Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Łączenie zdjęć - panoramy

    Cześć,
    Proszę o radę i pomoc co do narzędzia do amatorskiego tworzenia panoram. Będąc w podróży lubię porobić w ten sposób zdjęcia gór, miast, czy też innych krajobrazów a w domu złożyć i cieszyć oczy. Jednak od zawsze mam problem z użyciem programu do późniejszego łączenia zdjęć, a teraz doprowadza mnie to do szewskiej pasji.

    Dawno temu korzystałem z programu ptgui, ale ciągłe błędy i częsta niemożność łączenia zdjęć skłoniły mnie do wypróbowania photoshopa. Był to krok naprzód, bo ze zdjęciami, których ptgui nie chciał połączyć lub robił to bardzo źle, photoshop radził sobie dobrze. Później skorzystałem z próbnej wersji lightrooma(chyba 6. i tam działało to jeszcze lepiej - łączenie było szybkie, wymagało tylko kilku kliknięć, program sam kadrował po przetworzeniu zdjęcia, a i to można było intuicyjnie poprawić. Jednocześnie łatwo było dokonać korekcji raw. Okres próbny minął, ja mam w tej chwili dostęp do wersji 5.4, która ma opcję robienia panoram wyłączoną(przynajmniej nie daje się u mnie kliknąć w nią). Pozostał mi CS6, który pozwala na robienie panoram, ale dla mnie(dla laika) jest to narzędzie bardzo siermiężne i niewygodne. Po pierwsze nie da się(albo ja nie potrafię) dokonać jednoczesnej korekcji raw, tak jak ma to miejsce w programie lightroom. Można użyć tylko standardowej edycji graficznej, a chciałbym jednak popracować na raw-ie. Po drugie cs6 sam nie kadruje ujęcia po połączeniu zdjęć, co bardzo wydłuża zabawę, tym bardziej, że podczas robienia tego ręcznie kadrowanie „przeskakuje" o bardzo duże odległości przy krawędziach zdjęcia.

    Czy da się więc uprościć tworzenie panoram w photoshopie, tak by było to szybkie i przyjemne jak w lightroomie oraz umożliwiało korekcję raw? Lub czy da się zrobić to w lightroomie wersji 5.4? A może dla kogoś kto chce tylko dokonać podstawowej korekcji na plikach raw oraz połączyć zdjęcia w panoramę istnieje jeszcze inne, polecane przez Was narzędzie?

  2. #2

    Domyślnie

    Hugin.
    Ice od Microsoftu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja mam CS5 i korzystam w nim w zasadzie tylko z ACR.
    Tam przygotowuje rawy.
    A JPG "wykanczam" w Photoshop Elements 15, tworze tez w nim panoramy.
    Ten programik to swietny magazyn na zdjecia.
    A z panoramami tez sobie dobrze radzi.
    Powiedzmy ze 10-15% panoram sie wykrzacza przy sklejaniu lub program dodaje swoje fantazje do efektu koncowego niezbyt zgodne z rzeczywistoscia. Reszta elegancko wychodzi na full auto. Co uwazam za dobra skutecznosc.
    Po prostu wybierasz JPG-i i klikasz "tworz panorame". Jak programowi cos wyjdzie dziwnego, to w ogromnej wiekszosci wypadkow wystarczy tylko powtorzyc polecenie "tworz panorame".
    Proces auto mozna sobie troche poustawiac jak ktos chce. Np czy chcesz zeby automatycznie program wypelnial przy kadrowaniu czy nie.

    Z tego co sie orientuje, mozna pobrac 30-dniowy trial.
    A pozniej kosztuje kilkaset zl.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 28-02-2018 o 01:16
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #4

    Domyślnie

    Ptgui ładnie robi panoramy,
    ale nie cierpi paralaksy.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja składam panoramy ręcznie i jest to największa frajda po zrobieniu zdjęć a przed naświetleniem na papierze.
    Kolejność mam takę: zdjęcia składowe w NEF koryguję równocześnie w View NX2 i konwertuję do TIFF-ów, otwieram w PS nowy dokument i przenoszę do niego poszczególne zdjęcia.
    Miejsca skladań dopasowuję w pow. 100%. Spłaszczam warstwy , kadruję i wyostrzam.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Ice od Microsoftu.
    Dokładnie. ICE wymiata, jest darmowy a na dodatek robi DeepZoom (zwane gigapanoramami):

    https://www.microsoft.com/en-us/rese...posite-editor/

  7. #7

    Domyślnie

    Czy ktoś może się podzielić uwagami ze stosowania w/w programu ICE ?.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

  8. #8

    Domyślnie

    Używałem zanim w LR powstała opcja robienia panoram
    nie jestem pro więc dla mnie było wystarczająco
    czasami robiłem zdjęcia z ręki a potem wrzucałem w ice i działało poprawnie
    znaczy robiło panoramę, chociaż pamiętam, że zbyt wielu opcji tam nie było
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  9. #9

    Domyślnie

    ICE ma możliwość przesuwania panoramy po wstępnym złożeniu. Pozwala to zmieniać perspektywę, poziom horyzontu itp. Brakuje mi tego w ACR.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    Faktycznie ma takie możliwości
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Galeria - łączenie zdjęć
    By dziobak in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-06-2016, 15:28
  2. Łączenie zdjęc - malowanie światłem czy HDR pro
    By Bamba04 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 23:39
  3. Łączenie zdjęc z automatycznym skalowaniem
    By Strus in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-03-2013, 09:54
  4. Łączenie zdjęć w pary - jaki program?
    By Aeon88 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 17-12-2011, 21:57
  5. Łączenie zdjeć - program
    By kubamisiura in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 20:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •