Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21

    Domyślnie

    Nikkor 10-20 (AF-P) to raczej słabo z D7100. Ciemniejszą Sigmę mam. Potwierdzam, że jeśli używana, to najlepiej na gwarancji. Ja tak kupiłem i od razu pojechała z body na kalibrację (wtedy jeszcze z D90). Miała lekki BF. Między bajki można włożyć opowieści, że przy tak szerokim kącie nie ma to znaczenia. Ma znaczenie. Zwłaszcza przy bardzo bliskich obiektach. Po zmianie puszki, nie musiałem używać mikrokalibracji w D7100. Do krajobrazu będzie bardzo dobre. Ja nawet trzaskam tym wnętrza. Dobry stosunek jakość/cena. Jeśli przeważa rozsądek to Sigma będzie dobrym wyborem. Jeśli jest więcej grosza, to wiadomo, Nikkor 10-24.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  2. #22

    Domyślnie

    Jeżeli trafisz okazję na 12-24 (1400-1600) to na prawdę warto. Ja wymieniłem na niego 10-24. Było to podyktowane eksperymentem i chęcią uzyskania kilku stów Obrazek... Sam popatrz




    A tu jaszcze jakieś wspomnienia po 10-24 i D7100:




  3. #23

    Domyślnie

    Do eksperymentów, to widzę na naszej giełdzie S12-24 (pod FX) za niewielkie pieniądze. Przy odsprzedaży niewielka strata, albo wcale. Warte rozważenia.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Jeżeli trafisz okazję na 12-24 (1400-1600) to na prawdę warto. Ja wymieniłem na niego 10-24. Było to podyktowane eksperymentem i chęcią uzyskania kilku stów Obrazek... Sam popatrz
    Dzięki. Zaczyna mi się to klarować. Ja raczej z tych niecierpliwych w zakupach. Ale tutaj nie ma ciśnienia. Więc pewnie po zamknięciu budżetu będę czekał na okazję.

  5. #25

    Domyślnie

    Mam obie - i 17-50 i 18-35. Odkąd kupiłem Arta nie odpinam jej, ale i 17-50 nie planuję się pozbywać. Po zrobieniu kilkuset zdjęć Artem uważam, że warta była zakupu. No i zabawy z Dockiem. Odwdzięcza mi się całkiem ładnie. Natomiast co do AF Arta - mam dziwne wrażenie, że z czasem jest jakby lepiej. Tak jakby się dopasowała do body. Ale zapewne to po prostu sprawa dostrojenia jej Dockiem do body. Na początku to była tragedia, ale po dostrojeniu - żyleta.
    Natomiast do krajobrazu używam S10-20 f4-5.6 i również zadowolony jestem.
    N

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez raddeli Zobacz posta
    Mam obie - i 17-50 i 18-35. Odkąd kupiłem Arta nie odpinam jej, ale i 17-50 nie planuję się pozbywać. Po zrobieniu kilkuset zdjęć Artem uważam, że warta była zakupu. No i zabawy z Dockiem. Odwdzięcza mi się całkiem ładnie. Natomiast co do AF Arta - mam dziwne wrażenie, że z czasem jest jakby lepiej. Tak jakby się dopasowała do body. Ale zapewne to po prostu sprawa dostrojenia jej Dockiem do body. Na początku to była tragedia, ale po dostrojeniu - żyleta.
    Natomiast do krajobrazu używam S10-20 f4-5.6 i również zadowolony jestem.
    Tylko pytanie, czy jak przymykasz do 5.6-8 to są jakieś różnice w obrazku? Ja miałem dwa razy na dłuższe testy Arta 18-35 i na otwartej przysłonie jego obrazek jest kosmicznie piękny. Ale przymknięcie po prostu daje większą ostrość Sigmę 17-50 2.8 miałem ponad rok, radziła sobie świetnie w krajobrazie, jest mniejsza, lżejsza, ma filtry 77. Moim zdaniem do krajobrazu nie warto jej zmieniać, a cenę zmiany lepiej poświęcić na UWA

  7. #27

    Domyślnie

    Tokina to jednak światłosiła 2.8 i ostro na 11 mm bez przymykania. S10-20/4-5.6 to słabsze boki i gorsza (nudniejsza) praca pod światło, ale nie chcę się powtarzać
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=286332

  8. #28

    Domyślnie

    No to się pochwalę co wyniknęło z moich dylematów: fanaberia wzięła być może górę nad rozsądkiem ale jest nowa Sigma ART 18-35 oraz Nikkor 50 f/1.8G. Tak że ten...

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    No to się pochwalę co wyniknęło z moich dylematów: fanaberia wzięła być może górę nad rozsądkiem ale jest nowa Sigma ART 18-35 oraz Nikkor 50 f/1.8G. Tak że ten...
    Nooooo, to będzie ostro

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gremed Zobacz posta
    No to się pochwalę co wyniknęło z moich dylematów: fanaberia wzięła być może górę nad rozsądkiem ale jest nowa Sigma ART 18-35 oraz Nikkor 50 f/1.8G. Tak że ten...
    Poważny zestaw!
    Zadowolenia z obrazka!
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •