Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF-S DX 12-24mm f/4G IF-ED, czy Nikon AF-P DX Nikkor 10-20mm f/4.5-5.6G VR

    Posiadam "puszkę" d7500 i zastanawiam się, które szkło wybrać. Nikon AF-P DX Nikkor 10-20mm f/4.5-5.6G VR nowsze, czy starsze Nikkor AF-S DX 12-24mm f/4G IF-ED? Proszę o doradzenie.
    D 7500 + AF-S NIKKOR18-300 F/3.5-6.3G ED VR + AF-S NIKKOR 35 F/1.8G

  2. #2

    Domyślnie

    Mam 12-24 od wielu lat
    Moj ulubiony obiektyw
    Nigdy nie czulem potrzeby posiadania VR w szerokim kacie !

  3. #3

    Domyślnie

    Ja podobnie - mam 12-24 od lat i ten obiektyw był moim ulubionym do momentu, w którym zakochałem się w Sigmie 8-16.

    N12-24/4 ma pancerną budowę, body nie zmienia długości podczas zoomowania (aczkolwiek rusza delikatnie przednią soczewką, choć filtrem nie kręci), ma wewnętrzne focusowanie, silnik ultra, stałę światlo przez cały zakres, optycznie jest co najmniej niezły, a po tym jak mimo starości trzyma cenę - opinie o nim są na ogół świetne. Ja mam o nim wyłącznie dobre zdanie. I podobnie jak przedmówca uważam VR przy tych ogniskowych za zbytek łąski - no ale może to taki trend, żeby go dawać gdzie się da czy potrzeba, czy nie...

    Z drugiej strony 2 mm różnicy na dole, w okolicach 12 mm to jest różnica w szerokości, tego nie można nie zauważyć. Jeśli priorytetm będą wnętrza, gdzie jak wiadomo nie mozna się odsunąć bardziej niż pozwala ściana, to te 2 mm na dole potrafią zrobić różnicę.

    No i po ostatnie - jest jeszcze kwestia ceny, co za ile..
    Ostatnio edytowane przez 2pompony ; 23-02-2018 o 16:33
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #4

    Domyślnie

    A brałeś pod uwagę N10-24? U mnie było to szkło przez które długo nie mogłem się zdecydować na przejście na fx.
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  5. #5

    Domyślnie

    To idac dalej ta sciezka - ekstra 2mm to faktycznie duzo.
    Ale czasem 8mm to juz jest duzo za duzo, ale oczwiscie, jak komus potrzebny i lubi to czemu nie.

    Moj inny szeroki wybor to 10.5/2.8
    Mialem ich juz kilka, zawsze kupowany na konkretna "okazje" a potem, zawsze z zalem. sprzedawany.
    Ale polecam oboma trzema rekami, jak przy glosowaniu.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam af-p 10-20 vr sam af jest dosłownie natychmiastowy vr skuteczny a obrazek przyjemny. 12-24 nie miałem, ale myśle że na prawdę powinieneś się pobawić af-p bo dla mnie ten silnik to przyszłość.

  7. #7

    Domyślnie

    af-p to przyszlosc :^)))
    pewnie tak, ale to nie znaczy nic dobrego, przynajmiej dla fotografujacych
    dla wlascicieli firmy, zdecydowanie 3x TAK

  8. #8

    Domyślnie

    Zapytam się: miałeś coś z af-p? Jego szybkość deklasuje af-s a tym bardziej śrubokręt.
    Jakieś merytoryczne spostrzeżenia masz, czy od tak marudzisz, bo ja mając bądź co bądź plastiki 10-20 dx i 18-55 w af-p chętnie bym zobaczył ten silniczek w 50 1.4.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #9

    Domyślnie

    af-p to jest krok w strone oszczednosci
    a nie w strone osiagow
    wypadalo by choc to wiedziec
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  10. #10

    Domyślnie

    Jeżeli producent daje mi szybszy i bezgłośny AF to wisi mi czy kierowane jest to oszczędnością producenta. Jak AF zdechnie po 4-5 latach to po prostu wymienię moduł af lub obiektyw, bo jestem z niego zadowolony.
    Jeżeli nie widzisz ,,osiągów'' w af-p to musisz mieć inne kryteria, ale wypadałoby chociaż wiedzieć, że w dyskusji liczą się argumenty których u Ciebie nie widzę, a nie puste frazesy.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NIKKOR 20mm f/1.8G ED vs 24mm f/1.4G ED vs 35mm f/1.4G
    By Raspberry in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 14:00
  2. Sigma 20mm f/1.8 vs Nikkor 24mm f/2 Ai-S ...
    By ktosiu in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 21:21
  3. Nikkor 24mm i 20mm - rozmazuje obraz od f4.5
    By Matt901 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 19:51
  4. Nikkor 24mm f/2.8 lub 20mm
    By alan85 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •