Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie sprzątanie dysku / katalogowanie zdjęć w LR

    cześć!
    Wiem, że LR posiada wypasione zdolności katalogowania zdjęć.
    Mam pytanie:
    czy LR może poznajdować wszystkie zdjęcia na danym dysku, a następnie poprzenosić je do utworzonych przez niego katalogów nazwanych np DD-MM-RRRR na tym samym dysku?
    (czyli wytnij zdjęcie i wklej je do katalogu utworzonego zgodnie z datą wykonania tego zdjęcia).
    Nie mam możliwości wykonania takiej operacji z dysku na dysk, sprzątanie musi odbyć się w ramach tylko jednego dysku.
    Jak to zrobić?
    z góry dziękuję za podpowiedzi!

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pilot1 Zobacz posta
    a następnie poprzenosić je do utworzonych przez niego katalogów nazwanych np DD-MM-RRRR na tym samym dysku?
    (czyli wytnij zdjęcie i wklej je do katalogu utworzonego zgodnie z datą wykonania tego zdjęcia).
    Na szczęście LR nie ma takiej możliwości. Nawet sobie nie wyobrażam bezmiaru wzrostu burdelu światowego, gdyby LR coś takiego miał i ludzie zaczęliby z tego korzystać. Przez ilość pytań 'gdzie się podziały moje zdjęcia' objętość Internetu wzrosłaby poczwórnie, i nawet NSA straciłby orientację co jest gdzie...

    Trzeba to robić ręcznie - czyli świadomie, choć LR ma wbudowane pewne ułatwienia, jak np. zmiana nazw plików żeby zawierały elementy z EXIFa, IPTC czy podobne.

    A w ogóle, to takie dość dramatyczne zmiany w strukturze folderów należy odpowiednio przemyśleć. Naprawdę uważasz, że ergonomiczne będzie wysyłanei zdjęć do 365 katalogów z każdym dniem, jeśli katalog np. z pojedynczym miesiącem w całości jest lepszy ergonomicznie? To znaczy pozwala w LR wyświetlić zdjęcia z pojedynczego dnia, z zakresu dni (od-do albo np. wszystkie wtorki), lub z całego miesiąca, a zbiór odpowiednich folderów tylko pod pewnymi warunkami będzie podobny, bo nie zawsze?

    Chyba, że chcesz robić sobie takie reorganizacje co kwartał, no to wtedy radziłbym znaleźć jakiś kombajn do manipulacji plikami raczej, niż program typu LR.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  3. #3

    Domyślnie

    odkryłem, że taką opcję, jak chcę posiada program "zdjęcia" z WIN10,
    ale ma brzydkie niedopracowanie:
    przy przenoszeniu powyżej ~3000 plików ma tendencje do gubienia się i tworzenia niezłego bałaganu, ponieważ część zgubionych plików tkwi gdzieś w pamięci temp...
    wychodzi na to, że trzeba pracować małymi paczkami, a i tak ręczne sprzątanie jest nieuniknione :-/

Podobne wątki

  1. Katalogowanie zdjęć
    By D_Z_I_A_D_E_K in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-06-2015, 20:31
  2. Katalogowanie zdjęć
    By ropusz in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 14:31
  3. Katalogowanie zdjęć
    By rupert in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 18:52
  4. katalogowanie zdjec
    By nevton in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 16:43
  5. Iview - katalogowanie zdjęc
    By Mok in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-07-2005, 15:38

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •