Close

Strona 1 z 72 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 717
  1. #1

    Domyślnie Komputer za MINIMUM 8.800 zł

    Witam serdecznie.

    Tytuł trochę nietypowy, ale dobrze przedstawia sytuację w której się znajduję.
    W skrócie tylko powiem, że mój obecny PC zaczął sypać mi różne BSODY i zdarzyło się już że właśnie podczas obróbki zdjęcia nad którym siedziałem parę ładnych godzin taki BSOD się pojawił i uszkodził plik (odpowiadając na pytania - tak, plik był zapisany, mam włączony autozapis w PS).

    Ponieważ wydałem już na niego trochę tylko po to, żeby dowiedzieć się, że wszystko jest ok (leżał tydzień u speca, który testował go pod każdym kątem, następnie rozebrał i złożył od nowa) chyba czas się go po prostu pozbyć.

    W związku z tym chciałem prosić Was o propozycję możliwie NAJTAŃSZEJ konfiguracji która bez problemu pociągnie PS'a, LR'a, C1 itp. (otwartych jednocześnie wraz z firefoxem).
    Przy czym chciałbym zaznaczyć, że chciałbym mieć "otwartą furtkę" więc mieć możliwość ew. w przyszłości jakoś go rozbudować (dołożyć ramu, dołożyć lub zmienić kartę graficzną itp.).

    Ze starego kompa jedyne co mogę przenieść (chyba, bo może się okazać że któraś z tych elementów jest walnięta) to obudowa Fractal Define R6 (ma ok. pół roku i to od momentu wymiany obudowy wszystkie problemy się zaczęły), dysk SSD (Goodram Iridium 240 GB), dysk HDD (WD RED 3 TB) i 2 dyski HDD (Seagate 2TB).

    Co moglibyście polecić?

    Na wszelki wypadek moja obecna konfiguracja:
    Cpu: Intel i5 3570k + HR-02 Macho
    Mobo: Gigabyte Z77X-D3H
    Ram: 2x 4GB
    Ram: 2x 4GB
    Gpu: Gigabyte Radeon HD7870
    Hdd: Goodram Iridium 240 GB
    Hdd: 2x Seagate ST2000DM001
    Hdd: WD Red 3TB
    Case: Fractal Design Define R5
    Power: XFX Pro 550W
    Screen: Eizo S2243W

  2. #2
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Czyli potrzebujesz:
    - zasilacz ( na wszelki wypadek warto zmienić )
    - płytę główną
    - procesor
    - chłodzenie
    - pamięci

    Zostaje:
    - obudowa
    - ssd
    - hdd
    - monitor ?

    Do wywalenia karta graficzna, wszystko pociągnie na wbudowanym lub dokupisz teraz coś w opcji minimum lub zostawisz sobie na przyszłość zakup.

    Do wyboru dwie platformy:
    - AMD
    - Intel

    Co do walki, która platforma lepsza czy gorsza nie wdaję się, osobiście jestem na intela wściekły i będę składał niedługo na nowych AMD Ryzen 2xxx sobie zestaw.

    Musisz podać jaką kwotę chcesz wpakować to ci dobiorę elementy.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    obudowa Fractal Define R6 (ma ok. pół roku i to od momentu wymiany obudowy wszystkie problemy się zaczęły),
    Czy z obudową wymieniałeś zasilacz? Jeżeli tak, to jest pierwszy podejrzany. Ja bym jednak solidnie przetestował to co masz. bo jak piszesz " ..jak najniższym kosztem..." to raczej niczego odczuwalnie bardziej wydajnego nie kupisz, a pieniedzy na wymianę płyty, procesora i pamięci wydasz sporo. Zacznij od sprawdzenia czy nie pozmieniałeś w BIOS-sie ustawień po zmianie obudowy. Może masz ustawioną zbyt wysoką częstotliwość procka albo RAM. Dawno temu miałem również podobne problemy kiedy zaczął się sypać systemowy HD.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mmluty Zobacz posta
    Czy z obudową wymieniałeś zasilacz? Jeżeli tak, to jest pierwszy podejrzany. Ja bym jednak solidnie przetestował to co masz. bo jak piszesz " ..jak najniższym kosztem..." to raczej niczego odczuwalnie bardziej wydajnego nie kupisz, a pieniedzy na wymianę płyty, procesora i pamięci wydasz sporo. Zacznij od sprawdzenia czy nie pozmieniałeś w BIOS-sie ustawień po zmianie obudowy. Może masz ustawioną zbyt wysoką częstotliwość procka albo RAM. Dawno temu miałem również podobne problemy kiedy zaczął się sypać systemowy HD.
    Nie, wymieniałem tylko obudowę, zasilacz został.
    Co do ustawień w BIOSIE, ja nic tam nie ruszałem.
    Była zmieniona obudowa i tyle, system stary jaki był.
    Jak zaczęło się to dziać, to poszedłem do tych "speców" od kompa co mi go składali.
    Powiedzieli że po zmianie obudowy powinno się przeinstalować system (bujda moim zdaniem, ale dobra, niech im będzie) - przeinstalowałem.
    Oczywiście nie pomogło.

    Oddałem kompa do innego fachowca - znajomy więc umówiliśmy się ze jak coś będzie nie tak i nie da rady to po prostu kasy nie weźmie.
    Komp stał u niego tydzień czasu.
    W tym czasie testował każdą z kości osobno (ja robiłem to wcześniej po 12 godzin każda kość), zasilacz przekładał do swojego kompa, jego do mojego, wymontował wszystko i poskładał od nowa.
    U niego przez tydzień działało bez zarzutu.
    Komp do mnie wrócił i ...... BSOD.

    Co do taktowania itp. - Przemek to wszystko robił, testował.
    Ustawiał taktowanie procesora (ale to raczej nie to), pamięci - jakieś XMP czy coś.
    Jak się zaczęły bsody kazał przywrócić do ustawień fabrycznych - ale nic nie pomogło.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Czyli potrzebujesz:
    - zasilacz ( na wszelki wypadek warto zmienić )
    - płytę główną
    - procesor
    - chłodzenie
    - pamięci

    Zostaje:
    - obudowa
    - ssd
    - hdd
    - monitor ?

    Do wywalenia karta graficzna, wszystko pociągnie na wbudowanym lub dokupisz teraz coś w opcji minimum lub zostawisz sobie na przyszłość zakup.

    Do wyboru dwie platformy:
    - AMD
    - Intel

    Co do walki, która platforma lepsza czy gorsza nie wdaję się, osobiście jestem na intela wściekły i będę składał niedługo na nowych AMD Ryzen 2xxx sobie zestaw.

    Musisz podać jaką kwotę chcesz wpakować to ci dobiorę elementy.
    Zasilacz to jedna z podstawowych rzeczy o których myślałem, choć łopatologicznie - co ma zasilacz do BSOD'a?
    Cała reszta idzie do wymiany - bo to starocie i chyba nie ma sensu dokupowanie do nich podzespołów - szczególnie, że nie wiadomo co jest winne tego stanu rzeczy.
    Co do chłodzenia - to pewnie tak, bo jak się domyślam - ma dedykowane mocowanie (czy jak to nazwać) i nie będzie pasować (mam HR-02 Macho).

    Obudowa na pewno - dobra jest i w zasadzie nowa.
    Dysk SSD też w miarę świeży.
    Dyski HDD - tu gorzej. Prócz WD Red to w zasadzie przydałoby się je wymienić, ale na razie nie chcę się pakować w dodatkowe koszta.
    Monitor Eizo S2243 - jeszcze działa, rzekomo świeci równomiernie, więc zostaje.

    Karta graficzna - w zasadzie mógłbym na upartego użyć tej co mam teraz, ale znowu jest pytanie - a jeśli to ona powoduje te problemy? Tak więc też idzie do wywalenia. Ja już w gry w zasadzie w ogóle nie gram, a zawsze jest zintegrowana.

    Intel czy AMD - NIE MAM ZIELONEGO POJĘCIA.
    Od dość dawna siedzę w Intelu i do tego przywykłem, łatwiej mi chyba ogarnąć tą markę, bo mam chociaż minimalne pojęcie (np.: że wolę procek z "k" na końcu) a o AMD nie wiem nic.

    No i kwota - nie wiem.
    Im taniej tym lepiej.
    Nie znam cen, nie znam realiów, nie mam bladego pojęcia.

    Tydzień temu przyszedł mi nootebook na który brałem kredyt (życie rencisty) więc nie łatwo będzie zebrać pieniądze na ten sprzęt, ale trzeba więc im taniej tym lepiej.
    Może na razie 8 GB ramu zamiast 16 czy 32...
    Nie wiem na czym można przyoszczędzić...

  5. #5

    Domyślnie

    Zasilacz podejrzany, jego wydajność jest na styk, moim zdaniem powinien być nieco mocniejszy 80+. Po 5 godzinach na wysokich obrotach mógłby się poddać... Twój sprzęt w maksymalnym stresie potrafi zjeść nawet i 460 W, bez liczenia podłączonych dodatkowych urządzeń - przynajmniej takie wartości wyszły mi z teoretycznej kalkulacji tych podzespołów, ja tam bym od zasilacza zaczął, z czasem jego efektywność spada i tak, zasilacz potrafi wywołać BSODa

    Być może warto by też wymienić paste termoprzewodzącą na procku, chipsecie płyty i na karcie graficznej.

    Nie masz złego i jakoś strasznie niewydajnego komputera, na prawdę.


    Aha, nigdy więcej nie wracaj do ludzi, którzy po zmianie obudowy kazali Ci przeinstalować system
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez crusiek Zobacz posta
    Zasilacz podejrzany, jego wydajność jest na styk, moim zdaniem powinien być nieco mocniejszy 80+. Po 5 godzinach na wysokich obrotach mógłby się poddać... Twój sprzęt w maksymalnym stresie potrafi zjeść nawet i 460 W, bez liczenia podłączonych dodatkowych urządzeń - przynajmniej takie wartości wyszły mi z teoretycznej kalkulacji tych podzespołów, ja tam bym od zasilacza zaczął, z czasem jego efektywność spada i tak, zasilacz potrafi wywołać BSODa

    Być może warto by też wymienić paste termoprzewodzącą na procku, chipsecie płyty i na karcie graficznej.

    Nie masz złego i jakoś strasznie niewydajnego komputera, na prawdę.


    Aha, nigdy więcej nie wracaj do ludzi, którzy po zmianie obudowy kazali Ci przeinstalować system
    Widzisz - mi ten komp w 100% wystarcza do tego co robię.
    Może jak zmienię aparat.... (hehehehe pomarzyć można) na D850 i plik 50mpix to może dostawać zadyszki, ale teraz, przy nefach - nawet tych 14 bitowych nieskompresowanych on działa w zasadzie bez zająknięcia... nie licząc bsodów.

    Pasta była wymieniana na procku (w zasadzie 2x) - pierwszy raz przy zmianie obudowy (chyba że ją zapiep.... bo dałem im swoją - najlepszą jaką znalazłem w necie po opiniach), drugi raz gdy ten znajomy montował wszystko od nowa.

    Ten komp ma już naprawdę ładnych parę lat (jak spojrzałem na fakturę - 2012 rok) więc wszystko ma prawo po jakimś czasie paść - a że on chodził jakieś 12-15 godzin na dobę to miał prawo.

  7. #7

    Domyślnie

    Mocno obciążony PSU może nadpalić / to pić wtyczki i/lub wejścia kabli.
    Może warto przyjrzeć się kablom i wtyczki sprawdzić w środku czy nie widać nadpaleń.
    Ja przy 5820K OC + radeon 295x2 miałem podobne problemy gdyż 860w PSU ledwo wyrabiał i upalił mi wtyczkę od karty.
    Druga sprawa czy przy wymianie obudowy był wyjmowany procek lub chłodzenie?
    Chłodzenie może być za mocno dokręcone i piny mogły się wygiąć.
    Mogli za mocno płytę przykręcić.
    Po wysyłaniu systemu na ekranie startowym przed wejściem do BIOS może być info co powoduje wysypanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Kurde, ciężko powiedzieć.
    O ile tych gości co przekładali obudowy to jakoś pewny nie jestem, o tyle druga osoba (znajomy Przemek z FB) raczej zajął się wszystkim i sądzę że to sprawdził.
    Komp był w zasadzie 2x składany raz przez ten serwis na początku potem przez tego znajomego i ciągle jest to samo.

    W biosie nic nie widać, za to w dzienniku zdarzeń tak.

  9. #9

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat bo tez jestem przed wyborem deskop czy laptop, jeśli laptop to Dell XPS 16Gb ramu 512 ssd i7-7700HQ podłączane pod Eizo CX241 a jeśli deskop to (nie chce mi się bawić w składaka) jaki ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Kurde, ciężko powiedzieć.
    O ile tych gości co przekładali obudowy to jakoś pewny nie jestem, o tyle druga osoba (znajomy Przemek z FB) raczej zajął się wszystkim i sądzę że to sprawdził.
    Komp był w zasadzie 2x składany raz przez ten serwis na początku potem przez tego znajomego i ciągle jest to samo.

    W biosie nic nie widać, za to w dzienniku zdarzeń tak.
    To nie w biosie tylko na stronie startowej.
    Na dole wywala np zepsuty dysk ssd.
    Tak samo mi pokazuje jak wywali przy złym OC.

Strona 1 z 72 1231151 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •