej rozdzielczości i przekonamy się która metoda jest skuteczniejsza? Ja jestem przekonany, że wraz ze wzrostem rozdzielczości (a więc i wielkości pustych obszarów) metoda FFT polegnie

  6. #46

    Domyślnie

    To jest papier fotograficzny
    jak chcecie to zapodam gdzieś tiff-a to się sprawdzicie

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    To jest papier fotograficzny
    jak chcecie to zapodam gdzieś tiff-a to się sprawdzicie
    Chętnie.
    FF (Fuji + Fuji)

  8. #48

    Domyślnie

    chetnych poproszę na PW o adresy mailowe.
    Prośba o nierozpowszechnianie dalej

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fido83 Zobacz posta
    ...Porównując zdjęcie z postu #14 i #26 nie widzę istotnej różnicy w jakości. Ale może dlatego, że oglądam je na telefonie
    Powiedziałbym, że na pewno przyczyną jest telefon (nawet się dziwię jak można oceniać na podstawie tego co wyświetla telefon...). Różnica jest ogromna (#14 vs #26), na korzyść tego z filtrem FFT.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 06-03-2018 o 18:59

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Powiedziałbym, że na pewno przyczyną jest telefon (nawet się dziwię jak można oceniać na podstawie tego co wyświetla telefon...). Różnica jest ogromna (#14 vs #26), na korzyść tego z filtrem FFT.
    Dziwisz się bo życia nie znasz. Niektórzy kręcą na dwa etaty i telefon jest jedynym oknem na świat

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak usunąć kratkę ze starego zdjęcia?
    By malina2010 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 15:27
  2. Czym usunąć EXIF ze zdjecia
    By Vinci in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 03:50
  3. Potrzebny wzór umowy ''zdjęcia za pozowanie''
    By herbatnik in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 09:14
  4. Błyszcząca skóra - jak to usunąć ze zdjęcia
    By Michal_C in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2006, 23:35
  5. Bliki - czy da sie je usunac z tego zdjecia?
    By darmar41 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2005, 15:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •