Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11

    Domyślnie

    Sigma 8-16mm f/4.5-5.6 dc hsm wydaje się być mega fajna, tylko kosztuje swoje.
    Też się napalam na któryś z powyższych, ale z przewagą na tą Sigmę właśnie ....
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  2. #12

    Domyślnie

    Cokolwiek by nie pisać o 12-24/4 to AF w nim jest petardą. Ogólnie to zupełnie inna klasa obiektywu przeciez...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Jeżeli producent daje mi szybszy i bezgłośny AF to wisi mi czy kierowane jest to oszczędnością producenta. Jak AF zdechnie po 4-5 latach to po prostu wymienię moduł af lub obiektyw, bo jestem z niego zadowolony.
    Jeżeli nie widzisz ,,osiągów'' w af-p to musisz mieć inne kryteria, ale wypadałoby chociaż wiedzieć, że w dyskusji liczą się argumenty których u Ciebie nie widzę, a nie puste frazesy.
    Hmmm... Argument? - To może taki, że AF-P nie współpracuje z większością puszek? Albo współpracuje w pełnym zakresie tylko z D7500? ( z D7100, D7200 bez możliwości wyłączenia VR) Czy jakoś tak? Bo jeśli chodzi o jakość obrazka, to naprawdę jest nieźle. Nawet są tu sample z AF-P 10-20 vs. 14-24: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3885989 Co do trwałości - czas pokaże.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  4. #14

    Domyślnie

    AF-P póki co są tylko w budżetowej optyce. N180-400 dostał jednak AF-S...

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Jeżeli producent daje mi szybszy i bezgłośny AF to wisi mi czy kierowane jest to oszczędnością producenta. Jak AF zdechnie po 4-5 latach to po prostu wymienię moduł af lub obiektyw, bo jestem z niego zadowolony.
    Jeżeli nie widzisz ,,osiągów'' w af-p to musisz mieć inne kryteria, ale wypadałoby chociaż wiedzieć, że w dyskusji liczą się argumenty których u Ciebie nie widzę, a nie puste frazesy.
    Chce sie gosciu pochwalic, ze ma jakis aparat i jakis obiektyw - niech sobie popisze ...
    Smiena 8, a kiedys potem Nikomat FTn - moj pierwszy Nikon :^) Potem to juz tylko Epson PhotoPC ...
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów - Stanisław Lem

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Chce sie gosciu pochwalic, ze ma jakis aparat i jakis obiektyw - niech sobie popisze ...
    Ciężko pisać coś o szkle, którego się nie miało w rękach i to w każdą stronę... Ja czytałem sporo dobrego o 10-20 AF-P, ale go nie kupię, bo nie gada z D200, a ja chcę taki gadający, więc ogarniam temat N12-24, który jest świetny, choć nie wolny od wad. Każdy ma jakieś kryteria dla siebie najlepsze

  7. #17

    Domyślnie

    Jeśli się zastanawiasz nad N12-24 - to znaczy uznałeś, że ogniskowe/kąty Ci wystarczą - ja w tym obiektywie nie znajduję żadnego przeciwwskazania, poza jednym: nie wolno narzeczonej stawiać po bokach kadru, bo z powodu samej fizyki boki są trochę rozciągnięte, co powoduje - na zdjęciach - pozorny przyrost numeracji kiecek. A to nie jest cecha pożądana przez narzeczone.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  8. #18

    Domyślnie

    Miałem N12-24/4 przez dobrych kilka lat. Sprzedałem go tu na forum.
    Obiektyw rewelacyjny. U mnie to była miłość od pierwszego przypięcia do puszki.
    Piękne obrazowanie, szybki, do tego jakość wykonania.
    Drugim takim szkłem jest 17-55/2.8. Tylko wielki i ciężki skurczysyn
    nic...

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pil74 Zobacz posta
    Miałem N12-24/4 przez dobrych kilka lat. Sprzedałem go tu na forum.
    No sprzedałeś Jest nadal rewelacyjny

  10. #20

    Domyślnie

    Mógłby ktoś z szanownych kolegów sprawdzić jak wygląda pokrycie kadru i jego brzegi Nikkora 12-24 na matrycy FX?
    Potrzebuję stosunkowo niewielkiego i lekkiego UWA na bardzo rzadkie okazje i zastanawiam się nad takim mocno połowicznym rozwiązaniem...

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. NIKKOR 20mm f/1.8G ED vs 24mm f/1.4G ED vs 35mm f/1.4G
    By Raspberry in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-08-2015, 14:00
  2. Sigma 20mm f/1.8 vs Nikkor 24mm f/2 Ai-S ...
    By ktosiu in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-04-2010, 21:21
  3. Nikkor 24mm i 20mm - rozmazuje obraz od f4.5
    By Matt901 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 19:51
  4. Nikkor 24mm f/2.8 lub 20mm
    By alan85 in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2009, 18:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •