Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: Statyw do D90

  1. #11

    Domyślnie

    Mam już statyw i powiem szczerze że jestem zaskoczony jego solidnością. Masywny i się nie giba,głowica bardzo fajna i za taką kasę to jestem pod wrażeniem.

  2. #12

    Domyślnie

    Nie za mały? Jakie będzie miał zastosowanie? Ja się przymierzam do A3/C3.

  3. #13

    Domyślnie

    Pytanie czy zamiast Genesis Base ABT Kit który tutaj wszyscy chwalą, nie brać może statywu Manfrotto Compact Light BK, który ma udźwig 1,5kg i kosztuje podobne pieniądze?

    Samo body D90 z baterią waży 700g... Do tego dochodzi kit 18-105 VR, który waży około 420g według danych Nikona. Łączna waga zestawu będzie w granicach 1200g.
    Czy nie będzie to lepszym rozwiązaniem do 250zł?

    Powiedzmy, że mam do wydania 300zł na statyw, co polecacie? Jeśli chodzi o firmę Manfrotto to chyba jest o wiele lepsza od Genesis...
    Nikon D90 + 18-105mm

  4. #14

    Domyślnie

    To zależy czego oczekujesz. Jeżeli to ma być podstawowy statyw, to chyba słabo, bo ani wysoki ani wytrzymały (w sensie możliwości jego obciążania).
    Jeżeli ktoś szuka podręcznego statywu na wycieczki to ten Genesis jest poręczniejszy, chociaż wolałbym wybrać Fotopro M5 mini, bo jest sporo lżejszy, a ma podobne możliwości. Sam się za czym takim rozglądam.
    Często na wycieczkach objazdowych nie ma czasu na celebrowanie ustawiania statywu i komponowanie kadru przez długie minuty. Taki mały statyw jest pomocny w ciemnych budynkach, jak kościoły bazyliki itp, a czasem jak znajdzie się coś na czym można go postawić to i fajne zdjęcie rodzinne z wakacji się uda.
    Do tego jak ktoś trochę interesuje się makro to jest idealny statyw do tego celu.

  5. #15

    Domyślnie

    Fotopro M5 mini? W kościołach? Na czym go postawisz? Bo jak z podłogi, to słabo raczej będzie. Chyba, że krzyżem leżysz albo na kolanach zwiedzasz Jeśli chcesz coś takiego kupić, raczej przemyśl sprawę dokładnie.
    Jasny szeroki obiektyw (f2.8 ) plus ISO (bez przesady, do 1000 najczęściej wystarcza) i na wycieczce nie przejmujesz się statywem, jak chcesz zdjęcie z kościoła, ręka i pewny chwyt wystarcza, nawet bez stabilizacji.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysztofh Zobacz posta
    Jeżeli ktoś szuka podręcznego statywu na wycieczki to ten Genesis jest poręczniejszy, chociaż wolałbym wybrać Fotopro M5 mini, bo jest sporo lżejszy, a ma podobne możliwości. Sam się za czym takim rozglądam.
    Widziałeś w ogóle ten statyw FotoPro M-5 Mini? Wiesz jak wygląda? Bo maksymalna jego wysokość robocza to 47cm. Chyba nie tędy droga...

    Najlepsze to, że pytam o porównanie Genesis Base ABT Kit ze statywami Manfrotto a dostaje znowu jakieś inne firmy mi nieznane, w dodatku według mnie paści o których piszecie a nie czytacie wszystkiego do końca. Podałem wyraźne potrzeby a wszyscy piszą jakie dla nich będą dobre i co kupią, to nie jest post pt. Jaki chciałbyś sobie kupić statyw...
    Nikon D90 + 18-105mm

  7. #17

    Domyślnie

    Masz dużo racji w tym co piszesz. Raczej nie chodziło mi o ustawianie go na podłodze. W necie na YouTube jak gość korzysta z tego statywu z dołączonym pokrowcem zawieszonym na szyi. Włożona noga lub dwie do niego poprawiają możliwości ekspozycji.
    Wyobrażam sobie jego oparcie np. o kolumnę czyli stały punkt podparcia w pionie, też może pomóc.
    Dotychczas ratowałem się czasem używając czegoś na zwór gorillapod, ale to mało stabilne i trochę niebezpieczne do cięższego sprzętu.
    Poza tym jak otworzysz szkło do 2.8 to pomyśl jaka jest głębia ostrości. Fakt jak się robi ekspozycję obrazu OK, ale dłuższa perspektywa z bliższym planem już tak fajnie nie wychodzi. Wszystko zależy od sytuacji. Czasem to 2.8 jest jak najbardziej pożądane.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez horban Zobacz posta
    Widziałeś w ogóle ten statyw FotoPro M-5 Mini? Wiesz jak wygląda? Bo maksymalna jego wysokość robocza to 47cm. Chyba nie tędy droga...

    Najlepsze to, że pytam o porównanie Genesis Base ABT Kit ze statywami Manfrotto a dostaje znowu jakieś inne firmy mi nieznane, w dodatku według mnie paści o których piszecie a nie czytacie wszystkiego do końca. Podałem wyraźne potrzeby a wszyscy piszą jakie dla nich będą dobre i co kupią, to nie jest post pt. Jaki chciałbyś sobie kupić statyw...
    Sam piszesz w pierwszym pości o makro, ogłoszeniach do portali handlowych. Potem jest mowa o Genesis, który jest 60 cm wysoki, więc o co chodzi. Fotopro ma 47 cm wysokości. Do makro i takich potrzeb jak znalazł. Jak nie znasz firmy to poczytaj. Głowica i mocowanie płytki arca swiss jest identyczne.

  8. #18

    Domyślnie

    Podeprzeć możesz też aparat bez statywu, ewentualnie oprzeć plecy/głowę o kolumnę i też jest stabilniej. Problem z takim niskim statywem polega na tym, że go nie rozciągniesz go do 130 cm, a wyższy spokojnie obniżysz .
    Mnie kwestie kościołów itp. wnętrz załatwia 11 mm na f2.8-3.5 (poza ISO 1000 rzadko podbijam), czasy rzędu 1/8-1/20s spokojnie i powtarzalnie utrzymuję, a GO nie jest zupełnie problemem, mieści się b.dużo. Mz lepiej skoncentrować się na ciekawym, niebanalnym kadrze niż walce ze statywem.
    @horban
    Manfrotto Compakt przez chwilę miałem, zwróciłem do sklepu. Dla mnie wadą była głowica, która kiepsko trzymała aparat w pionie plus nie lubię tej płytki/szybkozłączki Manfrotto
    Ten Genessis wygląda solidniej no i jest wyższy.
    Wybór mobilnego statywu to dość indywidualna sprawa. Dla kogoś 60 cm, 1,5 kg, 3 sekcje będzie małym i mobilnym a stabilnym, komuś innemu nie będzie się chciało nosić Sirui t-005 Często pomacanie w sklepie nawet czegoś zbliżonego daje więcej niż godziny spędzone w internecie

  9. #19

    Domyślnie

    Ja mam jakiś zwykły zamawiany już kilka lat temu na allegro. Nie jest zły bo ma regulowane nóżki i kont ustawienia. Może jest ciut niestabilny, tzn. w górach trzeba nieco bardziej uważać, ale ogólnie wychodzę z założenia, ze na tym sprzęcie nie ma co przesadzać z ceną.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez horban Zobacz posta
    Widziałeś w ogóle ten statyw FotoPro M-5 Mini? Wiesz jak wygląda? Bo maksymalna jego wysokość robocza to 47cm. Chyba nie tędy droga...

    Najlepsze to, że pytam o porównanie Genesis Base ABT Kit ze statywami Manfrotto a dostaje znowu jakieś inne firmy mi nieznane, w dodatku według mnie paści o których piszecie a nie czytacie wszystkiego do końca. Podałem wyraźne potrzeby a wszyscy piszą jakie dla nich będą dobre i co kupią, to nie jest post pt. Jaki chciałbyś sobie kupić statyw...
    Ty naprawdę myślałeś, że zadasz sobie tutaj pytanie i pyk - jest odpowiedź? Hahaha. Brawo Ty. Chyba nie czytasz forum. Tego i innych. Na forum najpierw zadajesz pytanie, pózniej są dwie strony tego co inni sądzą o wszystkim tylko nie o Twoim problemie, poźniej ewentualnie po delikatnym przypomnieniu się autora tematyka zaczyna krążyć wokół zadanego pytania. Nie zawsze go dotyka ale gdzieś tam próbuje się zbliżyć. Chociaż tak jak napisał kolega - wspomniałeś o makro więc polecanie Ci niskich statywów niekoniecznie musi być pisaniem "nie na temat".
    Dobra, teraz poważnie... Polecam Ci iść do sklepu, poprosić o rozłożenie kilku statywów i po prostu wybrać najlepszy wg Ciebie. Wszystkie odpowiedzi jakie tutaj czytasz dotyczą przecież odczuć każdego z nas. Inny sprzęt, inne zastosowania, inne potrzeby. Zdobyłeś już jakąś bazową wiedzę, masz zawężone pole do kilku modeli - będzie na pewno łatwiej wybrać.
    Ja mam Benro IT25. Jest droższy ale model IT15 powinien się zmieścić w budżecie. Sprawdź sobie na żywo i zobaczysz. Polecam.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-11-2013, 17:26
  2. Velbon statyw Sherpa 750r i SLIK statyw PRO 500 DX
    By jassekp in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-07-2008, 22:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •