Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 69
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Ja nie rzadko wykonuję zdjęcia przy słabym świetle przy czasie 1/10 s - zdjęcia z ręki ogniskową 135 mm w DX (czyli ~200mm FF) i zdjęcia są ostre i nieporuszone - zdjęcia oczywiście obiektów nieruchomych, statycznych.
    Pokaż takie jedno, z EXIFem i napisz jakie szkło...
    Autorko, moim zdaniem skalibrowana Sigma 18-35 1.8 Art da Ci to, czego szukasz Tanio nie jest ale ostrość jest absolutna i żaden kit, czy przeciętne 35DX nie ma startu. Jeżeli masz kasę i zapas siły do noszenia - spróbuj

  2. #42

    Domyślnie

    Z lustrami jest ten problem i to mnie swego czasu od nich odepchnęło. Super ostre zdjęcia (a przynajmniej tak mi się wydawało) miałem z Sony a6000 i SEL50/1.8.

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Z lustrami jest ten problem i to mnie swego czasu od nich odepchnęło. Super ostre zdjęcia (a przynajmniej tak mi się wydawało) miałem z Sony a6000 i SEL50/1.8.
    Tylko Sel 50 nie sposób porównać do kita, a nawet do 35DX, tu trzeba by zestawić z 50 1.8G, która jest wyraźnie lepsza, a zdjęcia z A6000 i PZta już takie wow nie są. Jest jeszcze drugi problem... A6000 w słabym świetle zaczyna mieć problemy z AF, a i z celnością niestety

  4. #44

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Ale skoro tęsknisz za starym Nikonem, to po prostu go kup To najtańsza opcja, znajdziesz tanio. Kto powiedział że trzeba mieć tylko jedno body?
    Miałam d5000 byłam zadowolona, ale potem stwierdziłam 'kupię sobie dla wygody takie używane D80 i będę mogła podpinać obiektywy różnych firm, bez konieczności patrzenia czy mają wbudowany silnik'. Jak można się domyśleć - nie zrobiłam w tym kierunku nic, działałam dalej na tym co miałam z poprzedniego body, żaden nowy obiektyw w mojej torbie nie zawitał. Po czasie w d80 zaczęło mi brakować pewnych elementów (+miałam niezły wynik klapnięć), więc wróciłam do grupy d5xxx. Te kaprysy

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Autorko, moim zdaniem skalibrowana Sigma 18-35 1.8 Art da Ci to, czego szukasz Tanio nie jest ale ostrość jest absolutna i żaden kit, czy przeciętne 35DX nie ma startu. Jeżeli masz kasę i zapas siły do noszenia - spróbuj
    Doczytałam, że taka kalibracja to najlepiej w Gdyni (Sigma), ale jak będę już miała obiektyw w ręce to zacznę kombinować. A czy to jest konieczność robienia takiej kalibracji? Rozumiem, że bez niej będzie dobrze, ale po będzie bardzo dobrze?

    Co do wcześniejszej dyskusji Panów o ISO, WB, statywie itp: WB przyznam się zawsze mam w auto, ale szukając ostrości trochę zmieniałam i nie widziałam większej różnicy w ostrości; ISO - mam tendencję do ustawiania wysokich i stąd szumy mniej lub bardziej widoczne; statyw mam, ale zakurzony w szafie, bo po prostu nie używam Opcję redukcji szumów na zmianę włączałam i wyłączałam i w którymś momencie wydawało mi się, że jest lepiej, ale przy takim kombinowaniu z ustawieniami już nie wiem kiedy było lepiej, także to mam do sprawdzenia. Poprawę widziałam natomiast podczas zwykłego zmniejszenia wielkości pstrykanego zdjęcia. Im było mniejsze zdjęcie tym wydawało mi się ostrzejsze (bo było mniej szczegółów...), ale nie po to mam taką rodzielczość, żeby robić zdjęcia jak ze smartfona.

    Myślę na spokojnie, bez pośpiechu. Zrobi się wiosna, cieplej to wyjdę z tym co mam i ustawię parametry tak jak radzicie i będę próbować czy jest lepiej, czy jest ta pożądana przeze mnie ostrość. Skoro mówicie, że AF trafia to jestem spokojniejsza.

  5. #45

    Domyślnie

    Nie ma konieczności robienia kalibracji, jest taka możliwość. Możesz mieć szczęście i trafić na szkło, które będzie z Twoim D5300 idealne. Możesz kupić USB Docka (do Sigm Art) i skalibrujesz sobie szkło w domu. A możesz wysłać aparat z obiektywem i zrobi to serwis w ramach gwarancji. Jeżeli szukasz ostrości, to musisz mieć pewność, że jest celność

  6. #46

    Domyślnie

    @tesa
    Sigma, a raczej polski dystrybutor, wprowadził taki dodatkowy bonus przy zakupie obiektywu u nich, czyli z tzw. krajowej dystrybucji, kupionego. Można wysłać prawie za darmo do kalibracji. No to (prawie) wszyscy ślą, skoro jest taka darmoszka. Efektem ubocznym, chyba ne zamierzonym, jest ogólne przeświadczenie, że Sigmy trzeba kalibrować. A tak nie jest, to znaczy trzeba czy nie trzeba kalibrować, tak jak inne obiektywy. Gdyby Nikon wprowadził bezpłatną opcję kalibracji sprzętu, jestem przekonany, że 80-90 % sprzętu by do nich jechało, a na forach pisano by o konieczności kalibracji każdego Nikona

  7. #47

    Domyślnie

    Zamieszczę kilka zdjęć (postaram się do końca tygodnia), zdjęcia będą prosto z aparatu, zupełnie "surowe" - bez przekadrowania, wyostrzania, i jakichkolwiek innych poprawek.
    Zdjęcia będą z aparatu Fuji XT1 - taki posiadam i nim fotografuję, a szkło: fuji 18-135mm.

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tesa Zobacz posta

    Myślę na spokojnie, bez pośpiechu. Zrobi się wiosna, cieplej to wyjdę z tym co mam i ustawię parametry tak jak radzicie i będę próbować czy jest lepiej, czy jest ta pożądana przeze mnie ostrość. Skoro mówicie, że AF trafia to jestem spokojniejsza.
    Tesa aby trochę cię jeszcze "uspokoić" odnośnie jakości zdjęć, które wykonujesz D5300. Zdjęcia, które zamieściłaś do zaopiniowania czy są ostre czy nie .... , najpierw przeglądałem na stronie na której są zamieszczone, ale nie dawało mi to spokoju (słaba jakość zdjęć), i ściągnąłem te zdjęcia na komputer, obejrzałem je w takiej przeglądarce: FastStone Image Viewer 6.4 ,. Zdjęcia w FastStone Image Viewer 6.4 wyglądają o wiele lepiej niż w przeglądarce internetowej, nie wiem na jakiej przeglądarce pracujesz, ale ja polecam tą o której wspominam wyżej. Przeglądarka "po polsku" posiada bardzo przyjazny interfejs do całościowej obróbki zdjęć ... .
    Podaję link do pobrania:
    https://www.dobreprogramy.pl/FastSto...ows,12836.html

  9. #49

    Domyślnie

    [QUOTE=poste;3931346]No jeśli faktycznie jesteś w stanie zrobić powtarzalne i ostre zdjęcia z ręki na 135 mm na DX z czasem 1/10s to proponuję, napisz jakiś poradnik, poważnie, chyba nie tylko ja chętnie przeczytam.


    Mój sposób na wykonywanie zdjęć nieporuszonych z "ręki", na długich czasach jest następujący:
    1. Korzystam ze stabilizacji matrycy czy obiektywu
    2. Aparat trzymam oburącz, lewa ręka podtrzymuje body i obiektyw a prawa obejmuje body - palec wskazujący spoczywa na "spuście"
    3. Zawsze w takich przypadkach kadruję przez wizjer - oko "przystawione" do wizjera
    4. Ramiona SWOBODNIE opierają się o tułów
    5. Kadrując - " USPOKAJAM ODDECH"
    6. W momencie kiedy wydycham powietrze (pod koniec wydechu) wstrzymuję wydech - NACISKAM SPUST DO POŁOWY ABY APARAT WYOSTRZYŁ i po wyostrzeniu NACISKAM SPUST DO KOŃCA - ROBIĘ ZDJĘCIE.
    BARDZO WAŻNA RZECZ TO SPOSÓB NACISKANIA SPUSTU - MUSI BYĆ BARDZO PŁYNNY I KRÓTKI ABY NIE PORUSZYĆ APARATU - ABY DO MINIMUM OGRANICZYĆ EWENTUALNE PORUSZENIE.
    TEN PŁYNNY RUCH MOŻNA PORÓWNAĆ DO NACISKANIA SPUSTU PODCZAS STRZELANIA Z BRONI PALNEJ - ten ruch oraz elementy j.w. trzeba trochę przetrenować aby je razem zgrać (uchwyt - oddech - spust)
    7. Najważniejsza rzecz - po wykonaniu zdjęcia ZACZYNAMY ODDYCHAĆ.

    Efekt gwarantowany.

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_abc Zobacz posta
    Mój sposób na wykonywanie zdjęć nieporuszonych z "ręki", na długich czasach jest następujący:
    1. Korzystam ze stabilizacji matrycy czy obiektywu...
    Łeeee.... Juz myślałem że się czymś zaskoczę, a tu taka porada... Jak miałem Tamrona 70-300, to udawało mi się robić na 300 zdjęcia bez wstrzymywania oddechu na 1/20-1/50... Ze stabilizacją to żadna tajemna sztuka

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pytanie o ostrość D5300 i 50mm
    By ins4nity in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 18-03-2017, 14:19
  2. Nikon D5300, Nikon D5500, Nikon D7100 czy Nikon D7200
    By fotosik111 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 64
    Ostatni post / autor: 23-10-2016, 13:47
  3. SIGMA 17-70 2.8-4.5 HSM - kiepska ostrość
    By krisu22 in forum Obiektywy 24-75mm
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 00:49
  4. Nikon 85 1.8 - kiepska ostrość, czy normalny?
    By Yacek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 07-04-2008, 22:55
  5. Ciemny D80 i kiepska ostrość
    By jerzy110 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 23-10-2007, 22:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •