Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 66
  1. #11

  2. #12

    Domyślnie

    kasowanie przepychanek
    spiritus




    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    ten affinity to cholernie ciekawy program
    Ja to zrobiłem pod PSem, choć moze w affinity jest do tego dedykowany filterek (coś jak widzę na screenie)...
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 05-03-2018 o 20:52
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #13

    Domyślnie

    Tyle udało mi się osiągnąć w PS

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC07291-2 kopia kopia.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	445,0 KB
ID:	5784

    Jakość taka sobie, ale mniej szumów

  4. #14

    Domyślnie

    na PS jest plug in , ktory w oparciu o tzw FFT usuwa powtarzajace sie elementy ( np fakture papieru zdjecia legitymacyjnego) .
    Dziala to skutecznie , ale wymaga wprawy - wynik ponizej. Podobnie na gimpa tez jest taki filtr.
    oczywiscie rozmazywanie gaussem czy fitrami usuwajacymi szum , to cos innego


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fft.jpg
Wyświetleń:	248
Rozmiar:	495,8 KB
ID:	5785
    Ostatnio edytowane przez Nican ; 04-03-2018 o 23:02

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Ja to zrobiłem pod PSem
    Opisz jak, jeśli możesz, bo sam ciekaw jestem. Z efektów plugina (linkowałem wcześniej) nie byłem zadowolony, ale być może to kwestia (braku) wprawy.

    choć moze w affinity jest do tego dedykowany filterek (coś jak widzę na screenie)...
    FFT denoise jest na liście standardowych filtrów w Affinity Photo, nie trzeba nic doinstalowywać i działa (jak chyba udało się zademonstrować) całkiem dobrze. To były dosłownie 3 kliknięcia.

    Jeden z tutoriali prezentujący działanie:

    FF (Fuji + Fuji)

  6. #16

    Domyślnie

    kasowanie przepychanek
    spiritus



    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Opisz jak, jeśli możesz, bo sam ciekaw jestem. Z efektów plugina (linkowałem wcześniej) nie byłem zadowolony, ale być może to kwestia (braku) wprawy.

    Oczywiście filtrem o jakim wspominasz - FFT, tylko wspominając na początku, że to upierdliwe miałem na myśli to, że trzeba dobrać odpowiednie parametry pędzla. Niestety zasada działania tricku jest taka, że trzeba to zrobić niejako na oślep, zobaczyć rezultaty, zmienić parametry, znowu zobaczyć rezultat, znowu wrócić i zmienić pędzel trochę inaczej i tak aż do osiągnięcia zadowalającego rezultatu.

    Czyszcząc setki zdjęć z jednego rzutu można dojść do jakichś wniosków jaki pędzel gdzie będzie pasować, ale dostając nowe zdjęcie (nowy skan) w zasadzie wraca się do punktu wyjśćia, tzn. rozpoczynania iteracji. Nieczęsto zdarza mi się tak, że od pierwszego kopnięcia uda się osiągnąć dobry wynik..
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 05-03-2018 o 20:53
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  7. #17

    Domyślnie

    @frogi

    Rozmazanie zdjęcia blurem ma niewiele wspólnego z usówaniem rastra ze skanu.
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    @frogi

    Rozmazanie zdjęcia blurem ma niewiele wspólnego z usówaniem rastra ze skanu.
    @Borat1979 ja tylko napisałem że "To się można nawet zwykłym "gausem" w ps pobawić " i wstawiłem fotkę:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	fr.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	314,4 KB
ID:	5786
    @2pompony dumaj sobie dalej i tłumacz...
    Ostatnio edytowane przez frogi ; 05-03-2018 o 01:21
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Oczywiście filtrem o jakim wspominasz - FFT, tylko wspominając na początku, że to upierdliwe miałem na myśli to, że trzeba dobrać odpowiednie parametry pędzla. Niestety zasada działania tricku jest taka, że trzeba to zrobić niejako na oślep, zobaczyć rezultaty, zmienić parametry, znowu zobaczyć rezultat, znowu wrócić i zmienić pędzel trochę inaczej i tak aż do osiągnięcia zadowalającego rezultatu.
    No to Affinity Photo rulez w tym przypadku - efekt działania filtra widać "on the fly" i w razie czego pojedyncze maźnięcia można cofnąć.

    sprzątanie
    spiritus
    Ostatnio edytowane przez spiritus ; 05-03-2018 o 20:55
    FF (Fuji + Fuji)

  10. #20

    Domyślnie

    W PS mozna to zrobic tak: (mam wersje niemiecka, wiec recznie wytlumacze)- 1.powiekszyc na 200% (to robimy, gdy mamy maly wzor do usuniecia, moze bycv niewidoczny, ale wiemy, ze jest), 2. Filter- wybieramy w 4 "przegrodce" od gory, 3cia opcje od gory a nastepnie 1.od gory- suwak na 2-4, 3.zmniejszamy na 100%, wybieramy raz jeszcze w 4.okienku dialogowym tym razem 5 opcje- pokazuje sie okienko dialogowe z trzema mozliwosciami: wybieramy pierwszym suwakiem 200, radius 2-3- wzorek, ktory chcemy usunac pojawia sie znowu, ale tym razem usuwamy go ostatnim suwakiem od dolu (przesuwajac go w prawo). Dla posiadaczy wersji niemieckiej (dlaczego mialby ktos w pl wersje niemiecka posiadac- nie wiem):Filter-Rauschfilter-Helligkeit interpolieren, Filter-Scharfzeichnungsfilter-unscharf maskieren. Prost!
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Jak usunąć kratkę ze starego zdjęcia?
    By malina2010 in forum W trakcie obróbki
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-10-2016, 15:27
  2. Czym usunąć EXIF ze zdjecia
    By Vinci in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 03:50
  3. Potrzebny wzór umowy ''zdjęcia za pozowanie''
    By herbatnik in forum Fotografia a prawo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-08-2009, 09:14
  4. Błyszcząca skóra - jak to usunąć ze zdjęcia
    By Michal_C in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-10-2006, 23:35
  5. Bliki - czy da sie je usunac z tego zdjecia?
    By darmar41 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-08-2005, 15:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •