Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Haukland Beach Lofoten







    Plaża Haukland na Lofotach słynie między innymi z tego, że wygląda jak plaża w tropikach a nie za kołem podbiegunowym








  2. #2

    Domyślnie

    Mi sie bardzo podoba. Czysty i klarowny kadr. Super niebo zagralo do zdjecia i dobrze to wykorzystales. Super "tonacja" blue.

    Tak dzielac wlos na czworo, mozna by sie zastanowic czy delikatnie nie rozjasnic nieba w gornej czesci. Tak zeby nadal bylo lekko ciemniejsze niz w dolnej. ale fota mogla by zyskac jeszcze na tej "czystosci"
    Ale to jako ewentualnie opcja, bo i tak jest swietnie.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Chmura robi ścieżkę przez cały kadr, rewelacja. Bardzo dobre zdjęcie i piękne miejsce. Jedynie co bym się przyczepił to za jasne odbicie. Chmura jest ciemniejsza jak to co widzimy w wodzie.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za uwagi koledzy. 90s, z odbiciem nic nie grzebano, wszystko tutaj uzyskałem za pomocą polara. Tak naprawdę to jedno z tych zdjęć które już na wyświetlaczu aparatu wyglądają jak po pełnej obróbce

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dobrze to wyszło, przyjemne ujęcie.

  6. #6

    Domyślnie

    chaos kompozycyjny i swiecace sie kamienie na plazy

    ale jakby wyciac prawa strone do kadru 2:3 (pion) i odpuscic sobie naciaganie zdjecia do "jedynego slusznego kontrastu" to moglo byc przyzwoite zdjecie

  7. #7

    Domyślnie

    sam nie wiem... chmura wydaje sie caly kadr dominowac a jej odbicie w wodzie jak przepal wyglada. Blekit nieba w odbiciu wyglada nienaturalnie- jest jasniejszy niz samo niebo.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  8. #8

    Domyślnie

    @esperal a to przepraszam, nie spotkałem się z taką sytuacją gdy polar podbija jasność przedmiotów. Raczej zawsze odcina przez polaryzacje pewien zakres fal. Ale faktycznie warto byłoby to ściągnąć bo biała plama się robi.
    Chyba że niebo mocno ściągnąłeś a dół zostawiłeś jak było, wtedy by to wszystko tłumaczyło.
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 20-02-2018 o 17:55

  9. #9

    Domyślnie

    @90s polar nie podbija jasności przedmiotów, ale połówka 0.9ND na pewno tą jasność obniża.

  10. #10

    Domyślnie

    Ślicznie dziękuje kolego za wyjaśnienie i czekam na następne zdjęcie

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Vikten Lofoten
    By esperal in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-12-2017, 22:34
  2. [ Krajobraz ] Lofoten 2017
    By Badol in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 22-04-2017, 17:55
  3. [ Krajobraz ] Ognisty Haukland
    By Hoobie in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-10-2015, 22:24
  4. [ Krajobraz ] Sydalen, Lofoten
    By mateosite in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 12:42
  5. [ Krajobraz ] Lofoten
    By eskimos in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 14-08-2009, 12:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •