Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hancock55 Zobacz posta
    Obiektywy sa kalibrowane pod pewien wzorzec w fabryce. A punty ostrosci AF w aparatach sa roznie ustawione. Obiektywy systemowe omijaja ta rozbieznosc programowo z miejsca wprowdzajac korekte ( chociaz moge sie mylic slyszac ze systemowe tez maja problemy). Dlatego trzeba czasem ustawic fabryczny punkt ostrosci pod aparat. A ta rozbieznosc to nie wada. Mozna to przyrownac do nowych okularow - oprawki trzeba dopasowac ( noski fachowo? ) bo inaczej to nie da rady ich nosic.
    Nieprawda, w żaden sposób systemówki nie omijają tej rozbieżoności, ba, potrafią mieć więcej nietrafień niż konkurencja. Co do reszty zgoda, dopasowanie konieczne.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Michu053 Zobacz posta
    Witam wszystkich mam pytanie odnośnie obiektywów stało-ogniskowych a dokładniej 35mm 1,4, 35mm 1,8, fotografuje śluby chciałem zapytać czy warto dołożyć do 35mm 1,4 czy wystarczy z światłem 1,8 to samo jeśli chodzi o obiektyw 85mm, będę wdzięczny za odpowiedz Pozdrawiam Wszystkich
    Jeśli nikkor to 1,8, jeśli 1,4 to sigma art. Nikkorowskie stałki 1,4 dają mega aberacje więc nie skorzystasz na 1,4 nic. No chyba że lubisz takie kolorowe obramówki albo masz czas na ich usuwanie.

  2. #12

    Domyślnie

    Toteż zaznaczylem ze moge sie mylic co do automatycznej korekcji obiektywow systemowych. Luz. Zawsze trzeba podkreslac ze rozbieznosc AF w przypadku np sigmy czy innych pozasystemowych nie jest wada tylko wynika z ustawien konkretnej sztuki obiektywu.

    Wysłane z mojego Hol-U19 przy użyciu Tapatalka

  3. #13

    Domyślnie

    Jeśli rozpatrujemy, to koniecznie trzeba wziąć pod uwagę Tamrony 35/45 no i przede wszystkim 85. Wszystkie oferują wydajną stabilizację, co w niektórych przypadkach da nam więcej niż 2/3 EV jaśniej. 85 to nawet nie odstaje plastyką od obiektywów 1.4.
    O obiektywach wiem prawie wszystko

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaarooL Zobacz posta
    Panowie, sztuka sztuce nierówna -> obiektywy testuje się przed zakupem. Warto odsiać badziewie i oszczędzać czas. Lepsza selekcja wstępna niż nieskuteczne naprawy po nabyciu bubla.

    Mój rekord to... jeden obiektyw wybrany spośród pięciu. Dwa były słabe, jeden dramatyczny, jeden był dobry a jeden bardzo dobry...
    Czy to byly Sigmy ?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 03-04-2023, 21:04
  2. Jaki obiektyw?
    By ensel in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-06-2014, 14:05
  3. Jaki obiektyw po 18-55
    By Quality988 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 29-05-2013, 17:44
  4. jaki obiektyw M42
    By mill in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-04-2011, 12:03
  5. jaki aparat, jaki obiektyw...
    By igusiek21 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 15-05-2010, 16:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •