Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Mały powiew Azji

    Dodałbym kilka słów odnośnie n/w zdjęć lecz wolę się nie kompromitować


    1#


    2#


    3#


  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Tylko 3 zrobiłeś? Pokazuj więcej żebyśmy mogli coś powiedzieć

  3. #3

    Domyślnie

    Pierw chciałbym wiedzieć czy te są wystarczająco dobre aby dodać kolejne

  4. #4

    Domyślnie

    Kompozycyjnie w porządku, światło... takie sobie, a raczej brak. Jak na reportaż, to za długie ogniskowe (widać na oko, że to z tele), co skutkuje "oddaleniem" od ludzi.

  5. #5

    Domyślnie

    sceneria 1 niesamowita. tyle możnaby ujęć zrobić. znaczy byłaby niesamowita bo ma potencjał, tylko że wyszło takie zwyczajne... a ten pociąg straszny kontra kobiety, taka historia z dreszczykiem

  6. #6

    Domyślnie

    Pierwsze jest calkiem niezle.
    Chyba pociag potsunamowy ?

    Pozostale - takie tradycyjne fotki z wakacji.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Pierwsze jest calkiem niezle.
    Chyba pociag potsunamowy ?

    Pozostale - takie tradycyjne fotki z wakacji.

    Tak, pociąg w którym niestety w tym momencie było tysiące ludzi...

  8. #8

    Domyślnie

    dodaję kolejne z wyprawy pod ocenę

    4#


    5#


  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Kompozycyjnie w porządku, światło... takie sobie, a raczej brak. Jak na reportaż, to za długie ogniskowe (widać na oko, że to z tele), co skutkuje "oddaleniem" od ludzi.
    Co to znaczy takie sobie, a raczej brak? Co miałem poprawić aby polepszyć światło?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gruchacz Zobacz posta
    Co to znaczy takie sobie, a raczej brak? Co miałem poprawić aby polepszyć światło?
    No światła nie poprawisz (chociaż zawodowcy w plenerach albo doświetlają albo odbijają albo rozpraszają, z tym że to nie w reportażu). Ale płaskie światło (takie jak na 1) daje płaskie zdjęcia, bo nie tworzy się, jak to dawnej zwali, światłocień. To jest jego cecha i tyle. A teraz tak, na 1 masz kadr z przestrzenią głęboką i z płaskim światłem, w dodatku robiony długą ogniskową, która wypłaszacza plany - tzn wizualnie zbliża do siebie obiekty bliskie i dalekie. Czyli kadr głęboki a światło płaskie. Zdjęcie 2 - światło wygląda na w miarę ostre boczne z lekką domieszką tylnego. Tyle, że nie akcentuje to światło nic - raczej walczysz z tym światłem, niż je wykorzystujesz. Akcenty w takim świetle albo są tam, gdzie coś jest podświetlone na ciemniejszym tle lub ciemny kontur na jasnym. Zdjęcie 3 - perspektywa głęboka, nawet coś w rodzaju I, II i III planu jest, a zdjęcie robione w cieniu - czyli płasko (tam w tle widać trochę światła, o ile się nie mylę zza pleców i lekko z prawej świeciło). 4 - duża rozpiętość - kontrast. Albo bawimy się w sztuczki z RAWami czy HDR, albo raczej naświetla się te zdjęcia na światło (wtedy cienie zostają czarną plamą) lub na cienie (i godzimy się z przepaleniami). A Ty walczysz ze światłem, które zaakcentowało ten krzyż z balustrady. 5 - znów płasko, a wieloplanowo.
    Ogólnie jeszcze, jak na mój gust za dużo na tych zdjęciach jest elementów rozpraszających. Wszystko co nie pasuje do kompozycji trzeba próbować wyeliminować, zwłaszcza to co się akcentuje jaskrawym, kontrastującym kolorem lub właśnie światłem. A tu np tym akcentem jest ta różowa koszulka pani z tyłu, może krok w bok by pomógł. A z długimi ogniskowymi jest na ogół prościej zapanować nad czystością kadru.

Podobne wątki

  1. [ Reportaż ] W Azji
    By childintime in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-05-2012, 16:56
  2. [ Krajobraz ] Minimal z Azji
    By hallucinogen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2011, 21:16
  3. Wyjazd do Azji
    By MANA in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-05-2011, 16:55
  4. [ Reportaż ] Sztywny Pal Azji
    By kedazi in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 22:20
  5. [ Krajobraz ] Sztywny pal Azji...
    By fosgen in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 21:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •