Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Xiaomi Mi Notebook Pro 15,6" - jakość IPSa

    Witam!

    Potrzebuję w niedługim czasie kupić laptopa który będzie służył m.in. do składowania i przeglądania prywatnych zdjęć i lekkich nieprofesjonalnych prac przy tych zdjęciach. Jak do tej pory oglądałem marketowe laptopy z IPSem to zazwyczaj białe nie było białe tylko albo za ciepłe, albo za zimne, albo sie zafarby na skórze pojawiały różne... Np miałem EliteBooka od HP to matryca była zimna, mam teraz alienware to jest za ciepła, asusy walą po oczach przesadzonymi kolorami itp itd... Jedyny laptop który widziałem z IPSem i na którym kolory wyglądały naturalnie a biel była biała jak śnieg to Sony SVS ale za cholerę nie mogę go nigdzie dostać używki.

    Z racji że mam MBP non retina tyle że 13" myślałem o wersji 15", mój MB wyświetla tak jak bym chciał - nie przekłamuje tak żeby to raziło po oczach a biel jest biała. Wszedl natomiast niedawno laptop od Xiaomi - Mi Notebook Pro z IPSem i błyszczącą matrycą, ma i7, 8-16gb ramu, 256 SSD NVMe z miejscem na drugi SSD M.2 oraz FHD IPSa. Specyfikacja dla mnie idealna, a nowy kosztuje od 4100zł.

    Pytanie - ma ktoś tego laptopa? Jak się ma w nim punkt bieli? Biel jest biała czy odstaje w którąś stronę? Rozumiem że ta matryca nie wyświetli mi palety sRGB nie mówiąc już o jej poprawnym odwzorowaniu, ale to będzie laptop na którym będę robił niekomercyjne rzeczy dla siebie, prywatnie, chce mieć błysk matrycę (bo mi się podoba) i dobrej jakości panel IPS, tzn taki, który będzie wyświetlał biel tak poprawnie jak TNki w MBP non retina, bo wolałbym kupić nowe Xiaomi niż używany stary MBP. Wiem że za ponad 4k pln dostanę używaną retinę 15" ale jest w niej tylko jeden SSD, a zależy mi na możliwości rozbudowy bo prywatnych rzeczy będę miał sporo - tu xiaomi wygrywa drugim slotem no i jest nowy i dużo wydajniejszy niż stare MBPr z 2012r. A wygląda bardzo podobnie.

    Jakieś opinie?
    ;]

  2. #2

    Domyślnie

    https://www.spidersweb.pl/2017/09/xi...ro-opinie.html
    Tutaj piszą, że ekran słabiutki, ale nic o punkcie bieli nie napisali.

    Sam jestem ciekaw tego lapka.
    Nie ma się czym chwalić

  3. #3

    Domyślnie

    Wymienili dwie wady które dla mnie nie są wadami - chce błyszczącą matrycę to raz, a dwa więcej niż 1080p na 15,6" kompletnie nie jest mi potrzebne, bo część programów których używam na matrycy 4K byłaby mikroskopijna. Od zawsze pracuje na 1080p przy 14-15 calach i jak dla mnie jest idealnie.
    ;]

  4. #4

    Domyślnie

    Według czajna.pl wersja 8gb ramu jest dostępna z polskiego magazynu. Szkoda, że nie ma 16gb. Ale przynajmniej VAT-u nie doliczą.
    Nie ma się czym chwalić

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Mam ten komputerek. Kupiłem synowi na studia. Oczywiście reklamowane podobieństwo do MBP jest tylko na zdjęciach. Na pierwszy rzut oka zrobiony ładnie, ale po głębszym zapoznaniu traci. Ekran nierówno podświetlony jak sto nieszczęść. Liniowość typowo laptopowa, ZERO porównania do applowskich. Najważniejsza wada to natomiast zasilanie. Fabryczny zasilacz jest słaby i komputer często odłącza zasilanie. Od razu z nowym trzeba kupować mocniejszy, np od Apple właśnie. Wówczas działa.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  7. #7

    Domyślnie

    Ja mam Mi Air 13,3.
    Nie wiem jak on się odnosi do "dużego brata" ale jak dla mnie jest naprawdę spoko.
    Nie mam problemów o których mówi Tomek w kwestii zasilania - wszystko działa jak powinno.
    Problemem jest może tylko sam zasilacz, a raczej jego dość nietypowa budowa...
    Z racji tego że jest on w wersji (żebym nie skłamał) amerykańskiej, muszę używać adaptera, a że zasilacz jest bardzo ciężki (nie jest jak w 90% laptopów - prostokąt zakończony dwoma kablami tylko tak jakby zwykła ładowarka od telefonu, wkładana do gniazdka) to się po prostu na tym adapterze "przegina"

    Działa znakomicie (na razie - jak to Windows).

    Ps. zamawiałem z Chin - prawie 50% taniej.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Ja mam Mi Air 13,3.
    Ps. zamawiałem z Chin - prawie 50% taniej.
    Cło jakieś się wtedy płaci ?

  9. #9

    Domyślnie

    Jak zamówisz Priority Linę to masz 90% pewności że nie.
    Wtedy (grudzień) była akcja, jak doliczą to sklep pokrywa, ale przeszło bez problemu.

    Najważniejsza zasada (ja już lekko uzależniony od zakupów z Chin jestem ) nie brać drogiego sprzętu z wysyłką DHL - oni całą wszystko (tak mi sami powiedzieli).

  10. #10

    Domyślnie

    @Tom01 jak się w tym laptopie ma biel? Nie jest za ciepła jak w dellach? Miałeś napewno MBP non retina w życiu w ręce, więc pewnie wiesz o co mi chodzi.. O ile nierówne podświetlenie jakoś zniosę o tyle zależy mi żeby biel i barwy nie były zauważalnie ocieplone/ochłodzone jak to wyglądało do tej pory w dellach czy hp.
    @mini21 w jakim sklepie zamawiałeś i jaką firmę spedycyjną wybrałeś jeśli nie DHL?
    ;]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-08-2017, 12:58
  2. [Xiaomi] YI M1 - chińskie m4/3
    By ekajana in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 15:01
  3. Nowy gracz na rynku bezlusterkowców - xiaomi M1
    By sote in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 08:36
  4. [ Przyroda ] goscie w "ogrodzie" (slaba jakosc zdjec)
    By repti in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-10-2009, 12:08
  5. Jakość wykonania "tanich" pierścieni
    By jpyt in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-04-2009, 20:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •