Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    seawolf:

    To zdjęcie kadruje się elegancko - ciachnij w miejscu gdzie noga lampy jest najcieńsza, powyżej tego miejsca robi się znowu grubsza. Wygląda wtedy optymalnie i można skupić się (wielokrotnie) na modelce.

  2. #12

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    seawolf:

    To zdjęcie kadruje się elegancko - ciachnij w miejscu gdzie noga lampy jest najcieńsza, powyżej tego miejsca robi się znowu grubsza. Wygląda wtedy optymalnie i można skupić się (wielokrotnie) na modelce.
    @KaarooL

    Masz na myśli coś takiego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3921-3.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	664,4 KB
ID:	5594

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Czarna_Offca Zobacz posta
    gubisz ostrość zauważyłam
    @Czarna_Offca

    Dzięki za oglądanie. Masz całkowitą rację. O ile czasem mi nie zależy na ostrości , w tym wypadku była ona mi potrzebna. Nie odkryłem jeszcze z czego to wynika i nie mam całkowitej pewności z czym to jest związane. Mam nadzieję , że to ja coś robie źle a nie jest to wina sprzętu.
    Obiektyw to 85/1.8. Staram się przymykać do 3,5 i 4 a czasem nawet więcej z nadzieją , że nawet jak nie trafię w oko to coś z tego będzie. Używam autofokusa punktowego i staram się celować w oko. Przeczytałem ostatnio tu na forum opinie , że być może VR jest tu winny. Do tej pory robiąc zdjęcia z ręki używałem cały czas VR. Być może powyżej pewnych czasów powinienem go wyłączyć. Muszę spróbować. Ogólnie rzecz biorąc na zewnątrz mam dużo więcej ostrych zdjęć ale to pewnie zasługa światła i tego , że mogę dalej odejść od modelki. Mam wrażenie , że Tamron 85/1.8 jest trochę kapryśny ale nie jestem znawcą i ćwiczę go dalej. Jeśli masz jakieś rady lub pomysł to będę wdzięczny.

  4. #14

    Domyślnie

    To właśnie miałem na myśli. Sam widzisz, że się da. Modelka ma bardzo ciekawą urodę i fajny, klasyczny styl.

    Przy ostrzeniu stałkami weź pod uwagę, że podświetlane punkty na matówce nie zawsze pokazują precyzyjne umiejscowienie czujników AF. Czasem te prostokąty na matówce są np. nieco wyżej, niż być powinny.

  5. #15

    Domyślnie

    Jeśli musisz tak mocno przymykać to coś tu nie gra.. Mój co prawda nikkor 85 na słabszej puszce niż twoja spokojnie trafia przy f2...
    D610 n 16-35 f4, S 35mm/1.4, S 50mm/1,4, 85mm/1.8G, sigma 150-600 C
    http://500px.com/arekkruszka
    FB MM

  6. #16

    Domyślnie

    Najfajniejsze 3. Potem 5.
    Jeśli chodzi o 10-12, to klamka okna jest istotnym elementem zdjęcia. Czy to jest cykl typu "dziewczyna z klamką"?

    edit: W 7 też ważną rolę pełnią ramy i zamknięcia okienne (są zresztą w "mocnych" miejscach). Może lepiej byłoby przyciąć mniej więcej tak, by zostało tylko jedno skrzydło okienne?
    1 wyszło znacznie lepiej po wykadrowaniu. Wiele innych też zyskałoby po przycięciu.
    A jeszcze a propos 1 - czy próbowałeś zostawić boczne ramy lustra i telefon?
    Ostatnio edytowane przez sl011 ; 28-02-2018 o 13:12

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sl011 Zobacz posta
    Najfajniejsze 3. Potem 5.
    Jeśli chodzi o 10-12, to klamka okna jest istotnym elementem zdjęcia. Czy to jest cykl typu "dziewczyna z klamką"?

    edit: W 7 też ważną rolę pełnią ramy i zamknięcia okienne (są zresztą w "mocnych" miejscach). Może lepiej byłoby przyciąć mniej więcej tak, by zostało tylko jedno skrzydło okienne?
    1 wyszło znacznie lepiej po wykadrowaniu. Wiele innych też zyskałoby po przycięciu.
    A jeszcze a propos 1 - czy próbowałeś zostawić boczne ramy lustra i telefon?
    @sl011

    Dzięki za oglądanie i komentarz.
    Tak jak sugerujesz , próbuje inaczej wykadrować zdjęcie nr 1. Nie jestem pewien czy da się uratować telefon i boczne ramy nie tracąc innych rzeczy. Gdy nie odcinam odbicia z lewej strony zdjęcie robi się według mnie bardzo "gęste". Czy sugerujesz cos takiego?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3921-4.jpg
Wyświetleń:	232
Rozmiar:	654,0 KB
ID:	5627

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Nr 7 bez klamki kadrowane w poziomie i nr 7 kadrowane tylko skrzydło okna.
    Teraz lepiej to wygląda?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4641-2.jpg
Wyświetleń:	230
Rozmiar:	710,4 KB
ID:	5628

    Poniżej chyba przeszkadza ta zasłona w górnym lewym rogu.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_4641-3.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	624,2 KB
ID:	5629

    - - - - kolejny post - - - - - -

    11 i 12 bez klamki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s1.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	786,3 KB
ID:	5630

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	s2.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	562,4 KB
ID:	5631

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dzięki za uwagi. Swoją drogą to nie wiem czemu nie wpadłem na to , że można to po prostu wyciąć Jak się o tym nie wie to chyba nie widać?

  8. #18

    Domyślnie

    @seawolf001
    Żeby nie przekombinować - ten kadr z tego zdjęcia był jak dotąd najlepszy:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_3921-3.jpg
Wyświetleń:	280
Rozmiar:	664,4 KB
ID:	5594
    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Tak jak sugerujesz , próbuje inaczej wykadrować zdjęcie nr 1. Nie jestem pewien czy da się uratować telefon i boczne ramy nie tracąc innych rzeczy. Gdy nie odcinam odbicia z lewej strony zdjęcie robi się według mnie bardzo "gęste".
    Właśnie o to chodzi, że jest gęsto, dużo się dzieje.
    Cytat Zamieszczone przez seawolf001 Zobacz posta
    Nr 7 bez klamki kadrowane w poziomie i nr 7 kadrowane tylko skrzydło okna.
    Teraz lepiej to wygląda?
    11 i 12 bez klamki.
    Swoją drogą to nie wiem czemu nie wpadłem na to , że można to po prostu wyciąć Jak się o tym nie wie to chyba nie widać?
    Nie widać klamka że była.
    Z tych zdjęć da się pewnie coś wykadrować. Ale najlepiej wyciągnąć wnioski na przyszłość, żeby nie było konieczności dużego kadrowania czy malowania po zdjęciach.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. [ Portret ] Pierwsze próby. Wątek dla początkujących i tych, co chcą się uczyć. Ludzie - portret
    By ALF in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 440
    Ostatni post / autor: 14-10-2022, 11:42
  2. [ Portret ] Ola - pierwsze próby...
    By Benny_Bennasi in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-11-2013, 21:19
  3. [ Portret ] Pierwsze próby
    By andre77 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 13:47
  4. [ Portret ] Portret - pierwsze próby
    By AvSystem2 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 15:56
  5. [ Reportaż ] pierwsze próby
    By mkaczka in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-01-2007, 00:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •