Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Monitory LG do zdjęć

    Trafiłem ostatnio na stronę LG i mają tam dział monitory dla fotografa/grafika. Napisali że to monitory dla profesjonalistów. Sprzęt nie jest drogi bo np. pierwszy z brzegu z tamtej listy 29UM58 kosztuje 1000 zł. Wśród parametrów są m.in.
    Ponad 99% pokrycie przestrzeni barwowej sRGB
    Współczynnik kontrastu dynamicznego 10 000 000:1
    Jasność 250 cd/m2

    Jak się te "profesjonalne" monitory LG mają np. do eizo cs230? Czy ktoś używa takiego LG lub podobnego? Czy można je brać pod uwagę jako tańszą alternatywę dla CS230, czy to raczej chwyt reklamowy LG?
    d750 x2, sigma 18-35 1,8 + yongnuo 14 2,8 + nikkor 50 1.4 + tamron 90 2.8 + nikkor 70-200

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smuggie Zobacz posta
    Trafiłem ostatnio na stronę LG i mają tam dział monitory dla fotografa/grafika. Napisali że to monitory dla profesjonalistów. Sprzęt nie jest drogi bo np. pierwszy z brzegu z tamtej listy 29UM58 kosztuje 1000 zł. Wśród parametrów są m.in.
    Ponad 99% pokrycie przestrzeni barwowej sRGB
    Współczynnik kontrastu dynamicznego 10 000 000:1
    Jasność 250 cd/m2

    Jak się te "profesjonalne" monitory LG mają np. do eizo cs230? Czy ktoś używa takiego LG lub podobnego? Czy można je brać pod uwagę jako tańszą alternatywę dla CS230, czy to raczej chwyt reklamowy LG?
    Mam jeszcze w szafie LG 25UM65 UltraPanoramiczny 21:9. I powiem Ci tak- nie odradzam, nie zachęcam, ale proponuję ocenić samemu...

  3. #3

    Domyślnie

    Podłączam się do pytania - dobrze by było znać jakąś markową, aczkolwiek tańszą alternatywę do Eizo .

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szymkowski Zobacz posta
    Podłączam się do pytania - dobrze by było znać jakąś markową, aczkolwiek tańszą alternatywę do Eizo .

    alternatywa moze byc nec

  5. #5

    Domyślnie

    Tak Panowie: EIZO, NEC a potem długo nic - mowa o odwzorowaniu koloru i jakości sprzętu. Jest jeszcze jakaś firma, która robi monitory droższe od EIZO, ale jakoś nie pomnę nazwy.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Tak Panowie: EIZO, NEC a potem długo nic - mowa o odwzorowaniu koloru i jakości sprzętu.
    Odwzorowanie koloru, elektronika, OK. Co do tej jakości, wykonania, wzornictwa, ergonomii, to bardzo różne opinie można spotkać. Często takie, że nie idzie to w parze. Przy co by nie mówić wysokich cenach mogłoby być (powinno?) znacznie lepiej pod tym względem.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 27-02-2018 o 22:44

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Odwzorowanie koloru, elektronika, OK. Co do tej jakości, wykonania, wzornictwa, ergonomii, to bardzo różne opinie można spotkać. Często takie, że nie idzie to w parze. Przy co by nie mówić wysokich cenach mogłoby być (powinno?) znacznie lepiej pod tym względem.

    hmm, jakosc wykonania - cos konkretnego do zarzucenia?
    wzornictwo - tu sie zgodze - klocki strasznie kwadratowe, ale o gustach sie nie dyskutuje.
    ergonomia - nie wiem co konkretnie masz na mysli.

  8. #8

    Domyślnie

    Osobiście nie mam nic do zarzucenia, gdyż mam urządzenie monitoropodobne Dell. Pisałem, że można spotkać różne opinie, choćby na temat polecanego NEC EA245wmi. Przykładowo tu: klik. Bardzo możliwe, że gościu przesadza, ale coś na rzeczy pewnie jest.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    Osobiście nie mam nic do zarzucenia, gdyż mam urządzenie monitoropodobne Dell. Pisałem, że można spotkać różne opinie, choćby na temat polecanego NEC EA245wmi. Przykładowo tu: klik. Bardzo możliwe, że gościu przesadza, ale coś na rzeczy pewnie jest.
    no tak, tylko ten monitor chyba nie jest przeznaczony stricte do zdjec.
    w podanym przez ciebie linku gosc, ktory na monitorach zna sie jak malo kto - tom01 napisal wyraznie "Monitor za 500-700 zł nie będzie miał defektów reprodukcji na poziomie dE<1 a ten NEC tak." i pozniej jeszcze to "Nie wiem dlaczego tak jest, ale badziewie ma piękną powłokę zewnętrzną a w środku śmieci a monitory średniej/wyższej półki odwrotnie. Na przykład EIZO, ma od lat utartą opinię urody płyty chodnikowej a plastik wygląda jak z recyclingu nocników. W tym kontekście NEC jest sporo ładniejszy."
    mysle, ze to wiele wyjasni.

  10. #10

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że dyskusja trochę zeszła na inny temat...?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Monitory 4k
    By bucefal14 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 03:31
  2. Karta graficzna i monitory do obróbki zdjęć w PS
    By ppawel232629 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 00:26
  3. NX i 2 monitory
    By pierote in forum Komputery
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 02:26
  4. nx a 2 monitory
    By marcinas in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 21:13
  5. Monitory Nec
    By wuyaszek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2008, 01:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •