Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46
  1. #1

    Domyślnie Pomoc w wyborze nowego laptopa.

    Witam Szanowne Koleżanki i Szanownych Kolegów.

    Zdaję sobie sprawę , że jest już parę podobnych wątków. Mam nadzieję , że ten nie jest dokładnym klonem któregoś z nich.
    Ponieważ definitywnie popsułem swojego laptopa musze zastąpić go nowym.
    Tu zaczyna się problem albowiem nie jestem mocny w tym temacie. Dlatego też liczę tu na jakąś pomoc i wskazówki.
    Poczytałem trochę w necie i tu na forum - sprawa nie jest taka prosta.
    Jeden laptop ma coś takiego a inny tego nie ma ale za to ma coś innego. Jak już ma prawie wszystko to wygląda ja turecka taksówka.
    Jeśli chodzi o moje wymagania to przede wszystkim ma to być laptop do obróbki zdjęć w programach takich jak LR i PS. Pliki, które obrabiam (jeśli chodzi o wielkość ) to w tej chwili NEFy z D750 a w przyszłości z D850. Oprócz obróbki, to domowa obsługa programów biurowych. No i jeszcze jedna sprawa. Czasem jak już naprawdę nie mam co robić to lubię sobie w coś zagrać. Rzadko się to zdarza ale jednak. Mam od dłuższego czasu Fallout 4 i chciałbym go w końcu skończyć. Na poprzednim laptopie było to niemożliwe bo bardzo zwalniał.
    Laptopa kupuję ze względu na mobilność. Musi mi służyć w domu i w pracy. Nie przenoszę go zbyt często także wymiary nie są priorytetem (musi się jedynie zmieścić się do przeznaczonego dla niego plecaka lub torby). Jedna z rzeczy, która trzymała mnie przy poprzednim laptopie to mini display port i rozmiar , który był poręczny pomimo 17,3” matrycy. Teraz niestety nie mogę znaleźć takiego modelu , który z podobnymi parametrami i taką matryca zmieścił by się do mojego plecaka fotograficznego lub bagażu biznesowego. (mowa o Samsungu np700z7c-s01us. 15,9”x10,3”x0,98”).
    Wiem, że ekran laptopa nie jest zbyt komfortowy do obróbki zdjęć ze względu na jakość odwzorowania kolorów. Nie jest to problemem gdyż zarówno w domu jak i w pracy posługuje się monitorem zewnętrznym. Z drugiej strony nie chciałbym też, żeby monitor laptopa pokazywał ten sam kolor w różnych miejscach ekranu w różnych odcieniach, linie prostą jako krzywą lub kolor czerwony jako żółty. Czyli chodzi o dobrą jakość jak „laptopa”.
    Ważne jest żeby posiadał mini display port. Nie jest o niego wcale tak łatwo. Udało mi się go znaleźć w laptopach MSI, paru Asusach i jakimś Alienware i chyba Dellu.
    W paru laptopach jest USB C-3.1 , z którego podobno można zrobić przejściówką mini display. I tu pytanie można pójść na taki kompromis czy lepiej żeby był mini display port z prawdziwego zdarzenia?
    Następną istotną rzeczą jest procesor i zdecydowałem się na i7-7700HQ.
    Po przestudiowaniu licznych artykułów doszedłem do wniosku , że przyda się 32G RAM.
    Z dysku HDD wyleczyłem się podczas użytkowania mojego ostatniego laptopa.
    Chciałbym żeby miał przynajmniej 256GB SSD i możliwość wstawienia dodatkowego 1T SSD lub dodatkowy dysk HDD , który mógłbym na takowy wymienić. Może być też 512GB SSD i możliwości rozbudowy jak opisane wcześniej.
    Po wytężonych 4 dniach poszukiwania w Internecie znalazłem model o takich parametrach:

    Display: 15.6" Full HD eDP IPS-Level 94% NTSC 1920x1080 | Operating System: Windows 10
    Processor: Core i7-7700HQ (2.8 - 3.8 GHz)
    Graphics Card: NVIDIA GeForce GTX 1060 6G GDDR5
    RAM: 32GB (16GB x 2) DDR4 2400MHz | Hard Drive: 512GB M.2 SATA
    Special features: VR READY | True Color Technology |
    GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5
    1 x Mini DisplayPort 1 x HDMI (4K @ 30Hz)
    1 x USB 3.0 Type-C
    2 x USB 3.0
    1 x USB 2.0
    VR Ready




    Ze względu na to , że nie mogę znaleźć laptopa z ekranem 17,3” w wymaganym rozmiarze zdecydowałem się na ekran 15,6”. Ważna dla mnie jest również wytrzymałość w użytkowaniu, więc szukałem modelu , który choć w części wykonany jest z aluminium.
    Producent poinformował mnie , że jest miejsce na dodatkowy SSD.
    Ten sam laptop występuje też w ulepszonej wersji - Hard Drive: 512GB NVMe Solid State Drive + 1TB 7200rpm Hard Disk Drive. Różnica cenowa nie jest spora. Jedna rzecz, która mnie zastanawia to , że ten upgrade wykonywany jest przez resellera CUK (Computer Upgrade King). Nie wiem czy lepiej kupić bezpośrednio od producenta i samemu dołożyć SSD czy też zdecydować się na wersję od odsprzedawcy , który "tuninguje". Jeśli ktoś miał z taką sytuacją do czynienia to proszę o opinie.
    Szukając znalazłem też laptopy bardzo dobrze wyposażone (przynamniej w opisie) występujące pod nazwami Clevo, Eluktronics , Sager itp. Mam wrażenie , że to chyba takie składaki , które mogą mieć rozjechane różnice jakościowe w zależności od dobranych komponentów (takie przeczytałem opinie). Jeśli ktoś miał z nimi do czynienia to proszę podzielić się wrażeniami. Ja chyba bardziej skłonny jestem na obecną chwilę do kupna sprzętu od znanego producenta. Gdyby coś to zawsze można liczyć na serwis, elementy są pewnie bardziej dostępne i wydaje mi się , że jakość będzie bardziej powtarzalna.
    Reasumując proszę o radę czy sprzęt wybrany przeze mnie sprosta moim potrzebom.
    Jeśli ktoś jest w stanie podzielić się wiedzą w tym temacie będę bardzo wdzięczny.
    Być może są jeszcze jakieś inne interesujące laptopy warte polecenia, które powinienem sprawdzić.

    Jeśli chodzi o cenę to wersja z poniższymi parametrami to 1399 USD (około 4700PLN ) a wersja z 512GB NVMe Solid State Drive + 1TB 7200rpm HDD to 1600 USD (około 5500 PLN)

    Dysk SSD 1T już posiadam i sprawdziłem , że można go zamontować / podmienić.

    Display: 15.6" Full HD eDP IPS-Level 94% NTSC 1920x1080 | Operating System: Windows 10
    Processor: Core i7-7700HQ (2.8 - 3.8 GHz)
    Graphics Card: NVIDIA GeForce GTX 1060 6G GDDR5
    RAM: 32GB (16GB x 2) DDR4 2400MHz | Hard Drive: 512GB M.2 SATA
    Special features: VR READY | True Color Technology |
    GeForce GTX 1060 6 GB GDDR5
    1 x Mini DisplayPort 1 x HDMI (4K @ 30Hz)
    1 x USB 3.0 Type-C
    2 x USB 3.0
    1 x USB 2.0
    VR Ready


    Będę wdzięczny za konstruktywne opinie i rady w komentarzach.

  2. #2

    Domyślnie

    Trochę poczytałem tu na forum i wygląda , że wcale nie potrzebna aż taka grafika do pracy. Pytanie do siedzących w temacie.

    Czy poniższa konfiguracja laptopa będzie wystarczająca do komfortowej i płynnej pracy w Photoshopie i Lightroomie?

    Intel Core i7-8550U
    NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB
    16GB DDR4 RAM
    256GB SSD + 1TB SSD
    wyjście na zewnętrzny monitor : USB-C (Gen1)

    Będę wdzięczny za podpowiedź.

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli szukasz wydajnej, mobilnej stacji roboczej polecam ci Delle Precision lub ciut słabsze Latitude. Displayport będziesz mieć w stacji dokującej, która naprawdę warto mieć.
    Precisiony potrafią mieć znośną kartę graficzną, a większe modele miejsce na dwa dyski. Na wysokonapięciowym I7 4tej generacji +16GB/+SSD dobrze mi się pracowało w LR i PS
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  4. #4

    Domyślnie

    @Kojocisko

    Dzięki za radę.

    Niestety musiałem wybrać na szybko bo nagły wyjazd.

    Wahałem się pomiędzy :

    https://www.amazon.com/gp/product/B0...0?ie=UTF8&th=1

    i

    https://www.bestbuy.com/site/alienwa...?skuId=5713021

    Z racji tego , że do niedzieli nic innego nie dojdzie musiałem wybrać tylko z tych dwóch. Zdecydowałem się na pierwszego bo drugi mi nie wejdzie do plecaka.
    Jeśli to zły wybór to mogę zrezygnować z zamówienia.

    Nie jestem pewien bo się nie znam na tym.
    Ostatnio edytowane przez seawolf001 ; 02-03-2018 o 21:01

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym wybral tego Asusa - bo duzo tanszy.
    Poza tym sa bardzo podobne.
    Mam cos w tym guscie juz 6 lat i odpukac dziala perfekcyjnie.

    Rozumiem, ze ten ASUS bedzie ten 15"
    ale z Amazona bedzie wyslany, czyli dluzej niz z Besbuja ...

  6. #6

    Domyślnie

    Dobry wybór i niezła cena. W zastosowaniach o których piszesz spokojnie da radę.
    Kupować i używać!
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Ja bym wybral tego Asusa - bo duzo tanszy.
    Poza tym sa bardzo podobne.
    Mam cos w tym guscie juz 6 lat i odpukac dziala perfekcyjnie.

    Rozumiem, ze ten ASUS bedzie ten 15"
    ale z Amazona bedzie wyslany, czyli dluzej niz z Besbuja ...
    Ten Asus to 17". Do odbioru w niedziele dlatego się śpieszę. 15 albo jest dotykowa albo TN. W tej 17" podobno jest jakiś IPS

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez ZbyszekS Zobacz posta
    Dobry wybór i niezła cena. W zastosowaniach o których piszesz spokojnie da radę.
    Kupować i używać!
    Dzięki. W takim razie już na spokojnie zostaje przy tym Asusie.

  8. #8

    Domyślnie

    Asus robi fajne laptopy, konfiguracja spoko.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #9

    Domyślnie

    Tak pytalem bo pisales, ze wiekszy ci nie wejdzie.
    I bierzesz wiekszy.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Nikomat Zobacz posta
    Tak pytalem bo pisales, ze wiekszy ci nie wejdzie.
    I bierzesz wiekszy.
    Ta 17 Asusa jest mniejsza ( węższa ) od 15 Alienware

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Pomoc w wyborze nowego obiektywu ?
    By VerniQR in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-07-2017, 18:27
  2. POMOC PRZY WYBORZE LAPTOPA matryca Full HD
    By pawcio0404 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-06-2014, 01:59
  3. prośba o pomoc w wyborze laptopa
    By Jacek B. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 08-11-2013, 14:22
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-09-2013, 20:34
  5. Pomoc w wyborze laptopa
    By ozzy in forum Komputery
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 17:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •