Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Stacja Praga

  1. #1

    Domyślnie Stacja Praga

    Stacja Praga

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9793-3.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	7,81 MB
ID:	5422
    Z6 | N14-30 S | N50 S | N24-70 f/4 S | T70-210 f/4 | N200-500 f/5.6 | Nissin Di600

  2. #2

    Domyślnie

    Setka odsłon minęła i ani jednego komentarza? A gnioty to lubicie pokomentować, co koledzy?

    To zdjęcie uznaję za dobry, a momentami bardzo dobry krajobraz miejski, za zdjęcie solidnie zrobione, z należytym warsztatem, zgodnie z regułami rzemiosła, a także ze świadomie zbudowaną kompozycją i ze świetnym kadrem. ŚWIETNYM!

    Podoba mi się staranność, z jaką Autor szukał kadru, a następnie stanął w idealnym miejscu do tego zdjęcia - pewnie dwa kroki w lewo lub prawo zrobiłoby różnicę, i ja takie rzeczy nie tylko widzę, ale i doceniam. Mając pomysł na takie zdjęcie, trudno znaleźć do tego lepszy punkt, w znaczeniu dosłownym. Doceniam też takie rzeczy jak starania o proste fasady, co w zaistniałej sytuacji świadczy o świadomości czym się kończy pochylanie obiektywu - autor stoi wysoko i robi zdjęcie w dół, a pomimo tego fasady się nie walą. Niby nic, ale widząc ciągle te same błędy, cieszy sytuacja, gdzie tego uniknięto, i to w tak zgrabny sposób.

    Nie tylko podoba mi się wybrany sposób obróbki - b&w z dodatkiem zimnego niebieskiego, ja akurat lubię tego typu manipulacje - ale wręcz bardzo podoba mi się zachowany umiar i brak przesadyzmu. W każdym razie uznaję, że - na całe szczęście - daleko tej obróbce do przefajnowania za pomocą modnych obecnie zestawów filtrowych, co to im dziwniej tym lepiej.

    Słowem ciężko znaleźć słaby punkt. Jeśli szukałbym na siłę, może trochę więcej blasku i trochę więcej agresji na niebie - byle nie popaść w przesadę. Poza tymi drobnymi w sumie uwagami uznaję to zdjęcie za jaskółkę, może coś w końcu się ruszy w dziale Architektura, który kiedyś kwitł nie mniej niż obecnie dzikie ptactwo, a teraz jakoś przygasł i poza nielicznymi rodzynkami jak Milka coś słabawo...

    Autorze - dawaj więcej, byle co najmniej na podobnym poziomie!
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    Za Przedmówcą - podoba się!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo fajne, co do niebieskiego akcentu - nie mam zdania.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #5

    Domyślnie

    Umknęły mi Wasze odpowiedzi, wielkie dzięki za miłe słowa
    Z6 | N14-30 S | N50 S | N24-70 f/4 S | T70-210 f/4 | N200-500 f/5.6 | Nissin Di600

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Stacja
    By wpkx in forum Architektura
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-04-2014, 12:52
  2. [ Reportaż ] Stacja
    By wpkx in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 21:09
  3. [ Krajobraz ] stacja
    By immortal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 18:32
  4. [ Krajobraz ] Stacja
    By Bartekkw in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2009, 18:12
  5. [ Krajobraz ] Stacja...
    By dawidlawecki in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 28-05-2009, 19:08

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •