Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 35mm 1.8 i 85mm 1.8 pod DX?

    Witam
    posiadam w tej chwili Nikona d3300 i stałki jak w temacie. Zamierzam zająć się fotografią bardziej na poważnie i dlatego stoję przed wyborem nowego body ale nie chciałbym inwestować.
    Jak że nie mam doświadczenie oraz jak widać jeszcze wiedzy proszę o pomoc, lepiej zainwestować w Nikona d610 czy 7200?

  2. #2

    Domyślnie

    nie czaje zwiazku tytulu z pytaniem w watku

    proste pytanie: czemu chcesz wymieniac D3300? jakie dokladnie braki tego korpusu zauwazasz?

  3. #3

    Domyślnie

    Chciałbym coś bardziej profesjonalnego, coś czego za chwilę nie będę musiał wymienić. Chodzi o to czy te obiektywy będą dobrze współgrać z pełną klatką czy też nie ma sensu dopłacać i lepiej zainwestować w d7200

  4. #4

    Domyślnie

    Jak nie masz dobrych obiektywów po co Ci 2x puszka DX? Myślę, że w Twoim przypadku D7100 czy nawet D500 nie da Ci więcej (pod względem obrazka) ponad to co masz.

    Kupuj obiektywy i ucz się.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 07radek Zobacz posta
    Chciałbym coś bardziej profesjonalnego, coś czego za chwilę nie będę musiał wymienić. Chodzi o to czy te obiektywy będą dobrze współgrać z pełną klatką czy też nie ma sensu dopłacać i lepiej zainwestować w d7200
    35 masz pewnie DX, więc nie jest pod pełna klatkę. 85 1.8 to obiektyw FX. Odpowiadając na Twoje pytanie - jak już dojdziesz do momentu, że będziesz wiedział co Cię ogranicza w posiadanym aparacie, to nie będziesz zadawał takiego pytania... Skoro nie wiesz czego potrzebujesz, to znaczy że jeszcze nie doszedłeś do skraju możliwości tego co masz...

  6. #6

    Domyślnie

    Co mi przeszkadza? Słaba ergonomia, brak silnika AF w body (zostaje mi w tej chwil manualny w 85mm), mały obszar fotografowania w obiektywie.
    Rozumiem więc że 85mm lepsza będzie z FX, natomiast 35mm z DX? Czy w takim razie 85mm lepiej sprzedać jeśli pójdę w stronę DX a 35mm jeśli w stronę FX? Czy może chociaż nie są dedykowane to zdjęcia i tak będą ok?

  7. #7

    Domyślnie

    Może prościej będzie, jak napiszesz, po co Ci nowy aparat. Jakie zdjęcia robisz czy masz zamiar, ile chcesz na to przeznaczyć gotówki. Bez obiektywów trudno fotografować, a żeby coś doradzić to warto coś więcej wiedzieć.

  8. #8

    Domyślnie

    Fotografia dziecięca (bardziej studyjna) i reportaże weselne głównie, chciałbym coś co pozwoli mi w tej dziedzinie nie zmieniać co chwilę sprzętu. Budżet to około 5 tys.
    Pomysł był taki aby zainwestować w stałki na początku zamiast w zoom, jestem zadowolony z obiektywów (przeszkadza brak AF w 85mm) i chciałbym kupić body które posłuży mi dłużej bez całkowitej zmiany w posiadanych obiektywach

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 07radek Zobacz posta
    Co mi przeszkadza? Słaba ergonomia, brak silnika AF w body (zostaje mi w tej chwil manualny w 85mm), mały obszar fotografowania w obiektywie.
    Rozumiem więc że 85mm lepsza będzie z FX, natomiast 35mm z DX? Czy w takim razie 85mm lepiej sprzedać jeśli pójdę w stronę DX a 35mm jeśli w stronę FX? Czy może chociaż nie są dedykowane to zdjęcia i tak będą ok?
    Oba obiektywy są OK- mają tylko różne kąty widzenia. Zamiast pchać się w D7100 czy FX kup obiektywy z serii ,,G'' (z silnikiem'') najlepiej zoom i rób zdjęcia. Będziesz miał wyrobione zdanie na jakich ogniskowych najczęściej robisz zdjęcia i potem te stałki kupujesz. A jak masz budżet na FX to kup nikkora 17-55 2.8- co prawda d3300 z tym obiektywem będzie wyglądał dość dziwnie, ale obrazek na pewno będzie odjazdowy.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za sugestie, a przyszłościowo posiadając dwa obecne obiektywy lepiej inwestować w D7100 czy FX? Dla mnie D3300 jest już trochę za "mały"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 21:29
  2. Nikkor 35mm f/1.8G a Nikkor 85mm f1.8D
    By dominas85 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-03-2012, 00:33
  3. ostrość 85mm vs. 35mm
    By arhetyp in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 21:21
  4. Nikkor AI / Ai-S 85mm 1:2 i 35mm 1:2
    By z__z in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 00:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •