Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Wąska

  1. #1

    Domyślnie Wąska

    Po mocnej ulewie, przechadzając się po mieście wpadł mi w oko taki kadr.
    Rzadko goszczę w innym dziale niż krajobrazowym, dlatego będę wdzięczny za wszystkie wskazówki i komentarze.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Waska fb.jpg
Wyświetleń:	35
Rozmiar:	977,0 KB
ID:	5755

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bahuone Zobacz posta
    [B][CENTER]Po mocnej ulewie, przechadzając się po mieście wpadł mi w oko taki kadr.
    Rzadko goszczę w innym dziale niż krajobrazowym, dlatego będę wdzięczny za wszystkie wskazówki i komentarze.
    Chodzisz po mieście na rękach?

    No dobra, a teraz poważniej... Otóż wbrew pozorom robienie zdjęć z odbiciami w kałuży nie jest wcale takie rzadkie, kiedyś trafiłem na taki kanał na flickrze czy gdzieś tam, który miał same takie zdjęćia, tysiące... Niestety, żeby zrobić zdjęcie z takim odbiciem które będzie wyglądać naprawdę interesująco, trzeba się wysilić bardziej - najprostszą metodą jest padnięcie na bruk żeby znaleźć się bliżej wody (a co za tym idzie zmieszczenie więcej odbicia w wodzie), albo trzeba znaleźć większą kałużę.

    Oczywiście mówię to w przesadzie, bo zamiast padania na pysk wystarczy kucnąć i trzymać aparat bliżej gruntu - ale idea jest mniej więcej jasna, mam nadzieję. Wtedy można znaleźć jakiś bardziej interesujący kadr, o to chodzi z tym całym kucaniem: znaleźć jakiś bardziej interesujący kadr czy interesującą perspektywę.

    Myślę, że sam widzisz pewne niedostatki zdjęcia: kadr nie jest na tyle porywający, żeby go pokazać w wersji nieodwróconej. Mam wrażenie, że zabieg odwracania obrazka do góry nogami miał go jakoś uatrakcyjnić, ale nie jestem pewien, czy wyszło (uatrakcyjnienie).

    Z drugiej strony jak człowiek nie poćwiczy i nie porobi takich zdjęć - to nei narodzą się te rewelacyjne, godne zapamiętania, wynikające z doświadczenia i przemyśleń.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki za konkretne i rzeczowe wskazówki. Tak jak wspomniałem, jestem tu na gościnnych występach, co przekłada jest na nieco mniejszą znajomość architektury.

Podobne wątki

  1. jaka wąska czasza?
    By toleek8 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •