Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Wyzwalacz RF dla Yongnuo YN-685

    Jaki możliwie najbardziej uniwersalny bezprzewodowy wyzwalacz radiowy do lampy błyskowej Yongnuo YN-685 polecacie i dlaczego (oczywiście dla systemu Nikon)?

  2. #2

    Domyślnie

    622n-tx
    Bo uniwersalny.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam. Mam nadzieję, że pisząc w tym miejscu nie robię zbytniego bałaganu na forum, ale do rzeczy.
    Jestem posiadaczem nikona d7000 i lampy YN685. W ubiegłym tygodniu kupiłem wyzwalacz YN 622TX LCD do lampy YN685. Używam go wyłącznie jako nadajnik, gdyż lampa posiada wbudowany odbiornik. Trochę martwi mnie to, że błysk z lampy pojawia się tylko w wyzwalaczu ustawiam tryb 622 M. SLAVE (ale w 622Ext. LCD i R. Slave już nie błyska). Z informacji jakie znalazłem "gdzieś w necie" wynika, że żeby zadziałać w trybie 622 Ext.LCD lampa musi być zamocowana na sankach nadajnika 622N II. Czy do trybu R. SLAVE również niezbędne jest zamocowanie z nadajnikiem 622N II? Jestem amatorem i nie mam się kogo doradzić, a boję się, że być może kupiłem wadliwy sprzęt. Czy mógłby mi ktoś napisać łopatologicznie jak to jest? I czy w końcu pojawiła się jakaś instrukcja w języku polskim do tego nadajnika, oczywiście pod nikona?

  4. #4

    Domyślnie

    Nadajnik YN-622N TX powinien móc w pełni kontrolować lampę, w której ustawiono tryb 622R.Slave. Pytania pomocnicze:
    - czy kupiłeś nadajnik 622N TX czy przypadkiem kupiłeś dedykowany do Canona 622C TX? Czy lampa 685 jest dedykowana do Nikona czy przypadkiem do Canona?
    - czy lampa ustawiona w trym 622R.Slave piszczy gdy naciśniesz przycisk Test na nadajniku?
    Tryb Ext.LCD, jak wskazuje nazwa, służy do wyświetlania informacji o mocy dla poszczególnych grup na wyświetlaczu lampy. Nadajnik 622N II nie ma swojego wyświetlacza i ustawianie mocy dla poszczególnych lamp odbywa się za pomocą menu aparatu. Jeżeli na ten wyzwalacz założysz lampę 685 to jej wyświetlacz zacznie pokazywać wszystkie potrzebne informacje i za pomocą lampy będziesz zmieniał ustawienia dla grup. Szybciej i bardziej praktycznie.
    A7III

  5. #5

    Domyślnie

    1) Na opakowaniu z lampy jest naklejka z napisem po polsku, że lampa jest dedykowana dla nikona, zaś na nadajniku wyraźnie widnieje nazwa YN622N TX, więc nie mam wątpliwości, że zarówno nadajnik, jak i lampa są do Nikona
    2) Lampa w trybie 622R.Slave piszczy pięcioma krótkimi dźwiękami, ale nie błyska, podobnie jak wtedy gdy ustawię tryb 622 Ext.LCD.

  6. #6

    Domyślnie

    Pasuje zakończyć wątek, który tu wprowadziłem, a zatem... Zarówno lampę, jak i wyzwalacz wysłałem na serwis do Łodzi. Okazało się, że lampa jest wadliwa i otrzymałem nowy egzemplarz. Teraz wszystko działa prawidłowo

Podobne wątki

  1. Yongnuo 685 a wyzwalacz z HSS.
    By Gosc in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-12-2016, 14:59
  2. Wyzwalacz Yongnuo + SB-910
    By damian.zasanski@gmail.com in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 19:05
  3. Wyzwalacz lamp Yongnuo RF-605N - D90 i Yongnuo 565ex
    By Prezo in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-10-2015, 22:38
  4. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •