Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Mały lekki statyw na wakacje

    Może temat zacząć wydawać się nudny bo zapytań o statywy jest sporo, ale postaram się dość precyzyjnie określić swoje potrzeby.
    Chciałbym kupić statyw, mały i lekki na wyjazdy i tygodniowe łażenie ze sprzętem.
    Moja pierwsza koncepcja to był Fotopro Mini M-5.
    Waga 0,78 kg i wysokość prawie 50 cm. Głowica kulowa.
    Dodatkowa zaleta jest taka, że już mam statyw tej firmy Fotopro MGA-584, więc podobna głowica i mocowanie płytki arca swiss, więc kompatybilnie z płytką od Paska PD Slide.
    Cena może nie szokująca za tak mały statyw, ale zawsze.
    Zastawiam się czy znajdę coś podobnego taniej. Nie jest to oczywiści must have, ale było miło mniej wydać na kolejny statyw.
    Znalazłem Genesis Gear ABT KIT Mini z głowicą, ale tu waga trochę szokuje przy tych wymiarach, bo z głowicą to prawie 1,2kg. Tu cena jest o 100zł niżej.
    Nie chciałbym kupować jakiegoś zupełnego karła, więc interesują mnie parametry z propozycji jak wyżej.
    Statyw ma w miarę możliwości utrzymać to co w stopce.
    Może macie jakieś propozycje w tym segmencie.

  2. #2

    Domyślnie

    Jest takie coś jak Velbon EX-macro w cenie poniżej 100 zł: https://www.ceneo.pl/25143744, ale podejrzewam, że jakość raczej niepowalająca.

  3. #3

    Domyślnie

    Faktycznie nie ten standard. Przede wszystkim ograniczenia w rozstawie nóg tymi poprzeczkami oraz nie ten typ płytki montażowej, o dopuszczalnym obciążeniu nie wspomnę.

  4. #4

    Domyślnie

    Zobaczyłem ten mały, o jakim wspomniałeś w pierwszym poście (Mini M5) i jestem wprost wstrząśnięty jak daleko zaszła technika ludzka, jeśli idzie o statywologię. Okazuje się, czego zupełnie nie byłem świadom, że teraz m.in. korzysta się ze statywu opierając go sobie o cyce!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 2pompony Zobacz posta
    Zobaczyłem ten mały, o jakim wspomniałeś w pierwszym poście (Mini M5) i jestem wprost wstrząśnięty jak daleko zaszła technika ludzka, jeśli idzie o statywologię. Okazuje się, czego zupełnie nie byłem świadom, że teraz m.in. korzysta się ze statywu opierając go sobie o cyce!
    Dziewczyny to mają fajnie, przynajmniej jest o co, a poważnie może się przydać w ciemnym kościele jak się nie chce ciągnąć ISO w nieskończoność.

  6. #6

    Domyślnie

    Jak dla mnie taka wysokość jednak ogranicza dość mocno zastosowanie. Czasem brałem taki mały statywik manfrotto i to jednak nijak się ma do zwykłego statywu.
    W podobnej wadze, trochę dłuższy jest Sirui T-005, wersja alu minimalnie cięższa. Cena aktualnie dosyć odjechana, trzeba by szukać okazji, ale masz jednak wysokość prawie normalną.

  7. #7

    Domyślnie

    Mam tego mini Fotopro. Użyłem go może ze 2 razy. U mnie sprawdził się średnio. Z pewnością byłoby inaczej, gdybym miał odchylany ekran. Żeby nie schodzić do parteru albo nie zaliczać tzw. gleby, trzeba szukać w pobliżu jakichś statecznych przedmiotów (murek, kamień, przewyższenie...) aby toto na tym postawić. Jest to oczywiście jakieś ograniczenie, ale lepszy taki statyw, niż żaden. Po złożeniu zajmuje tyle miejsca, co dodatkowy obiektyw. Spokojnie utrzyma lustrzankę z przeciętnym (nie za ciężkim) szkłem typu 10-20, 18-105...
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Mam tego mini Fotopro. Użyłem go może ze 2 razy. U mnie sprawdził się średnio. Z pewnością byłoby inaczej, gdybym miał odchylany ekran. Żeby nie schodzić do parteru albo nie zaliczać tzw. gleby, trzeba szukać w pobliżu jakichś statecznych przedmiotów (murek, kamień, przewyższenie...) aby toto na tym postawić. Jest to oczywiście jakieś ograniczenie, ale lepszy taki statyw, niż żaden. Po złożeniu zajmuje tyle miejsca, co dodatkowy obiektyw. Spokojnie utrzyma lustrzankę z przeciętnym (nie za ciężkim) szkłem typu 10-20, 18-105...
    OK, skoro masz to mam pytanie odnośnie rozkładania nóg tego mini M5. Czy one rozkładają się do pełnych wymiarów kolejnej sekcji, czy można tak jak w większych statywach zablokować nogę na dowolnej długości?
    Chodzi np. o możliwość postawienia go na nierównej powierzchni, aby bardzo się nie pochylał w którąś ze stron.

  9. #9

    Domyślnie

    Wszystkie sekcje rozkładane są jednym przekręceniem stopki. Działa to na zasadzie teleskopu w ten sposób, że ile i co ci się wysunie, to tak masz. Nie tak jak w dużym statywie, że każda sekcja jest oddzielnie. Tak więc jest możliwość wysunięcia każdej nogi na dowolną długość. Odkręcasz, wysuwasz, ile chcesz, zakręcasz.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Wszystkie sekcje rozkładane są jednym przekręceniem stopki. Działa to na zasadzie teleskopu w ten sposób, że ile i co ci się wysunie, to tak masz. Nie tak jak w dużym statywie, że każda sekcja jest oddzielnie. Tak więc jest możliwość wysunięcia każdej nogi na dowolną długość. Odkręcasz, wysuwasz, ile chcesz, zakręcasz.
    To wiem, bo widziałem na filmie, ale mi chodzi o to, czy jak odblokuję jedną sekcję czy mogę ja zablokować na dowolnej jej wysokości, czy muszę ja wyciągnąć do końca aby zablokować.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-06-2016, 19:39
  2. Lekki statyw w góry
    By mario in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 59
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 15:20
  3. Mały i lekki statyw
    By Badol in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 22-10-2015, 13:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •