Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19
  1. #11

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za odpowiedzi

    Nie, nie jest to prowokacja, po prostu nie wiem gdzie miałbym podpytać, a zakres cenowy podałem taki, na jaki mnie stać by takie stanowisko (plus sprzęt) zakupić.

    Dotychczas robiłem zdjęcia kiepskiej jakości, Nikonem Coolpix S6300, przy świetle dziennym, z ręki, siedząc przy oknie i czekając kiedy będzie odpowiednie światło a później bawiąc się w wycinanie monet (w Gimpie) na zdjęciach by uzyskać efekt białego tła. Przykładowe efekty moich "wysiłków":

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1a.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	419,5 KB
ID:	5372

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2a.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	1,21 MB
ID:	5373


    Tylko, to zabiera zbyt dużo czasu, a i tak efekty średnie. Jedną monetę musiałem często obfotografować po 6 - 9 razy, by później móc wybrać dwa zdjęcia, a i tak często nie byłem z nich zadowolony. Jeśli za oknem było czyste niebo, zdjęcia nie wychodziły, jeśli było zbyt ciemno, zbyt zachmurzone tak samo. Podświetlenie lampką - monety wyglądały sztucznie, nienaturalnie.

    Firmy takie jak WCN / Niemczyk które zajmują się sprzedażą, a tym samym fotografowaniem monet, nie udzielają odpowiedzi, bo po co mają się ze mną taką wiedzą dzielić. Tłumaczyć wszystko laikowi.

    Znalazłem na holenderskiej stronie takie stanowisko bezcieniowe:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	sta.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	169,5 KB
ID:	5374

    na allegro czegoś takiego nie zauważyłem, chyba że źle wpisuje w wyszukiwanie. Może ktoś wie gdzie coś takiego w Polsce kupić ?

    Nie ukrywam, tak jak pisałem, że najbardziej zależałoby mi na aparacie który dałoby się połączyć z komputerem i móc zapisywać od razu zdjęcia na dysk, wiedząc czy zdjęcie się nada. Chodzi o czas, by móc dziennie takich zdjęć monet wykonywać 200 - 300. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie aparaty zaczynając od najtańszych mają wbudowaną taką opcję ?

  2. #12

    Domyślnie

    Novoflexami handlują m. in. w Stopfoto lub cyfrowych, cena raczej nieskromna, jak to u Novoflexa, np. sama rama do tego stolika to 415 zł: https://www.cyfrowe.pl/wyposazenie-s...zcieniowy.html + zestaw repro - ok. 950 zł: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/novof...produkcji.html, do tego potrzeba jeszcze oświetlenia. Za 2.5 K można mieć całość: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/novof...produkcji.html. Zamiast lamp można użyć podświetlarki do slajdów, jak na zdjęciu.
    Podgląd na komputerze robionych zdjęć umożliwia program Nikon Camera Control Pro 2: https://www.cyfrowe.pl/aparaty/nikon...rol-pro-2.html
    Ostatnio edytowane przez markB ; 24-02-2018 o 02:24

  3. #13

    Domyślnie

    A zrobic samemu to juz nie laska ?
    Wydac tysiace na naprawde duperele, bo gotowe ???
    Zestaw do makrofotografii na zarowki, 4 LEDy i ekran wlasnej produkcji lub cos kupnego.
    Kosztuje grosze, no zlote - a efekt dokladnie ten sam.

  4. #14
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ktoś to musi kupować, tak samo jak wielu nadal wychodzi ze sklepu foto obładowana namiotami bezcieniowymi, parasolkami z świetlówkami itp albo bierze dotacje na jakieś kosmicznie drogie "automaty" do produktów.

    Dla mnie zrobienie tego to banał i niewielkie pieniądze ale gniazdko elektryczne tez potrafię wymienić, a co ma zrobić ktoś z lewymi ręcami ?
    Nie wiem co ci doradzić, ja bym pewnie kupił zestaw taśmę led, dwie ramki z ikei, do połączenia na odpadach coś do połączenia, mleczną plekse do dolnej ramki gdzie jest światło, statyw, lampkę biurkową do doświetlenia od góry i tyle.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Dla mnie zrobienie tego to banał i niewielkie pieniądze ale gniazdko elektryczne tez potrafię wymienić, a co ma zrobić ktoś z lewymi ręcami ?
    Nie wiem co ci doradzić, ja bym pewnie kupił zestaw taśmę led, dwie ramki z ikei, do połączenia na odpadach coś do połączenia, mleczną plekse do dolnej ramki gdzie jest światło, statyw, lampkę biurkową do doświetlenia od góry i tyle.
    pomiedzy "w miare dobrze" a "wysokiej jakosci" jest duza roznica. W miare dobrze mozna zrobic nawet telefonem i lampka ledowa. ale jak chce sie miec powtarzalny wysokiej jakosci efekt trzeba sie juz troche postarac.
    wszystko zalezy na jakim poziomie autor chce miec te zdjecia - czy tylko pogladowym czy wysokiej jakosci archiwum. w drugim przypadku wazna jest stabilnosc temp barwowej, powtarzalnosc i odwzorowanie szczegolu. Co przypadku np monet lustrzanych wymaga juz troche zachodu. a jak jeszcze sa zapakowane w ochronnego "cake'a" to dochodzi problem zapylenia i zmiany kolorystyki / optyki przez ochronny plastik. Co prawda przy odpowiedniej konfiguracji mozna to calkiem dobrze zautomatyzowac ale trzeba sie najpierw pomeczyc. Nie jest to tak paskudne jak fotografowanie buzuterii ale nie jest to tez aktowa modelka ze wystarczy pstryknac i bedzie ok.
    w zalozonym budzecie autor moze sobie kupic dowolny sprzet do zabawy w fotografie monet lub kupic czas czlowieka ktory mu ten problem zdejmie z glowy na dlugi czas.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez geraltttt Zobacz posta
    by móc dziennie takich zdjęć monet wykonywać 200 - 300. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć jakie aparaty zaczynając od najtańszych mają wbudowaną taką opcję ?
    yyyyyyyyyy.... cofam wszystko co napisalem wczesniej bo najwidoczniej nie bardzo wiesz o czym piszesz lub zadowala cie jakikolwiek efekt. 300 produktow dziennie to nawet markety do gazetek nie robia. przy 3 minutach na zdjecie co jest bardzo krotkim czasem daje ci to 15h ciaglej pracy. bez uwzglednienia obrobki, przerw czy tez zwyklego zmeczenia ludzi i sprzetu.
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  6. #16
    Oszczędny w słowach Awatar Boomerang
    Dołączył
    04 2005
    Miasto
    Górny Śląsk
    Posty
    124

    Domyślnie

    Monety się skanuje.
    Problem rozwiązany.
    DX

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boomerang Zobacz posta
    Monety się skanuje.
    Problem rozwiązany.
    Dobre! Rozbawiło mnie
    Chyba, że chcesz sprzedać jakąś monetę, a nie lubisz swoich pieniędzy, to będzie dobry pomysł

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Dobre! Rozbawiło mnie
    Chyba, że chcesz sprzedać jakąś monetę, a nie lubisz swoich pieniędzy, to będzie dobry pomysł
    Dlaczego? Pomysł ze skanerem wydaje się być bardzo dobry i prosty.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  9. #19

    Domyślnie

    To obejrzyj jak wychodzą takie "zdjęcia".
    Nikt, kto profesjonalnie czy choćby w trochę bardziej zaawansowany sposób zajmuje się tym tematem (sklepy, muzea, kolekcjonerzy, itd.) nie używa skanera do monet. Dlaczego?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Jaki zestaw?
    By Jarecky83 in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 18:09
  2. Jak wykonać takie zdjęcia monet?
    By gumer in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-04-2014, 13:13
  3. Obiektyw makro do fotografowania monet
    By gumer in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 22:43
  4. w jaki "zestaw startowy" Cokin P warto zainwestować a w jaki nie?
    By limakk in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-03-2010, 18:15
  5. D80 i makrofotografia
    By big lebowski in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 03-09-2009, 14:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •