Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 54
  1. #1

    Domyślnie aparat do mini studio ...

    Witam. poszukuje aparatu do mini studio własnego użytku tj. stół bezcieniowy, parasolki, 8 x lampy światło stałe. Aparat będzie używany tylko w celu robienia zdjęć w tym studio głównie zdjęcia galanterii (torebki, aktówki) max wielkość 50x50cm. Wykluczam filmy, inne plenery, makro kwiatki itp. Do zdjęć rodzinnych mam kompakta. Po przeczytaniu kilku wątków z Waszego forum stawiam na 7100 jednak nie mam pojęcia jaki obiektyw wybrać wystarczy kit ? czy brać samo body + coś dedykowanego ? Na fotografii praktycznie się nie znam zdjęcia metodą prób i błędów na 20 zrobionych wybieram 1. ISO focusy itp to dla mnie czarna magia. Do tej pory pstrykałem pożyczonym eos600d i efekty były zadowalające. Chciałem kupić coś swojego budżet 3-4k. Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Proponuję Fuji XT1 z obiektywem 18-55 2,8/4 -- jest to bezlusterkowiec, którym można wykonać świetne zdjęcia, nie trzeba się "bawić" w RAW-y - obrazek jpg. jest naprawdę b. dobry. W aparacie można wybrać kilka rodzajów symulacji filmu fotograficznego, od zdjęć kolorystycznie bardzo nasyconych, do zdjęć z bardzo subtelną kolorystyką. ,Również obiektyw który proponuję jest bardzo uniwersalny i "daje" on obrazek bardzo dobrej jakości. Cena kpl. aparat + obiektyw - sprzęt używany w b. dobrym stanie 3200 zł do 3600.
    Jest jeden warunek - piszesz, że "Na fotografii praktycznie się nie znam zdjęcia metodą prób i błędów na 20 zrobionych wybieram 1" na pewno musiałbyś trochę zgłębić tajniki fotografii. W aparacie nie ma przełącznika "AUTO" jednakże można robić nim zdjęcia w automacie, ale wymaga to ustawienia dwóch pokręteł, i kilku zakładek w menu aparatu.

  3. #3

    Domyślnie

    @andrzej_abc od razu jpeg? A to nie jest tak, że w fot. produktowej właśnie lepiej RAWy pstrykać bo potem łatwiej szparować zdjęcia? I oczywiście w post produkcji WB na punkt bieli ustawić by mieć prawidłowe kolorki.
    Jak masz firmę i VAT+dochodowy odliczysz z faktury to uważam, że nowy D5500 + kit + 35 1.8g (jakby trochę ostrzejsze zdjęcia były potrzebne np. na reklamę) to kolega przy odrobinie nauki obróbki i wprawy by mógł naprawdę niezłe fotki robić, a gibany ekranik się przyda bo śmiało można na LV w studiu pstrykać.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    35mm jest za szerokie i mało wygodne do takich zdjęć, prędzej 50mm, a aparat spokojnie nawet D3300/3400 można kupić, nie ma tu wymagań wielkich, obiektyw tradycyjnie polecę Sigme 17-50 bo ostrość jest zwłaszcza na 50mm, a jak będzie trzeba szerzej to też jest, do tego statyw i zabawa z oświetleniem co przy świetlówkach i stole bezcieniowym może być bardzo bardzo mozolną pracą żeby dopracować dobry powtarzalny efekt.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    @andrzej_abc od razu jpeg? A to nie jest tak, że w fot. produktowej właśnie lepiej RAWy .... .
    Teu - ja się nie upieram przy XT1 i jpg, tylko proponuję. Obróbka jpg. jak ją wykonujemy jet banalnie prosta - wszystko z takim plikiem możemy zrobić (zmienić balans bieli, wyciągnąć szczegóły ze świateł jak i z cieni, wyostrzyć odszumić ...).
    Ja RAW-y XT 1 robię tylko w przypadku jak się chcę "pobawić", RAW-y z XT 1 to pliki rzędu - 30MB, natomiast jpg. fine ~ 6MB. PONADTO jpg. z Fuji j.w. to w 90% a dla niektórych w 100% gotowe zdjęcia - b. dobre zdjęcia.

    Ponadto "pawelns" jak sam pisze ma małą wiedzę z fotografii, więc w przypadku dobrego obrazka z "puszki" zostało by mu ewentualnie odpowiednie wykadrowanie.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale on chce robić zdjęcia produktów na stole bezcieniowym z świetlówkami, zatem obróbka będzie i kompletnie nie mam pojęcia po co mu jpg z tym co dodaje od siebie fuji czy inna firma, surowy plik pozwala na więcej, braki w umiejętnościach można nadrobić obróbką.
    Podobne jpg dają najnowsze nikony D3400 i D5600 co sam się przekonałem, można jeszcze lekko podbić kontrast i wyostrzenie jak w fuji.
    Nie polecam do takiej pracy bezlustra żadnego, nie że się nie da ale to zbyt duża fantazja żeby wydawać tyle kasy na sprzęt, który dużo taniej można kupić w nikon/canon.

  7. #7

    Domyślnie

    "Fuji XT1 z obiektywem 18-55 2,8/4 " do fotografii produktowej, no kolega ma fantazję, gratuluję

    Na jakich ogniskowych robiłeś tym Canonem?

    Dobrze koledzy piszą, obróbka pozwoli poprawić wiele błędów i łatwiej osiągnąć efekt zachęcający do zakupów, a o to w końcu chodzi.

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje Państwu za zainteresowanie, tak jak pisałem jestem zdecydowany na lustrzankę. Aparat tylko i wyłącznie do pracy w mini studio, nie interesuje mnie kręcenie filmów itp od tego mam smartphona. Kompaktami nie jestem zainteresowany chciałbym przetestować na różnych obiektywach. Po przeczytaniu wątków wydaję się, że muszę kupić coś stał ogniskowego i teraz pytanie czy lepiej 7100 za 2900 zł + Nikon AF-S DX NIKKOR 50MM F/1.8G za 800zł razem 3700zl. Czy brać np wspomnianego D5300 za 1900zł + Nikon NIKKOR AF-S 50mm f/1.4G + 1800zł całość też wychodzi 3700zł. Dziękuje pozdrawiam

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Śmiało możesz brać D3300 lub D5300, nie potrzebujesz nic specjalnego, a co do obiektywu nie będę popadał w skrajność że kit 18-55 wystarczy ale miałem długo 18-105 i było ok, może być 50mm 1.8 ale osobiście wolałbym sigme 17-50 bo ostrość bardzo dobra, a zoom będzie przydatny i wygodny.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    "Fuji XT1 z obiektywem 18-55 2,8/4 " do fotografii produktowej, no kolega ma fantazję, gratuluję

    .
    Jedno pytanie - a co ty masz do Fuji XT 1 - jeżeli chodzi o fotografowanie "produktów" ??? Ja uważam, że produkty można fotografować praktycznie każdym aparatem, a mały zoom typu 18-55 mm jest bardziej praktyczny niż stałka (jedna stałka).

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Domowe mini-studio
    By oliwiadro in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 24-11-2014, 14:56
  2. Mini studio w domu.
    By strazak23 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-01-2014, 21:19
  3. mini studio
    By krupcia22 in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 10:42
  4. amatorskie mini studio
    By maciekjak in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 14-01-2008, 13:33
  5. Mini studio
    By romejo in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-03-2005, 20:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •