Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Wypadłem z obiegu, poradźcie....

    Ostatnie zabawy z lampami uprawiałem kilka ładnych lat temu. Z braku czasu zostawiłem sobie Metz 50 AF-1 i 2 odbiorniki RF-602 wraz z nadajnikiem RF-602 TX. I w ramach ostatnich zmian w sprzęcie tam mnie naszło.... Czy jest sens sprzedać Metza (którego lubię za obsługę prostszą niż obsługa cepa) wraz z nadajnikiem i odbiornikami i nabyć coś nowszego (np jakieś YN) z TTL i wbudowanym nadajnikiem/odbiornikiem + drugą YN (np 560) z wbudowanym odbiornikiem ?

    Pytanie dodatkowe - czy obecnie są fajne i niedrogie softboxy (małę rozmiary) na lampy ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli potrzebujesz TTL (i synchronizacji z krótkimi czasami), to np YN622n (pod lampę) i YN622n-tx (na aparat). Zyskujesz TTL, zdalną regulację mocy w M. Rozbudowa to np. YN685 lub YN968n.
    Jeśli nie, to zmiany nie mają sensu i dodatkowa np. 560III jeśli potrzebujesz drugiej.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzięki. To podsumowanie mi w zupełności wystarczy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Dzięki. To podsumowanie mi w zupełności wystarczy
    istnieje powod , dla ktorego YN sa takie tanie - palnik
    niestety dosyc marnej jakosci o duzej zaleznosci barwy swiatla od czasu blysku - to niestety utrudnia czasami opracowanie zdjecia.
    TTL w YN tez dziala powiedzilbym dosyc frywolnie - wynik zalezy od odleglosci - ciagle nalezy stosowac jakies poprawki.

    w sumie sa to lampy warte swojej ceny , ale jednak z nizszej polki.
    wolbym metza.

  5. #5

    Domyślnie

    No dobra, kombinacji ciąg dalszy....

    Opcja 1 - zostawiam Metza oraz komplet RF-602 i dokupuję YN-560III lub YN-560IV - najtaniej ale latam od lampy do lampy
    Opcja 2 - zostawiam Metza oraz tylko odbiorniki RF-602 i dokupuję YN 560III lub YN-560IVale nie chcę latać od lampy do lampy żeby zmienić moc - jest YN-560 TX ale on zdaje się przez RF-602 nie zmieni mi mocy Metza - zgadza się czy nie ?
    Opcja 3 - zostawiam Metza bo ma TTL na sanki i dokupuję 2x 560III lub 2x560IV + 560TX i z YN korzystam tylko zdalnie a z Metza na sankach

    Generalnie gnębi mnie to jak wykorzystać Metza aby mieć ogólnie tylko 2 lampy i aby nie trzeba było zmieniać mocy na żadnej z nich manualnie. Da się w ogóle ?

  6. #6

    Domyślnie

    Jakaś podpowiedź, proszę ?

    Bo gdybym chciał się pozbyć Metza to musiałbym kupić YN-685 bo to chyba najniższy model z TTL. Tylko wtedy muszę kupić również YN-622 TX i chyba drugą YN-685 bo niższych modeli mi YN-622 TX nie wyzwoli. Zgadza się ?

  7. #7
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Musi być yongnuo ?
    Nie wiem co ludzie widzą w tej firmie, zwyczajna chińszczyzna, fakt że dość dobrze wykonana i ogólnie rozbudowany system ładnie o sterowniki itp ale spokojnie można wybrać jakieś fajne lampy innych firm chińskich.
    Przykładowo http://www.godox.com/EN/Products_Min...sh_TT350N.html
    Zestaw ze sterownikiem ttl masz w cenie 130$.
    Podaje akurat ten model bo mi bardziej odpowiadają ciut mneijsze lampy ale są modele o rozmiarach jak yongnuo itp np http://www.godox.com/EN/Products_Cam...sh_TT685N.html coś koło 150$ za zestaw.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 08-04-2018 o 18:07

  8. #8

    Domyślnie

    Nie musi być.

    Z tego co czytałem Godox to to samo co stroboss. Patrzyłem na ceny (stroboss) i lampa + sterownik + odbiornik pod mojego Metza to 1000zł co przekracza mój budżet. Ta lampka TT350 ro jak rozumiem odpowiednik Stroboss 36 ale to są bardzo słabe lampy o ile się nie mylę. Jakieś 1/3 słabsze od większych braci

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Lampy mają wbudowany odbiornik, a ceny skąd takie kosmiczne masz ?
    Przecież to wychodzi taniej od yongnuo, same lampy ta mniejsza to coś 280zł, duża 320zł, sterownik z ttl 160zł, ten z dużym ekranem 220zł, tak w przybliżeniu ceny.

  10. #10

    Domyślnie

    Sam Stroboss 60 na alledrogo to 550zł, Nawigator odbiornik to kolejne 180-200, nadajnik 230. Godoxa w ogóle w zasadzie na alle nie ma. Jest tylko bezpośrednio z Chin czyli bez gwarancji (chyba że jest PL dystrybucja a o tym nie wiem) i koszt lampa + nadajnik (ten mniejszy) + odbiornik to 650zsł

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-05-2017, 15:04
  2. wypadłem z obiegu?
    By pavel_9 in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 21:53
  3. Poradźcie - strobing
    By Dino1984 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-10-2013, 22:34
  4. [ Krajobraz ] Wypadlem z obiegu... nieudanie powracam...
    By Sebastianito in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 13:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •