Close

Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 152
  1. #41

    Domyślnie

    Oczywiście, że działają, i mają jeszcze wyższe temperatury niż 40 w idle, bo tam ani cyrkulacji ani radiatorów.

  2. #42

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Oczywiście, że działają, i mają jeszcze wyższe temperatury niż 40 w idle, bo tam ani cyrkulacji ani radiatorów.
    Laptopy często się generalnie przegrzewają - taki szajs robią, że wielu ludzi kupuje jakieś "podstawki chłodzące". Po prostu jednorazówki. Także laptopy, to nie jest dla mnie wyznacznik żywotności i niezawodności.

  3. #43
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Raczej chodziło mi o to że nie osiągają takich temperatur mimo że są w laptopie, jutro sprawdzę u znajomej z ciekawości bo ma MX300 275GB.

  4. #44

    Domyślnie

    mógłby ktoś mi potwierdzić, czy dysk NVMe będzie działać na mojej płycie Asus Z170 Pro Gaming ?
    https://www.asus.com/pl/Motherboards/Z170-PRO-GAMING/
    Na płycie jest złącze M.2:
    M.2 Socket 3
    tryb PCIe x4 (Gen 3.0)
    - to oznacza że płyta obsługuje dyski NVMe ?

    Chce kupić jakiś SSD, interesuje mnie NVMe, to chyba nie dziwi 250gb na początek wystarczy, mam jeszcze SSD na SATA
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #45
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    NVMe to protokół komunikacji i masz albo AHCI albo NVMe obecnie z popularnych, a twoja płyta obsługuje bo jest to zawarte właśnie w PCIe x4.
    Mimo że to dyski bardzo szybkie to nie oczekuj że odczujesz to jakoś zdecydowanie w normalnym użytkowaniu.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    NVMe to protokół komunikacji i masz albo AHCI albo NVMe obecnie z popularnych, a twoja płyta obsługuje bo jest to zawarte właśnie w PCIe x4.
    Mimo że to dyski bardzo szybkie to nie oczekuj że odczujesz to jakoś zdecydowanie w normalnym użytkowaniu.
    taki szybki SSD na NVMe to zakup na przyszłość. Chce mieć 2 SSD:
    - jeden na system i progamy
    - drugi na bieżące pliki, dokumenty, zdjęcia do obróbki, czyli na źródła...

    2 HDD mam w budzie jako magazyny, pliki tam lądują po obróbce itp.

    i teraz nie wiem na którym SSD miałbym mieć WIN + programy wszystkie a na którym bieżące pliki, np. bieżące projekty/zdjęcia/nefy/filmiki do obróbki.

    Może na NVMe zrobić WIN10 programy graficzne + bieżące NEFY do obróbki a exportować na obecny SSD SATA ? Po exporcie JPG oraz finalnej obróbce plików itd. kopiować wszystko na HDD?

    Podobno najlepiej jest mieć źródło na jednym dysku SSD a exportować na inny dysk...

    Czy na starym SSD SATA mieć system i programy a na NVMe mieć pliki bieżące/źródła... tylko na który dysk exportować jpg? Na ten sam dysk NVMe na którym są źródła czyli NEFy? Podobno tak łatwo zakatować pamięci SSD?

    Dobrze kombinuje czy przekombinowałem?

    GPU są za drogie jeszcze (minimalnie chyba 5-10%) potaniały...ale dalej za drogie
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 24-02-2018 o 17:43
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Podobno tak łatwo zakatować pamięci SSD?
    Tym się nie przejmuj, testy zarżnięcia SSD pokazują, że potrafią przerobić dziesiątki PB danych.
    Jak wchodziły do użytku dyski SSD to ludzie kombinowali, przenosili pliki tymczasowe na HDD i inne takie chocki klocki tylko po co wtedy kupować w ogóle SSD, prędzej wymienisz go na nowy, niż go w ten sposób zarżniesz.
    Co w ogóle przemawia za dwoma dyskami SSD zamiast jednym większym?

  8. #48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Tym się nie przejmuj, testy zarżnięcia SSD pokazują, że potrafią przerobić dziesiątki PB danych.
    Jak wchodziły do użytku dyski SSD to ludzie kombinowali, przenosili pliki tymczasowe na HDD i inne takie chocki klocki tylko po co wtedy kupować w ogóle SSD, prędzej wymienisz go na nowy, niż go w ten sposób zarżniesz.
    Co w ogóle przemawia za dwoma dyskami SSD zamiast jednym większym?
    teraz mam 240gb SSD, na system i programy. 50% wolnego miejsca, chyba że przekopiuje jakieś zdjęcia... np. 10 czy 20 gb zdjęć.

    Dysk na system i programy nie potrzebuje 500 gb...

    Jak będę miał 2 x 250 gb to aż nadto. Wtedy drugi SSD robi za dysk na źródła czyli NEF + filmiki do obróbki... bieżące projekty. Po obróbce kopiowanie na magazyn HDD.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #49
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    NVMe pod system i programy pliki jakie się używa, innego sensu nie widzę, a jak sobie ułożysz wszystko na dyskach to już sam musisz przemyśleć bo najszybciej działa wszystko na jednym dysku ale między dyskami ssd też wiele nie odczujesz straty, jednak wtedy całość działa tak jak najwolniejszy dysk.

  10. #50

    Domyślnie

    czyli lepiej mieć większy dysk NVMe i na nim mięć:
    WIN10
    wszystkie programy + graficzne
    oraz bieżące nefy do obróbki i exportować JPGi właśnie na ten sam dysk NVMe ? Wtedy prędkości jakie osiągnie dysk na bank spadną, tak? Jednoczesny odczyt i zapis na tym samym dysku, do tego programy oraz windows, otwarta przeglądarka itp.

    Pozostaje pytanie co mieć/co trzymać na SSD SATA?

    Rozchodzi się również o cenę. NVMe 250 gb to jakieś okolice 500 zł a 512gb to koszt x2 czyli 1 000 zł. Wolę wydać 500 zł niż 1 000 zł, to chyba zrozumiałe
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 5 z 16 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2017, 12:51
  2. Lightroom - migracja na nowego kompa
    By Filonxxxl in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 18:04
  3. składamy mobilny system strobist :)
    By hostman22 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 12:28
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 00:31
  5. Jaka solidna torba do D80+reszta?
    By Vanitari in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •