Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Podstawowy skaner do dokumentów i zdjęć

    Cześć,
    szukam skanera - głównie do dokumentów, ale przy okazji chciałem przerzucić trochę starych rodzinnych zdjęć na kompa.
    Głównie w celu "backup'u.
    Klisz praktycznie nie posiadam, więc ta opcja nie ma dla mnie większego znaczenia.

    Tu pojawia się pytanie.
    Czy wystarczy mi coś w stylu Canon LIDE 220 lub Epson V19?
    Jeśli tak, to który wybrać?
    Oba wydają się bardzo podobne. Różnica w cenie wynosi jakieś 30pln i oba mam dostępne w sklepie obok mnie (nazwy celowo nie będę podawał )

    Będę wdzięczny z Wasze opinie.
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  2. #2

    Domyślnie

    Nikt nie doradzi
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  3. #3

    Domyślnie

    Obydwa mają takie same parametry i funkcjonalność, z tego co można w danych technicznych zobaczyć. Bierz ten, który wizualnie bardziej się podoba
    Można jeszcze ewentualnie poczytać opinie użytkowników na temat tych konkretnych modeli.

  4. #4

    Domyślnie

    W pracy znajomy używa Canon. Było trochę problemów z Canonem przy instalacji na Windows 10
    Czasami trzeba odłączyć kabel i przyłączyć na nowo aby skaner był widoczny. Podobne opinie widziałem na Amazon

    Z tego względu kilka dni kupiłem do skanowania dokumentów Epson.
    CD nie zawiera oprogramowania do Windows 10
    Zainstalowałem najnowsze oprogramowanie z ich strony i poszło bez problemów na Windows 10.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Epson2.PNG
Wyświetleń:	78
Rozmiar:	89,7 KB
ID:	5659

    Jak zostawisz skaner na "Full Auto Mode" i odhaczysz "Show this dialog...." to jest problem wrócić do innych mode.
    Jeżeli chodzi o jakość to nie przypuszczam aby były jakieś różnice.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  5. #5

    Domyślnie

    Od 15 lat używam "epsonów" - i to tylko ze średniej półki (na wysoką mnie nie stać). Jestem bardzo zadowolony. Ostatni - to dość już leciwy V500 PHOTO.
    Cechą wspólną używanych przeze mnie skanerów jest ich przystosowanie do materiałów transparentnych, także filmów typu 120. Skany slajdów wyglądają znakomicie, skanom negatywów także nic nie brakuje; najlepiej pracuje mi się przy skanowaniu klasycznych negatywów PRO Kodaka (mówię o swoich materiałach archiwalnych sprzed 15-20 lat). Oczywiście, każdy skan wymaga indywidualnej porządnej obróbki. Po jej przeprowadzeniu odbitki 30x40 potrafią zachwycić. Krótko mówiąc: "epsony" z półki do 1000zł śmiało mogę polecić!

  6. #6

    Domyślnie

    Ja używam od kilku lat Epsona V300 Foto. Zdjęcia i dokumenty skanuje b, dobrze. Filmów małoobrazkowych nie skanowałem gdyż mam tylko negatywy szerokie typu 120 a skaner posiada tylko przystawkę do filmów małoobrazkowych.
    D810 N20-35/2,8 AF-D; N24/2,8 Ais; N50/1,4 AiS; N60/2,8 AF micro; SB-800

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-01-2017, 23:48
  2. Zdjęcia do dokumentów
    By Greg81 in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 13:47
  3. zdjecia do dokumentow
    By gregory63 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-05-2010, 20:47
  4. zdjecia do dokumentow
    By fala84 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 17:54
  5. Jaks skaner do zdjęć?
    By Grover in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-09-2007, 18:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •