Close

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 92
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    To z ilu klatek uśredniałeś wartości dla tych pomiarów?
    usrednienie nie jest potrzebne - to nie jest zaleznosc statystyczna.
    aparat na statywie , zadnych zmian w nastawach poza seria z lustrem i bez na roznych czasach ( tych samych dla pary z / bez Lustra).
    przebieg jest prawidlowy , zadnych anormalii - dla krotkich czasow krzywe sie pokrywaja i dla bardzo dlugich rowniez - rozbieznosc wystepuje w zakresie czasow jak na wykresie.

  2. #42

    Domyślnie

    Ciekawy filmik na temat wibracji lustrzanki tu akurat na przykładzie Canona 7D https://petapixel.com/2011/05/02/dsl...laser-pointer/
    Ale przecież lustrzanki mają mechanizmy kompensacji drgań lustra więc to też zależy jaki model aparatu posiada ten mechanizm i jakiej jakości
    https://youtu.be/a7NEeYUL_T4
    Ostatnio edytowane przez maxwawa ; 20-02-2018 o 22:50

  3. #43

    Domyślnie

    Od momentu założenia tego wątku nie zaglądałem tu dość długo. W tym czasie zakupiłem D850, a mój D750 po ponad miesięcznym czasie oczekiwania (!) wrócił z serwisu z wymieniona migawką (akcja serwisowa). Mając oba, wykonałem poniższy mini-test. Porównanie pracy migawki/lustra w obu aparatach można opisać dość krótko - ta z D850 pracuje bardziej "miękko", ciszej, i - co najważniejsze - umożliwia wykonanie nie poruszonych zdjęć przy ustawieniach (czas, stabilizacja/brak stabilizacji), przy których wykonanie poprawnego zdjęć w D750 jest niemożliwe lub b. trudne.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	D750_vs_D850_ostrosc.jpg
Wyświetleń:	52
Rozmiar:	599,8 KB
ID:	6829
    D 200, Nikkor 18-70, SB-600, CP 8700

  4. #44

    Domyślnie

    Jakiś walnięty masz ten d750. Ja robię często na takich czasach zdjęcia, w dodatku w ciężkich warunkach oświetleniowych i jak ręką nie poruszę to nie mam poruszonego zdjęcia. Tak samo działa moje d750 jak i d600. Potrafię czasami cały kościół oblecieć na 1/30- 1/50 s jak PM siedzi i mam podpięta 35mm.

  5. #45

    Domyślnie

    Porównując natomiast D750 i D4 widać różnicę.
    W D750 raczej nie schodzę z czasem poniżej 1/ogniskowa, w D4 spokojnie jestem w stanie zejść do czasów rzędu 1/20s przy 35mm, 1/40s przy 85mm czy 1/200s przy 400mm. Wszystko bez stabilizacji.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zelber Zobacz posta
    Porównując natomiast D750 i D4 widać różnicę.
    W D750 raczej nie schodzę z czasem poniżej 1/ogniskowa, w D4 spokojnie jestem w stanie zejść do czasów rzędu 1/20s przy 35mm, 1/40s przy 85mm czy 1/200s przy 400mm. Wszystko bez stabilizacji.
    D4 ma 16 mpx , d750 - 24 mpx.
    oznacza to , ze d4 ma wiekszy krazek rozproszenia , tzn zauwazalne jest dopiero nieco wieksze rozmycie ( poruszenie) w skali 100% niz na d750 , ale jednoczesnie nizsza jest rozdzielczosc obrazowania.

    gdyby zredukowac zdjecie z d750 do 16 mpx , widoczny wplyw poruszenia wskutek drgan aparatu przy fotografii z reki bedzie teoretycznie Taki sam.

    Gdyby zastosowac aparat 4 mpx , pozwoli on na jeszcze dluzsze czasy z reki , bez widocznego rozmycia , oczywiscie kosztem rozdzielczosci.

    Im mniejsza rozdzielczosc tym wieksza tolerancja na bledy poruszenia.

  7. #47

    Domyślnie

    Owszem będzie różnica z powodu KR, ale będą to okolice 1/3-1/2 EV(nie liczyłem dokładnie), a nie 1-2 EV.

  8. #48
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    D4 ma 16 mpx , d750 - 24 mpx.
    oznacza to , ze d4 ma wiekszy krazek rozproszenia ,
    ???
    https://www.optyczne.pl/28-słownik-K...proszenia.html
    Wielkość detektora (przekątna) / 1730
    Rozmiar piksela to co innego. Jeśli rozpatrujemy ostrość w powiększeniu 100% to liczy się to o czym piszesz, ale nie nazwał bym tego krążkiem rozproszenia.
    Zresztą niżej sam piszesz:

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    gdyby zredukowac zdjecie z d750 do 16 mpx , widoczny wplyw poruszenia wskutek drgan aparatu przy fotografii z reki bedzie teoretycznie Taki sam.

    Gdyby zastosowac aparat 4 mpx , pozwoli on na jeszcze dluzsze czasy z reki , bez widocznego rozmycia , oczywiscie kosztem rozdzielczosci.

    Im mniejsza rozdzielczosc tym wieksza tolerancja na bledy poruszenia.
    No właśnie. A gdyby ten parametr nazwać krążkiem rozproszenia to GO by zależała w dużej mierze od Mpx (a dokładniej od rozmiaru piksela, a jeszcze dokładniej - sensela), a nie od rozmiaru matrycy.
    W innych wątkach też "swobodnie" posługujesz się pojęciem krązka rozproszenia. Może więc tak definicja co to takiego jest ten krążek rozproszenia. I czy to to samo co CoC brane pod uwagę np. we wzorach na GO.
    To są dwa różne "krążki rozproszenia" i może lepiej posługiwać się dwiema nazwami?
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 02-04-2018 o 16:12
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nican Zobacz posta
    D4 ma 16 mpx , d750 - 24 mpx.
    oznacza to , ze d4 ma wiekszy krazek rozproszenia , tzn zauwazalne jest dopiero nieco wieksze rozmycie ( poruszenie) w skali 100% niz na d750 , ale jednoczesnie nizsza jest rozdzielczosc obrazowania.

    gdyby zredukowac zdjecie z d750 do 16 mpx , widoczny wplyw poruszenia wskutek drgan aparatu przy fotografii z reki bedzie teoretycznie Taki sam.


    Gdyby zastosowac aparat 4 mpx , pozwoli on na jeszcze dluzsze czasy z reki , bez widocznego rozmycia , oczywiscie kosztem rozdzielczosci.

    Im mniejsza rozdzielczosc tym wieksza tolerancja na bledy poruszenia.
    D3x też ma 24mpix - jak D750 a z długimi czasami radzi sobie porównywalnie jak D4.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  10. #50

    Domyślnie

    To jest cos na co od razu zwrocilem uwage po zakupie D750. Glosna migawka i "odrzut" (przepraszam za kolokwializm) przez mechanizm migawki. moja jest objeta akcja serwisowa wiec moze wymiana to zmieni ale w D80 czy D5300 wszystko to bylo na tyle wywazone ze nie zwracalem na to wiekszej uwagi a przynajmniej nie mialo takiego wplywu na koncowy obraz dlatego temat jak najbardziej na rzeczy.

Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. D750 vs D850
    By kurczeblade in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 21:08
  2. Aparat na koncerty po D7100... D500, D750, a może D850?
    By Michał Sz. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 11-10-2017, 00:41
  3. Nikon D750 czy działa kontrola przez WiFi ?
    By Brassai in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 23-02-2016, 04:07
  4. Canon 5d3+6d czy Nikon d750+d700
    By merida. in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 21-02-2016, 19:19
  5. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2016, 17:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •