Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Jeden z najlepszych wpisów jakie tu ostatnio czytałem, brawo, nie mogłem się oderwać. Ale wątek oczywiście został popsuty bzdurnymi dyskusjami o sprzęcie, kasie, zaglądaniu do portfela i cała dyskusja poszła nie tam gdzie trzeba.
    Jeszcze raz dziękuję za świetny wpis.
    Sorki jeszcze raz, że ciągnę ten OT, ale życie jest okrutne.
    Wiem, że tamta wypowiedź brzmi tak pięknie, romantycznie, chwyta za serce, że przestał robić, że to siamto, tamto, ale rzeczywistość jest brutalna.
    Za takimi decyzjami stoją konkretne powody.

  2. #12

    Domyślnie

    Pomijając poboczna dyskusje, która się tu wywiazala
    I wracając do meritum.

    To tylko krowa nie zmienia poglądów.
    Opisywany artysta się wypalił, chce robić coś innego, chce zmiany itp.
    Wybrać można sobie dowolnie z powyższych albo coś dopisać.
    Ludzie zmieniają zawody, poglądy lub zapatrywania na sztukę.

    Nie chce robić aktu, bo to "bezproduktywne" zajęcie dla darmozjadów.
    Taka jest sugestia autora.
    To niech sobie np działa społecznie, robi coś dla ludzi...
    Albo wybierze zawód gdzie bezpośrednio widać pożyteczny efekt pracy.
    Np blacharz samochodowy. Przyjeżdża złom po wypadku a potem pięknie wyklepany i odmalowany.
    Mz Pan Wacław trochę wpadł w pułapkę, bo robienie brwi to taka bzdurna *******a.
    Nie żaden konkret.
    I tak samo bierze się na taki zabieg z kupki pieniędzy "zbywa mi".
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 19-02-2018 o 17:19
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #13

    Domyślnie

    Nie dziwię się... Można dużo szybciej niż po wielu latach dojść do wniosku że fotografia artystyczna to żadna praca, w sensie jak jest pożyteczna, czy komukolwiek potrzebna. Frajda, czy pasja... ale robienie tego samego tematu przez całe życie? Pan Wacław osiągnął już wszystko w swojej dziedzinie. Może po pewnym czasie zechce powrócić do fotografii? Może w innej formie? Przede wszystkim należy postępować zgodnie ze sobą. Także dla mnie jest to zrozumiale bez żadnego wplatania domniemanego wątku finansowego. To nie ma żadnego znaczenia. Mając wewnętrzny przymus będziemy zawsze robić to co trzeba nawet jeśli nie jest to intratne. Nie macie tak?

  4. #14

    Domyślnie

    Ogladalem dzisiaj na wystawie w NCK zdjęcia Wantucha.
    Milosnik negatywow.

  5. #15
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Czytać ze zrozumieniem trzeba. Wantuch czuje się artystą. Potrzebuje uznania. Nie pieniędzy. A robienie zdjęć uznawane jest za nic wartościowego na wsi. Tak jak cała ta sztuka. Malarstwo. Itp. No i gość się realizuje robiąc brwi. Po robocie słyszy zachwyty. Znaczy nikt nie zachwycał się jego artystycznym kunsztem co najwyżej fac cicmu zazdrościli tematu fotografii.
    Dziś każdy ma aparat w smartfonie więc co to za artysta co robi zdjęcia? Kto był ostatnio w muzeum albo galerii sztuki?

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Rycerz Zobacz posta
    (.............)
    Dziś każdy ma aparat w smartfonie więc co to za artysta co robi zdjęcia?(..........)
    Mysle ze nawet standardowy typowy Janusz ze smartfonem cos tam kojarzy, ze zdjecia mozna robic na poziomie artystycznym.
    Taki Janusz ze smartfonem wie, ze jak chce kalendarz do kuchni, to ktos tam musial najpierw aparatem zdjecia porobic a nie smartfonem.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 19-02-2018 o 21:44
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez docxxx Zobacz posta
    Sorki jeszcze raz, że ciągnę ten OT, ale życie jest okrutne.
    Wiem, że tamta wypowiedź brzmi tak pięknie, romantycznie, chwyta za serce, że przestał robić, że to siamto, tamto, ale rzeczywistość jest brutalna.
    Za takimi decyzjami stoją konkretne powody.
    Drażni mnie po prostu brak wrażliwości, jakiej spodziewam się od ludzi zajmujących się fotografią, na problemy i rozterki osoby z tej samej branży (nie żebym ja amator śmiał się porównywać).
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  8. #18

    Domyślnie

    Bo te rozterki to jakiś bullshit. A przynajmniej tak to wygląda. Przecież regulacja brwi nie jest bardziej pożyteczna od fotografii aktu (imo). Powód był więc raczej inny (finansowy prawdopodobnie).

  9. #19

    Domyślnie

    Z tym bym się nie zgodził. Ilość osób regulujących brwi (w większości to kobiety) jest nieporównywalnie większa niż chodzących do galerii, a o galerii aktu już nie wspominam. Dla większości to tylko golizna i nie wypada tego oglądać.
    Mnie po prostu urzekła sama historia, bardzo ciekawie opisana, nie roztrząsam pobudek. Czytanie zgrabnie napisanej wypowiedzi inteligentnej osoby na ciekawy temat samo w sobie jest wartością.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  10. #20

    Domyślnie

    Prawdopodobnie MW zdal sobie sprawe z tego , co jest od dawna zauwazalne.
    Stracil kreatywnosc , kreci sie wogol wlasnej osi.
    To sa jakby stampowe prace , zrobione przez sprawnego rzemeslnika , ktory opanowal swoje narzedzia w okreslonym stopniu .
    Sprowadzil w pewnym momencie akt do sztuki wykrecania ciala.

    teraz skoro przeniosl sie na wies ma szanse rozbic System.
    niechby sportreowal w formie aktu wszystkch mieszkancow wsi - nie w Studio ale w naturalnym otoczeniu.
    To dopiero byloby wyzwanie dla wyobrazni i wlasniej kreatywnosci .

    ha !

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Warsztaty aktu u Wantucha
    By BorysR in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 01:32
  2. Warsztaty u W. Wantucha w Grudniu
    By wĄs in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-11-2010, 10:55
  3. Warsztaty u W. Wantucha w listopadzie
    By wĄs in forum Wydarzenia, aktualności fotograficzne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 15:49
  4. [ Portret ] Iwona i brwi.
    By fryzio in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 04-12-2009, 13:50
  5. [ Portret ] Bez brwi, bez rzęs, bez ducha....
    By diskop in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-01-2008, 17:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •