Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31
  1. #1

    Domyślnie Krótki "after" po Chrzcie

    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  2. #2

    Domyślnie

    Xavier podoba mi się to czarno-biale 12 ludzie wyglądają na nim sympatycznie, i dziecko odprężone, 2 też fajna bo mały złapany z uśmiechem Zdjęcie bardzo pozytywne. Na reszcie zdjęć maluszek chyba nie mial ochoty być fotografowany widzę że miałeś ciemne i żółte światło na tej sali i ten balans bieli zdaje się wchodzić mocno w czerwień, trochę magneta ?Ale mogę sie mylić bo oglądam na telefonie. Ale generalnie nie miałeś tam pewnie dobrego światła, po sali widać. Takie imprezy są ciężkie do fotografowania, przeważnie nic się ciekawego nie dzieję, więc tez nie ma co oczekiwać fajerwerków po takich zdjęciach, moim zdaniem jest fajna rodzinna pamiątka od Ciebie, pewnie rodzina zadowolona że mogłeś to upamiętnić. Dla mnie nie ma jakiejś rewolucji, ale zdjęcia są ok, ja gdybym miał tak imprezę to sam bym nie oczekiwał po zdjęciach fajerwerków z takiego spotkania, i myślę że spokojnie takie foty mógłby mi wystarczyć

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie 8 najlepsza, rewelacyjna Swoją drogą, to robię trochę chrztów i na sali faktycznie nie dzieje się wiele.
    Trochę puszek i szkiełek

  4. #4

    Domyślnie

    Osobiście z chrztu wolałbym weselszą kolorystykę. Wiem, że czasem trudno jest uzyskać "ładne" kolory. Mając do dyspozycji światło jarzeniowe też czasem miewam pokusę, by uciekać w buro-różowy WB, żeby twarze nie były zielone. Ale przy weselu, chrzcie czy imprezach dziecięcych staram się odganiać tę pokusę.
    1,5,7,9,10 postarałbym się wykadrować ciaśniej/inaczej. Jeśli chodzi o 12 to wyraz oczu pani po lewej jest... hm... przypadkowy.

  5. #5

    Domyślnie

    Ja jak mi się trafiły takie zdjęcia, to zaczynam od domu, tam ciekawiej
    No w złym momencie zlapano Panią po lewej stronie, ale bardziej uwagę skupia środek zdjęcia, maluszek i uśmiechnięta Pani. Później reszta

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za odzew, spostrzeżenia i rady. Właśnie z tym światłem to dobrze ujęliście temat, zastanawiałem się czy obrabiać "sterylnie" balans bieli pod linijkę, zostawiłem tak jak jest bo wydawało mi się bardziej klimatycznie i bardziej oddawało rzeczywistość tam panującą, ale w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo różne są do tego typu tematu podejścia, dlatego ciekaw byłem Waszych opinii.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #7

    Domyślnie

    dorzucam jeszcze kilka kadrów z tej samej uroczystości:

    13.

    14.

    15.

    16. "bo wyprowadzę ten prosty"

    17.

    18.

    19.

    20.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  8. #8

    Domyślnie

    Światła brakuje...
    Proponuje skalibrować monitor i ekspozycja na +
    Użytkuje X t2 TTArtisan 35 1.4 Fujinon 23 F2
    Było FEED 5, Kodak P850, Nikon D90, D300 D7100 D600 SB-900 Grip Md-10 50 F2 Canon 6D
    Szkiełka 18-105, 35 1.8G, T70-300 VC, T90 Macro , N70-210 F4, N35 1,8G FX, N80-200D ED 2,8, N85 1,8G S 24-35 F2 ART N28-105 N50 1.8G T24-70VC

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Greg81 Zobacz posta
    Światła brakuje...
    Proponuje skalibrować monitor i ekspozycja na +
    Monitor mam skalibrowany sprzętowo i1 display pro, więc widzę to co powinienem widzieć. Ale masz rację, bardzo mało światła było, miałem dylemat czy zpstawić pi razy oko w klimacie jaki tam panował, czy ciagnąć ekspozycję. Wybrałem to pierwsze rozwiązanie bo odbiór był wg mnie ciekawszy, bardziej klimatyczny. Ale może faktycznie, tak jak mówisz Greg, lepiej byłoby pociągnąć ekspozycję i pokombinować z WB, sam już nie wiem
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  10. #10

    Domyślnie

    Miałem wspomnieć o tej ekspozycji ale jak wiadomo różnie ludzie do tego podchodzą- jedni wolą jakiś "ciemniejszy klimat", inni wolą "soczyście i wyraźnie". Jeśli chodzi o mnie to jednak za ciemno. I nie chodzi tu o ciągnięcie w postprocesie a o odpowiedni pomiar podczas robienia zdjęcia... Bo mam wrażenie, że przynajmniej ostatnie zdjęcie jeśli wyszło z puszki to chyba z punktowym na koszulę... Mam też wrażenie że warunki nie były tak ekstremalne by nie móc zapanować na ekspozycją na poziomie korpusu...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-05-2016, 21:27
  2. Krótki "reklamowy"
    By fafniak in forum Video/film
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-11-2012, 15:08
  3. [ Krajobraz ] Krótki spacer po Łazienkach - "czy to przejdzie"?
    By MK_2 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 18:16
  4. Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 05-10-2010, 08:26
  5. [ Reportaż ] Rekonstrukcja historyczna "WRZESIEŃ 1939 NA ŻYWIECCZYŹNIE" Obrona fortu "WĘDROWIEC"
    By kd78 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-07-2009, 12:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •