Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24
  1. #11

    Domyślnie

    Za to moja szczera przyjaciółka, z którą miałem poniekąd wspólne finanse (stąd to wiem i wiem, że to nei bujda) kiedyś dowiedziała się, że będąc w Paryżu kupiła sobie kilka biletów na rejs jakimś statkiem miłości po Karaibach - kartą citibanku, więc nie jakiejś wydmuszki. Nota bene to bank do niej zadzwonił w tej sprawie (w Paryżu rzeczywiście byliśmy w inkryminowanym okresie).

    Skracając opowieść - w końcu odzyskała swoje pieniądze, które ktoś sobie wyprowdził 'na bilety', ale trwało to więcej niż kwartał. Przez ten kwartał nie było najlepszej atmosfery, więc ja od tej pory staram się unikać podawania karty gdzie popadnie.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  2. #12

    Domyślnie

    Udało się wydumać gdzie numer karty wyciekł (mógł wyciec)?

    Jak ktoś jednak korzysta w internecie z karty, to jedyne rozwiązani to limity, kiedyś ustawione miałem zawsze na 0, zakupy robiłem rzadko, więc jakoś to jeszcze miało sens, ale odkąd coraz częściej kupuje w chinach to ustawiam na miesięczne jakieś śmieszne limity 200-300zł.
    Druga sprawa, że coraz więcej banków wprowadza zabezpieczenia w postaci smsa, i chyba już nie wystarczy sam numer kary i cvv.

    Mój kolega jeszcze w czasie studiów dowiedział się, że robił zakupy w Londynie ale on miał taki dziwny nawyk, że jak mu się nie chciało iść do bankomatu, to dawał kartę kolegom, żeby mu kasę wybrali
    Ostatnio edytowane przez Mane ; 21-02-2018 o 15:46

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Udało się wydumać gdzie numer karty wyciekł (mógł wyciec)?
    Chyba w knajpie. Kelner przyniósł rachunek, trzy panienki były już pod dobrą gwiazdą, dopisały napiwek i dały kartę kelnerowi. Ten gdzieś poszedł, za chwilę przyszedł, oddał kartę i wszystko - parę lat temu takie były zwyczaje, jak przenośne terminale nie były tak powszechne. Knajpa była dobra, w dobrej dzielnicy, żadnych szemranych nastrojów - a jednak chyba tam (ale dowodów nie mamy, a bank nie podał, to moje domysły). Mnie przy tym nie było, ale nawet gdybym był, też robiłem tak samo jak bywaliśmy razem w knajpach.

    Bank kasę w końcu zwrócił, więc de facto nastąpił happy end, ale uraz pozostał. Największy kłopot był w tym (jak twierdzili), ze właścicielka karty rzeczywiście była wtedy na miejscu. Jeśli ktoś by kupił te bilety w Australii albo w Patagonii - wtedy procedura trwałaby krócej ponoć.


    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Jak ktoś jednak korzysta w internecie z karty, to jedyne rozwiązani to limity,
    Świetnym wyjściem są karty wirtualne - po pierwsze nei można zrobić jej fizycznego klona, więc nawet jak ktoś to zrobi i spróbuje zapłacić gdziekolwiek w realu, to tego nei zrobi (system tego nie przyjmie w realu) - można nią płacić wyłącznie w sieci. Po drugie ona nie ma dojścia do konta, tylko do subkonta. Działa to tak, że na koncie masz swoje pieniądze, ale na subkoncie 0, zero i nic. W momencie płacenia wchodzisz do banku i niejako 'przelewasz' sobie na subkonto tyle kasy, ile mniej więcej będziesz płacić. Wtedy płącisz kartą, z której znika kwota i dalej jest 0. I teraz niech sobie wszyscy na świecie kopiują jej numery, robią klony i wszystko co chcą - skoro na jej subkoncie jest cały czas 0 zł. A jak bank wykryje, że cokolwiek na świecie ją obciążyło bez Twojej reakcji - zadzwoni i spyta czy to Twoja operacja, czy działanie nieautoryzowane.

    Niestety dawniej ta karta była bezpłatna, bez dodatkowych udziwnień typu 'ubezpieczenie znienacka', transakcje wiązane, akcje rabatowo-lojalnościowe i tym podobne układy - teraz to już nei jest tak kolorowo, więc w dobie PayPala z tego zrezygnowałem.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem czy już ktoś wspomniał o Revolut w systemie mastercard, dobra karta do płatności.

  5. #15

    Domyślnie

    Od miesiąca używam i polecam to: https://www.revolut.com/pl/?lang=en

    W telegraficznym skrócie:
    - karta wirtualna za darmo, plastik ok 20zł
    - płatność przy dużo lepszym kursie wymiany, bez prowizji - średnio względem mojej kk master carda wychodzi 4-5% taniej
    - plastikiem na takich samych warunkach można płacić za granicą i wypłacać lokalną walutę - tego jeszcze nie testowałem
    - idea prepaid - najpierw ładujemy konto, później płacimy do wysokości salda - nikt nic więcej nie ukradnie
    - kartę można deaktywować jeśli nie jest używana - jak mamy jakieś dodatnie saldo na niej to też nikt nic nie ukradnie

  6. #16

    Domyślnie

    kiedyś były jeszcze karty prepaid też dobrze to działalo (korzystałem) ale komuś się bardzo nie podobało (ponoc zbyt anonimowe były) więc już ni ma kart prepaid
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  7. #17

    Domyślnie

    Mi też brakuje prepaida. Na Aliexpresie kupuję od 5 lat. Wcześniej miałem podpiętego prepaida, a teraz wirtualną kartę. Też na doładowanie, jak kolega wyżej wspomniał. Paypalem oczywiście na Ali nie można płacić. Kiedyś było. Paypalem to na ebayu.
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  8. #18
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale jak ktoś ma obawy co do płatności kartą to ma przelewy24 praktycznie wszędzie, a tu mamy już autoryzacje banku i własne zabezpieczenia.

  9. #19

    Domyślnie

    A mozna na Alliexpress albo Ebayu placic Paysafecards?
    U nas na allegro nie mozna i jeszcze nie spotkalem sklepu w Pl, ktory by tak forme platnosci honorowal.

    Ale jest to bardzo popularny i dostepny sposob platnosci np na Steam czy innej platformie z grami komputerowymi.
    A Steam to zagramanica przeciez
    To moze zagraniczne portale wspomniane na poczatku to honoruja?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #20
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie ma bo to konkurencyjny dla nich system tak samo jak paypal, który jest przecież ebayowy.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Zakupy!!!
    By gmoszkow in forum Studio - sprzęt i praca w studiu
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-04-2008, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •