Close

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 152
  1. #21

    Domyślnie

    Wiem że jest zwrot od Asusa i właśnie z tego powodu zastanawiam się nad ich płytą. Gdyby nie to, to pewnie bralbym Extreme 4

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    Co do obudowy to bierz Fractal Design Define jest świetnie rozplanowana i wyciszona (tylko nie bierz wersji z oknem z boku)
    Który model konkretnie brałeś - R5, R6 czy może S?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aadam Zobacz posta
    Który model konkretnie brałeś - R5, R6 czy może S?
    Jak dobrze pamiętam to R5. R6 jest chyba od kilku tygodni na rynku

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mane Zobacz posta
    Bez sensu kupować "dysk SATA" na złączu M.2, bo to tylko dodatkowa kasa, jak już M.2 to cos na NVMe, np. A-Data XPG SX6000 albo Plextor, chyba nic aktualnie nie ma w lepszym stosunku wydajność/cena, dalej to już Samsung ale pewnie cena x2.

    Zakres temp. pracy takiego SSD to 0-70 stopni, wiec nie ma się czym przejmować, dyski w laptopach maja większe temp i nikt się tym nie przejmuje.
    1) wersja na M.2 była tańsza ... choć z radiatorem za kilkadziesiąt zł faktycznie wyjdzie minimalnie drożej (:
    2) Maksymalna temp. zarejestrowana w SMART, to widziałem 72 stopnie, czyli poza granicami które wyznaczyłeś (a jeszcze upalnych dni nie było)
    Ostatnio edytowane przez Kyle ; 19-02-2018 o 20:10

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Przy dobrej cyrkulacji w budzie nie powinno dochodzić do przekraczania temperatur ssd na M.2.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Przy dobrej cyrkulacji w budzie nie powinno dochodzić do przekraczania temperatur ssd na M.2.
    Obudowa Zalman Z3, 3 wentylatory w budzie (standardowy zestaw w tym modelu), brak kart rozszerzeń (czyli brak grzejnika w postaci GPU), jedyny grzejnik to i3 8100 @domyślnych taktowaniach, z chłodzeniem Silentium z 92mm wentylatorem, Płyta MSI na Z370 - sam oceń, czy cyrkulacja w obudowie była dobra. Żeby było ciekawiej, to nie ma w tej budzie nawet grzejnika w postaci talerzowca. ... kurde ... cyrkulacja w tej budzie, biorąc pod uwagę co tam jest wsadzone, to była lepsza niż u Ciebie, cokolwiek tam masz

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Aadam Zobacz posta
    Prawdopodobnie będę w przyszłości robił jakieś male OC, ale bez szaleństw
    Po przeczytaniu dziesiątek opinii już nie wiem którą płyte i pamięć wybrać. Na płycie żadnych bajerów nie potrzebuję, oby miała dobrą sekcję zasilającą
    Z płyt mój wybór padł na ASUS i ASROCK:
    ASROCK Z370 Extreme 4 - chyba najrozsądniejsza płyta za dobre pieniądze
    ASROCK Z370 Taichi - czy warta dopłata do niej w stosunku do extreme 4 ?

    ASUSY teraz są w dobrej promocji więc cenowo wychodzą podobnie do ASROCKa extreme 4:
    PRIME Z370-A - Tta wychodzi 100 taniej od asrocka
    ROG STRIX Z370-H GAMING
    ROG STRIX Z370-F GAMING
    ROG STRIX Z370-E GAMING
    Jaką płytę wybrałeś?

    Jakie pamięci wybrałeś?

    Kupiłeś już zestaw? Złożyłeś?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #28
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    Obudowa Zalman Z3, 3 wentylatory w budzie (standardowy zestaw w tym modelu), brak kart rozszerzeń (czyli brak grzejnika w postaci GPU), jedyny grzejnik to i3 8100 @domyślnych taktowaniach, z chłodzeniem Silentium z 92mm wentylatorem, Płyta MSI na Z370 - sam oceń, czy cyrkulacja w obudowie była dobra. Żeby było ciekawiej, to nie ma w tej budzie nawet grzejnika w postaci talerzowca. ... kurde ... cyrkulacja w tej budzie, biorąc pod uwagę co tam jest wsadzone, to była lepsza niż u Ciebie, cokolwiek tam masz
    Ale grzeje ci sie to ssd czy nie ?
    Nie powinno przy dobrej cyrkulacji w budzie gdzie nie zostaje ciepełko.co poprawia cyrkulacje, wtedy tylko przednie wdmuchujące wolnoobrotowe wiatraki, reszte załatwia chłodzenie na cpu skierowane na wylot z tyłu, żadnych wiatraków od góry, od dołu czy zboku, które psują to, dzięki temu ładnie sobie przelatuje powietrze na wszystkimi podzespołami.

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kyle Zobacz posta
    1) wersja na M.2 była tańsza ... choć z radiatorem za kilkadziesiąt zł faktycznie wyjdzie minimalnie drożej (:
    2) Maksymalna temp. zarejestrowana w SMART, to widziałem 72 stopnie, czyli poza granicami które wyznaczyłeś (a jeszcze upalnych dni nie było)
    Ja tego nie wyznaczyłem, tylko producenci dysków SSD na M.2

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Ale grzeje ci sie to ssd czy nie ?
    BARDZO się grzeje. W IDLE (kiedy dysk nie zapisuje/odczytuje) widziałem temperatury na tym MX300 M.2 po 44 stopnie (!!!) . W pracy mam też kilka komputerów w identycznej obudowie, nawet dysk z tej samej serii (Crucial MX300), z tą różnicą, że są na SATA i temp. mają tak z 2/3 tego co MX300 na M.2 (!) . Także nie ma co zwalać na cyrkulację powietrza ... uwierz mi. . Winny jest w 100% dysk. Gdyby miał jakąś obudowę działajacą jak radiator (jak wersje SATA) to by miał kilkanaście-kilkadziesiąt stopni celsjusza mniej (nie przesadzam, bo mam porównanie). ... a teraz pozostaje mi zabawa z przytwierdzaniem jakiegoś radiatora do tego grzejnika M.2 i moze będzie to, co miałbym na dzień-dobry gdybym wybrał ten sam dysk, ale w wersji SATA.

Strona 3 z 16 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2017, 12:51
  2. Lightroom - migracja na nowego kompa
    By Filonxxxl in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 18:04
  3. składamy mobilny system strobist :)
    By hostman22 in forum Lampy błyskowe
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 12:28
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-10-2010, 00:31
  5. Jaka solidna torba do D80+reszta?
    By Vanitari in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •