Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 45
  1. #21

    Domyślnie

    Że co? No ale co niby autor tu pokazał?
    Pokazał to co widzisz na zdjęciach. Kadry nie są jakiś wyszukane ale patrząc na możliwości fotograficzne tej lokacji myślę, że inwencja twórcza Marcina i tym razem nie zawiodła. Nie wiem też co masz na myśli pisząc cyt "dla mnie jest to słabe i potencjału nie ma"? A czym niby jest potencjał w fotografii? Kupą barw i mieszanką warstw z PSa? Dobra fotografia powinna prowokować i być niestereotypową, nie pokazywać tego co już setki razy zostało pokazane.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    Pokazał to co widzisz na zdjęciach. Kadry nie są jakiś wyszukane ale patrząc na możliwości fotograficzne tej lokacji myślę, że inwencja twórcza Marcina i tym razem nie zawiodła. Nie wiem też co masz na myśli pisząc cyt "dla mnie jest to słabe i potencjału nie ma"? A czym niby jest potencjał w fotografii? Kupą barw i mieszanką warstw z PSa? Dobra fotografia powinna prowokować i być niestereotypową, nie pokazywać tego co już setki razy zostało pokazane.
    Piotrek, spokojnie . Zgadzam się z Tobą ale na siłę nikogo się nie uszczęśliwi a nasza wrodzona miłość do krytyki gdzieś przecież musi znaleźć upust. Po części rozumiem kolegę frogi ponieważ mnóstwo uznanych zdjęć znanych fotografów (do których wcale nie aspiruję) w mojej ocenie niczym się nie wyróżnia i ze swej strony również nie oczekuję, że każdy kto tu zajrzy zapieje z zachwytu. Nawet gdybym dalej mieszkał w Dorset to i tak obrałbym inny kierunek z jednego podstawowego powodu: zaglądając do większości popularnych galerii, mniej lub bardziej ale widzę jedno i to samo wraz z wzajemnym naśladownictwem uwieńczonym wspólnym klepaniem się po plecach .

    Zresztą Piotrek, wszedłem do Twojej galerii i również widzę, że szukasz usiłując uciec od wszechobecnej kolorowej sztampy .
    Ostatnio edytowane przez Kulten ; 24-02-2018 o 16:38

  3. #23

    Domyślnie

    Macie racje wszyscy... Te zdjęcia nie są porywające, piękne, nie prezentują krajobrazu. Wg mnie to bliżej do kategorii dokumentu. Sens widzę taki, że zdjęcia te przedstawiają to miejsce razem z całym nastrojem chwili. Jak dla mnie, to brakuje głębi. Światło jest jakie jest, ale przez to są potwornie płaskie zdjęcia. Może np mgła by pomogła.

  4. #24

    Domyślnie

    Powoli zmierzamy do dyskusji czy kolor śniegu zawsze powinien byc biały bo taki tylko jest zgodny z naszymi wyobrażeniami. Bez uraz ale to zdecydowanie jest krajobraz. Z resztą argumentów nie dyskutuję bo to już kwestia odbioru stricte subiektywnego.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrekjeczen Zobacz posta
    Pokazał to co widzisz na zdjęciach...
    W ten sposób można wszystko wytłumaczyć... polać odrobinę wody... rzucić jakimś niby głębokim przemyśleniem o dobrej fotografii... A tym czasem jest tak iż te konkretne zdjęcia niczym się same w sobie nie bronią, ani tematem, ani światłem, ani kadrem... to po prostu zwykłe proste fotki z wycieczki gdzieś tam... Czym więcej niby mądrych słówek czytam tutaj to odnoszę wrażenie że mają one bronić kolegę a nie jego zdjęcia. Nie wiem, może jest wspaniałym fotografem porywającym swoim pracami tłumy ale w tym przypadku nie ma w tych zdjęciach zupełnie nic co by zasługiwało na to aby zwrócić na nie uwagę. Moim zdaniem oczywiście
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  6. #26

    Domyślnie

    Szanowni Forumowicze,
    Może się odezwę w obronie Autora. Te fotki przedstawiają obiekty forteczne (prawdopodobnie w Poznaniu?). Z moich parudziesięcioletnich doświadczeń w fotografowaniu fortów (w Krakowie, ale obiekty bardzo zbliżone) wynika, że są to obiekty TRUDNE do pokazania w sensie takich walorów, jakich zwykle oczekują odbiorcy, również tu na Forum. O dobre światło zwykle trudno, bo zabudowania są zlokalizowane w fosach lub osłonięte nasypami ziemnymi. Jest tam wąsko i ciasno zwykle (nie ma "odejścia" żeby ładnie pokazać całość). Obecna pora roku jest najlepsza do ich fotografowania, bo nie ma ani śniegu, ani roślinności, która to zwykle zarasta , ale niestety jest szaro i buro - to Autor pokazał. Często obiekty są bardzo zaniedbane, zaśmiecone, pełno jest błota, etc... więc trudno o piękne otoczenie (nieraz były dyskusje o jednym koszu na śmieci, który stoi nie tam, gdzie trzeba). Z tych zresztą względów ja się prawie odważam (mimo, że mam "fortecznych" zdjęć dużo), pokazywać ich na Forum, bo zakładam raczej, że mają walor dokumentalny, a nie artystyczny, który na naszym Forum raczej jest oczekiwany.

    W sumie ja sam chętnie bym poczytał, jak tego typu obiekty można w atrakcyjny sposób pokazać, bo też jest to architektura, chociaż inna niż "sterylne" nowe budynki ze szkła i metalu (ulubione przez wielu Fotografów) lub pięknie odrestaurowane zabytki.
    pozdrowienia!
    Nie pomoże sprzętu kupa, jak fotograf d...a...

  7. #27

    Domyślnie

    Czy zatem warto pokazywać takie fotki? Krajobraz, to światło i miejsce, a tutaj brak tego i tego To, że nie jest to fotogeniczny i trudny obiekt nie jest żadnym wytłumaczeniem. Nie trzeba chyba tłumaczyć autorowi, że trzeba szukać pory, warunków, światła, rytmów itd. Tutaj tego zabrakło moim zdaniem i tyle.
    Fuji

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Czy zatem warto pokazywać takie fotki? Krajobraz, to światło i miejsce, a tutaj brak tego i tego
    Dlaczego zabraniać? Jeśli traktujemy fotografię bardziej jako sztukę niż rzemiosło, to czemu ograniczać swobodę wypowiedzi. Taka była koncepcja autora. Ten brak światła i miejsce są działaniem świadomym, mającym na celu coś wyrazić. Każdy to czyta inaczej.

  9. #29

    Domyślnie

    Chwila, chwila.
    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Dlaczego zabraniać? Jeśli traktujemy fotografię bardziej jako sztukę niż rzemiosło, to czemu ograniczać swobodę wypowiedzi.
    Czy ja komuś napisałem, że zabraniam pokazywać zdjęć? Czy ograniczyłem poprzez moją wypowiedź czyjąś? Naprawdę bez przesady. Ciekaw też jestem jakby te zdjęcia pokazał jakiś forumowy nowicjusz, co by wtedy było. Mam swoje przemyślenia w tym temacie
    Fuji

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez basket Zobacz posta
    Ciekaw też jestem jakby te zdjęcia pokazał jakiś forumowy nowicjusz, co by wtedy było. Mam swoje przemyślenia w tym temacie
    One nie są dziełem nowicjusza, bo widać świadomość działania. Choćby po kadrowaniu, czy po tym, że mury się nie walą. Można zatem przyjąć, że cała reszta hm.. środków wyrazu też jest świadoma.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Gdynia na ponuro
    By conik in forum Architektura
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-11-2011, 00:12
  2. [ Krajobraz ] Ponuro....
    By borregaard in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 13:40
  3. [ Krajobraz ] Smutno i ponuro
    By jacekz40 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-03-2010, 22:13
  4. [ Reportaż ] szaroburo i ponuro ...
    By Psychotrop in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-06-2009, 15:58
  5. [ Architektura ] Ponuro B&W
    By autograf in forum Architektura
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2008, 10:03

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •