Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    17

    Domyślnie Lustrzanka 120 fps czy Zhiyun crane 2?

    Sie ma! Albo się nie ma
    Nie mam lustrzanki 120fps dlatego potrzebuje waszych opinii.
    Używam aktualnie Nikona d5300, który nagrywa 60fps w 1080p ale slow motion z 60fps nie daje dużego pola do manewru i jednak obraz nie jest tak stabilny jakbym sobie tego życzył.
    Oglądałem lustrzanki z 120fps ale chyba najtańsze co znalazłem to Nikon d7200 a to ponad 6tys
    Uznałem, że kompromisem może być Zhiyun crane 2, tylko nie jestem przekonany co do wygody użytkowania takiego czegoś.
    Dużo podróżuje i o tyle o ile obecny aparat z gorrila podem moge łatwo pomieścić czy bez problemu się z nim poruszać o tyle ten gimbal wydaje się być dość kłopotliwy w uzytkowaniu\poruszaniu się z nim.
    Jakie są wasze opinie? Może znacie jakieś tańsze aparaty które nagrywają 120fps? Albo uważacie że ten Zhiyun crane 2 nie jest taki problematyczny jak mi się wydaje?

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Pytasz o lustrzankę z video 120fps ale co ma do tego system stabilizacji jaki podałeś, D7200 nie kosztuje 6 tysięcy ale nie ma video 120fps.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku2yn Zobacz posta
    Jakie są wasze opinie? Może znacie jakieś tańsze aparaty które nagrywają 120fps? Albo uważacie że ten Zhiyun crane 2 nie jest taki problematyczny jak mi się wydaje?
    Tańszego od chińszczyzny?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  4. #4

    Domyślnie

    Zaraz, zaraz - ja w ogóle nie rozumiem tego wątku.

    Z tego co pamiętam nie ma amatorskich lustrzanek Nikona nagrywających FHD w 120 fps - tylko D850 ma taką możliwość (ale na "tani aparat" się nie łapie). No, chyba, że szukasz niższych rozdzielczości - wtedy powodzenia z D7200 albo którymś z bezlusterkowców... ale uprasza się o nie narzekanie na niską rozdzielczość.

    Z tego co pamiętam Zhiyun crane 2 to gimbal do aparatu... który nijak nie zmienia FPS nagrań (ale tak, pozwoli nagrywać znacznie stabilniejsze video). Jeśli szukasz systemu stabilizacji - ok, kup go sobie, powinien się nadać. Jeśli chcesz zrobić mocno spowolnione nagrania - hmm... będzie trochę stabilniejsze, ale ani trochę bardziej płynne.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2015
    Miasto
    zielona góra
    Posty
    17

    Domyślnie

    Dlaczego chce 120fps? Bo moge uzyskać dajmy na to dwusekundową sekwencje slowmo która nie będzie taka niestabilna ale że sprzęt który nagrywa w 120fps chyba będzie dla mnie za drogi to zacząłem rozważać gimbal.

    Wiec proszę o wasze zdanie. Czy szukalibyście sprzętu, który nagrywa w 120fps czy decydowalibyście się na gimbal ten czy inny?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #6

    Domyślnie

    Co rozumiesz przez stabilność i co do rzeczy tutaj ma ilość klatek na sekundę z systemem stabilizacji? 120fps nie sprawi że twoje nagrania będą stabilniejsze, jeśli rozumiemy przez to brak poruszenia.

    Weź też pod uwagę że nagrywanie Nikonem na Gimbalu będzie ciężkie z uwagi na brak skutecznego autofokusa, a ręczne ostrzenie przy gimbalu odpada
    Nikon D7200 + Sigma 18-35 ART + Nikkor 50mm F1.8D
    Strona domowa

  7. #7

    Domyślnie

    Nikon nie ma takich lustrzanek, a w bezlusterkowcach kłamie. Kłamie, bo podaje, że mają pierdyliard fps, ale zapomniał dopisać w folderze reklamowym, że tylko sekundę i w rozdzielczości pudełka zapałek.

    Może to Ci pomoże: https://www.dpreview.com/products/se...eMaxFPS=120%2B

Podobne wątki

  1. Lustrzanka i mikroskop
    By zolton in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 13-10-2014, 12:23
  2. jaka lustrzanka
    By koberek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 76
    Ostatni post / autor: 02-06-2012, 00:30
  3. [ Krajobraz ] Lustrzanka
    By Szuwar in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-04-2009, 19:31
  4. pierwsza lustrzanka
    By Oliwia in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-05-2008, 20:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •