Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Witam się oraz pierwsza sesja kulinarna.

    Cześć, witam wszystkich serdecznie. Rzadko zaglądam na fora, a jeszcze rzadziej piszę, aczkolwiek czuję, że opinie znajomych czy przyjaciół przestają mi wystarczać. Zrobiłem wczoraj swoją pierwszą sesję kulinarną w kawiarni, w której jeszcze trochę pracuję. Niestety za darmo, tudzież dla sławy, czy innego doświadczenia, ale to i tak dużo wygodniejsze rozwiązanie niż musieć samemu zrobić zakupy i ugotować. Zapraszam do obejrzenia zdjęć, a poniżej będę miał jeszcze kilka pytań

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UA SESH sneak peek 2-1571.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	621,9 KB
ID:	5295
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UA SESH sneak peek 2-1575.jpg
Wyświetleń:	344
Rozmiar:	591,2 KB
ID:	5296
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UA SESH sneak peek 2-1594.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	437,9 KB
ID:	5297
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UA SESH sneak peek 2-1625.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	486,7 KB
ID:	5298
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UA SESH sneak peek 2-1684.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	464,4 KB
ID:	5299
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UA SESH sneak peek 2-1726.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	870,9 KB
ID:	5300
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	UA SESH sneak peek 2-1755.jpg
Wyświetleń:	32
Rozmiar:	432,0 KB
ID:	5301

    Przede wszystkim: co sądzicie? Mam pełną świadomość, że np. bliki na butelkach są potężne. Niestety cała sesja około 20 produktów trwała około 2 godzin, a pierwsze zdjęcie, które zamieściłem, to właściwie jedno z testowych, bo kuchnia zaczęła wysyłać dania zanim klienci zwolnili stolik, w którego miejscu miał stać statyw... No niestety tak jest, jak ktoś za to nie musi rzucić grubą kasą, to aż tak mu nie zależy, żeby wyszło jak najlepiej. Też nie chcę narzekać, bo osobiście jestem dosyć zadowolony z tego jak wszystko wyszło i że w ogóle mogłem to zrobić. Udało mi się dosyć szybko zapanować nad planem zdjęciowym, natomiast czasu na różne ustawienia świateł już nie miałem za bardzo, dlatego trzymałem się tego, co wiedziałem, że działa. Po dalszej od aparatu stronie stołu (widać po łączeniach blatu, o który kierunek chodzi) jest okno, zasłonięte czarną blendą, bo wolałem mieć większą kontrolę nad światłem i uniknąć przebarwień, niż mieć go po prostu więcej. Z lewej około 70cm softbox, z prawej 110cm okrągła blenda biała. W niektórych ujęciach jest dołożona druga lampa, postawiona blisko środka stołu, która błyska na blendę.
    Oświetlenie wyszło mniej więcej tak, jak planowałem, asymetryczne, częściowo tylne, nie chciałem doświetlać cieni bardziej, bo dążyłem do mocnej separacji obiektów i takiej dosyć naturalnej, ale dynamicznej i lekko dramatycznej stylistyki.
    Co mnie martwi? Na przykład pierwsze zdjęcie rozjaśniłem przy obróbce, za namową, bardziej niż mi się podoba. Usłyszałem, że "na kwestii smaku są ładniejsze" :-/ No i pytanie co Wy o tym sądzicie? Czy mimo dbałości o ekspozycję i staraniu się, żeby nic nie prześwietlić, powinno się tak biele wyciągąć aż do przepalenia, którego nie było? Czy faktycznie wszystko musi być aż tak jasne i się świecić, żeby się podobało? Wiem, że to takie dosyć filozoficzne pytanie, ale może ktoś mnie oświeci, bo ma to dobrze poukładane w głowie, ja natomiast ostatnio mocno zmagam się z tym jak jasne powinny być zdjęcia. Poniżej załączam porównanie wersji mojej, do wersji "za namową"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Screen Shot 2018-02-21 at 21.19.26.png
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	6,55 MB
ID:	5302

    Z góry dziękuję za Wasze opinie.
    Ostatnio edytowane przez mallala ; 22-02-2018 o 13:35

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Według mnie jest za ciasno kadrowane, przeszkadza mi że micha jest na całym zdjęciu, druga sprawa jeśli używasz małej głębi ostrości to musisz tak układać wszystko żeby to co istotne było ostre i tu chyba nie chodziło o to żeby kawałek widelca był ostry, można go odsunąć z ostrości, to samo przeszkadza według mnie kawałek ostrego stołu, lepiej używać większą głębie żeby wszystko na talerzu było ostre, wtedy inny kąt żeby deski pod talerzem nie skupiały uwagi, kieliszek brakuje mi zastawki z lewej strony żeby widzieć jego krawędź, resztę niech opisują fachowcy

  3. #3

    Domyślnie

    numeruj zdjęcia
    staraj się by ostrość była na najważniejszej części czyli na 2 zdjęciu widelec nie musi być aż tak ostry za to ciasto już tak i do tego dobrze by było gdyby je obrócić i pokazać "przekrój" ciastka
    ciasne kadry tak jak napisał koesh na 3 ucięcie filiżanki nie jest za dobre
    czy stół jest faktycznie taki brudny? może zmienić podkład albo dodać obrus?
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #4

    Domyślnie

    WYGLĄDA TO APETYCZNIE - ale dlaczego te talerze takie zakurzone ?

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za wskazówki. Jakby się do tego ustosunkować? Nie chcę bynajmniej podważać waszych wskazówek, aczkolwiek chętnie nawiążę małą polemikę. Zacznijmy od początku.
    Ciasne kadry - zdjęcia będą pokazywane na stronie internetowej, w mniej więcej takiej rozdzielczości jak tu, ewentualnie jeszcze na Insta, stąd zdecydowałem się na ciasne kadry i dałem sobie spokój z jakimikolwiek rekwizytami.
    Głębia ostrości - przy takiej odległości, przy takiej ogniskowej musiałbym być gdzieś w okolicach f/16 - f/19, żeby uzyskać naprawdę dużą głębię, obawiam się, że nie starczyłoby mi lampy. Oczywiście, gdybym zmniejszył odległość między softboxem a blendą, to spokojnie mógłbym i na f/45 coś zrobić, ale jak pisałem, nie za bardzo miałem już czas na kombinowanie.
    To ciastko to jest faktycznie trochę niefortunne, chociaż mi się to zdjęcie podoba, może ze względu na kolory? Stylizacja dań nie była tu moją działką i nie miałem na to wielkiego wpływu. Natomiast bardzo bym chciał, żeby płaszcyzna ostrości była na tym zdjęciu tak 1-2cm dalej.
    A co sądzicie o ostrości na pierwszym zdjęciu? Ten stół faktycznie mógł nie być ostry, to znaczy trochę chciałbym żeby nie był, ale przy tych kątach niestety tak to wygląda. A co do samego stołu, to nie był brudny, taki styl, nie wiem, mi się nawet podoba, a już na pewno właścicielom knajpy się podoba i jest cechą rozpoznawczą lokalu, więc taki ma być.
    Kieliszek - zastawka? W sensie, że czarna karta? Trafne spostrzeżenie, nie miałem, ale jakbym miał, to i tak bym na to nie wpadł, będę pamiętał na przyszłość. Ze szkłem, co widać po zdjęciach butelek, nie mam zbyt dużego doświadczenia.
    Kadry, że za ciasne to już wiem, a takie kąty wam odpowiadają? I Notdot - jakbyś widział tą filiżankę na 3. zdjęciu?
    Światło jest w porządku generalnie, czy coś byście zmienili?
    I BTW da się jeszcze edytować posta po Waszych komentarzach? Chciałbym dodać numery zdjęć, ale nie mogę nigdzie znaleźć edycji.

    Dziękuję i pozdrawiam!
    Ostatnio edytowane przez mallala ; 22-02-2018 o 20:38

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Głębia ostrości zwiększa się oddalając aparat od obiektu i zwiększając ogniskową, nie wykraczaj powyżej f/11 żeby nie degradować jakości.
    Ciasne kadrowanie w tym przypadku złe, nie chodzi o aranżacje i dodawanie czegoś ale szerzej i może mniejszy kąt żeby nie było złudzenia że nam głowa zagłębia się w talerzu.
    Filiżanka powinna być cała według mnie i znowu więcej ostrości bo to fajny strzał.

    Co do wywoływania, mamy tu jedzenie, czyli zmysły pracują i nie może być złudzenia że talerz jest brudny? stół zakurzony? podobnie z bielą, kontrastem balansem bieli, pomyłka będzie w głowie mieszała negatywnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Masz na myśli mniejszy kąt względem pionu czy poziomu? Chyba nie rozumiem uwagi o brudnym talerzu i generalnie analogii do wywoływania. Biel, jej poziom, balans bieli i kontrast, to nie są kwestie, na które istnieje jedna słuszna odpowiedź.

  8. #8
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czy masz talerz, który powoduje złudzenie że jest brudny ? Czy deski pod talerzem dają złudzenie zakurzonych ?

  9. #9

    Domyślnie

    Otrzymałeś kilka bardzo rozsądnych porad, więc spróbuj z nich skorzystać. Jeśli jednak nadal uważasz, że kadry muszą być ciasne a talerze brudne, bo będą udostępniane tylko w internecie, to może pozostań przy parzeniu herbaty

  10. #10

    Domyślnie

    sam jesteś brudny

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Instadruk oraz pewna sesja
    By biszat in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 09:07
  2. [ Portret ] Pierwsza sesja...
    By Herodot.32 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-11-2010, 00:45
  3. [ Portret ] Pierwsza sesja
    By gg130585 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 20:41
  4. [ Portret ] Pierwsza sesja...
    By Szymik88 in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 09:06
  5. [ Reportaż ] Pierwsza 'sesja' ;)
    By pooley in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-06-2007, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •