Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Pytanie o Yongnuo 622N i czasy od 1/500 do 1/4000

    Pytanie proste
    Plener, jasno, ISO 100 przesłona f1.4
    Czas 1/4000, 1/2000, 1/500 zależnie od tła

    Czy Yongnuo 622N pozwolą mi wyzwolić Quantuuma DP-600 i SB-900 oraz dwie Yongnuo 460 w takich czasach migawki?
    Niby mają jakiś tam super-sync w manualu czy coś podobnego?

    Ktoś to sprawdzał osobiście?

    Aha, i czy jest sens inwestować w YN622N II - z tym portem USB i metalową stopką?
    Rozumiem, że muszę też kupić ten dinks z ekranikiem na aparat?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Pytanie proste
    Plener, jasno, ISO 100 przesłona f1.4
    Czas 1/4000, 1/2000, 1/500 zależnie od tła

    Czy Yongnuo 622N pozwolą mi wyzwolić Quantuuma DP-600 i SB-900 oraz dwie Yongnuo 460 w takich czasach migawki?
    Nikt, nic? Jak błyskać z krótkimi czasami Quantumem DP i yn 460 mk 2 oraz SB 900?

  3. #3

    Domyślnie

    Wyzwalacze dadzą radę, ale czy te lampy obsluguje HSS?

  4. #4
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Żeby napisać na 100% to lampy muszą mieć HSS ale może być tak jak tu opisane http://fotoblysk.com/blysk-z-krotkim-czasem-bez-hss/ więc bez testowania samemu nic nie jest pewne, oczywiście są pewne granice nawet w takim przypadku i nie liczyłbym na krótsze czasy jak w tym artykule.

  5. #5

    Domyślnie

    Yongnuo 460 nie mają AutoFP (HSS) i nie odpalą na krótkich czasach. SB900 tak.
    A7III

  6. #6

    Domyślnie

    Sabina ma HSS, ale Quantum D600 już nie.
    Dwie YN 460 mk 2 też nie.
    Nikt z Was nie testował co to jest Super Sync tych wyzwalaczach? Podobno coś co daje możliwości AutoFP bez Auto FP

    Bo jak inaczej można to zrobić? Pewnie Quantum coś ma już w lampach (dzisiejszy Quadralite)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    co to jest Super Sync tych wyzwalaczach?
    Możliwość wyzwolenia lampy zdalnej nie w momencie kompletnego otwarcia migawki, tylko w momencie rozpoczęcia odsłaniania matrycy przez pierwszą kurtynę.

    Cytat Zamieszczone przez Śprotek Zobacz posta
    Bo jak inaczej można to zrobić?
    Traktując czas błysku lampy studyjnej jako światło stałe, im gorsza lampa, tym dłuższy czas błysku (im mocniejsza najczęściej także).
    Naciskasz spust, wyzwalacz wysyła sygnał do lampy "teraz błyśnij", migawka się otwiera, a lampa rozpoczyna błysk, który trwa przez cały czas naświetlania zdjęcia. Są ograniczenia - światło błysku nie jest stałe w trakcie naświetlania klatki, więc może się pojawić gradient (jedna część zdjęcia mocniej naświetlona niż druga). Z reporterskimi raczej nie zadziała, bo zazwyczaj mają krótszy czas błysku, niż studyjne, ale można spróbować.

  8. #8

    Domyślnie

    O to mnie zachęciłeś

    A trzeba kupować to śmieszne ustrojstwo z ekranikiem czy same nadajniki te czarne?
    Zaryzykuję, najwyżej sprzedam. Alternatywa w postaci jednej lampy za kilka tysięcy mnie nie bardzo interesuje

  9. #9

    Domyślnie

    Nic, kupiłem to ustrojstwo: klik

    Przetestuję, jak się nada to dokupię jeszcze dwa do dwóch pozostałych lamp, jak wyzwoli tylko DP600 i Sabinę 900-tkę to zostawię, a jak się nie sprawdzi to sprzedam z zyskiem, bo w PoLandii ceny tego są kosmiczne, jeden na drugim chce się w tydzień nowego samochodu dorobić.
    Wyszło 378.56 zł, 3,57 za dolara (s

  10. #10
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Taniej ale zobaczysz to dopiero może w maju no i bez gwarancji a to przecież yongnuo, a nie jakaś super firma, no i co tak drogo ten dolar, ja wczoraj robiłem zakup po 3,41zł
    U nas taki zestaw 450zł.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. YongNuo YN-622N czy YongNuo YN-622N-TX ?
    By K2kt in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-02-2016, 12:57
  2. Yongnuo 622N + SB910
    By Mont in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-11-2015, 17:50
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-04-2015, 11:16
  4. Yongnuo yn-622n - problem
    By I'm in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 26-01-2015, 18:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •