Close

Strona 25 z 72 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 241 do 250 z 717
  1. #241

    Domyślnie

    Napisałem do "starego" sklepu w którym robiłem 2 czy 3 kompy (taki mały osiedlowy).
    Podałem mu listę (screen) sprzętu i jutro ma mi przygotować cennik.
    Rozpoznał że to screen z Morele i powiedział, że ceny powinny być zbliżone.
    Może mi też wystawić fakturę na "zestaw komputerowy" i "monitor" bez wyszczególniania, co by mocno rozwiązało problem.

    Dziś znów mnie ktoś na zagranicznym forum "zagiął" w sprawie ramu...
    Planowałem zakup 2 kości po 16 GB - F4-3200C14D-32GTZ ale brak ich na liście kompatybilnych z tą płytą główną i odradzono mi taki zakup ze względu na możliwe problemy z działaniem.
    Tak więc teraz nie chce już dłużej kombinować - wybrałbym coś co jest na liście i jest sprawdzone... tylko co.
    Ludzie polecają ramy z chipem Samsung B-die - może w tę stronę iść?

    Jeszcze raz WAS proszę - biorąc pod uwagę tą głupią listę (bo jednak boje się kupować w ciemno) - co wybrać?

  2. #242

    Domyślnie

    @mini21 ja cię rozumiem, ale miotasz się z tym składaniem komputera okrutnie. Wkroczyłeś na etap który już wcześniej Ci doradzano, czyli mniejszy i bardziej elastyczny sklep. Jeżeli masz do nich zaufanie i będziesz w tym sklepie kupował ten komputer, to te problemy o których piszesz to są ich problemy. Będą musieli dostarczyć Ci dobrze działający komputer o zadeklarowanych parametrach, więc dobór dobrze współpracujących podzespołów to ich problem. Z przebiegu dyskusji w tym wątku wynika, że masz małe szanse zrobić to lepiej niż ten dostawca, który dodatkowo musi udzielić Ci gwarancji.

  3. #243
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Tak jak mmluty napisał, firma co będzie ci składać kompa ma twoją konfiguracje, ty to sprawdzisz, a jeśli coś nie zadziała to wyjdzie na etapie składania i będą się pytać ciebie o zmianę konfiguracji, dodatkowo jak już będziesz składał to może będą ciekawsze/tańsze elementy, póki co skup się na załatwieniu papieru i sugerowałem ci co na niej ma być.

  4. #244

    Domyślnie

    Chodzi mi po prostu o to, żeby mieć od razu dwie faktury - jedną ogólną i drugą szczegółową (jakby się przyczepili).
    Jak przejdzie to problem z głowy i będę się zastanawiał jak już powiedzą że kasa jest i czeka - do tej pory może się jeszcze na rynku pozmieniać.
    Teraz to chodzi tylko o to żeby się zabezpieczyć.

  5. #245

    Domyślnie

    @koesh, siedzę i próbuję coś złożyć z tego co zaproponowaliście. Mam jednak kilka wątpliwości.
    Procesor i5-8600K czy i7-8700K? Napisałeś, że ważniejsze jest taktowanie zegara i podałeś dwa przykłady więc czy różnica między tymi dwoma procesorami będzie widoczna? Jeśli to są jakieś marginalne różnice to chętnie wezmę ten i5.
    Druga sprawa to pamięć. Napisałeś 32GB-3000-3200MHz natomiast TOP67 podał opcję 2x8GB DDR4 2400. Stąd moje kolejne wątpliwości i proszę o więcej informacji co jest bardziej odczuwalne przy obróbce- 16GB czy 32GB cz też zegar. Lepiej kupić 16GB z przykładowym zegarem 3600MHz czy też 32GB z zegarem 2400MHz, czy też nie ma tutaj kompromisów i trzeba brać 32GB z wysokim zegarem?

  6. #246

    Domyślnie

    Po wielu wielu wątkach jakie czytałem dochodzę do wniosku że nie ma sensu dopłacać do 8700k tylko brać 8600k.

    Z ramem to te wysokie taktowania to są z tego co mi pisano zazwyczaj zaszyte profile xmp (?) Czyli po prostu na wstępie podkręcone, więc zasadniczo też nie ma specjalnego sensu - ale to tylko moje przemyślenia po lekturze wielu wielu for internetowych.

    Kiedyś w ps liczył się głównie ram więc brałbym 32.

  7. #247
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Brałbym i5-8600K ze względu na śladowo niższą wydajność od i7, pamięć minimum 3000MHz żeby nie dusić możliwości całego zestawu, 16GB jest optymalne ale już taki Ps potrafi wykorzystać nawet 32GB.
    Lepiej 32GB 2400MHz niż 16GB 3200MHz ale szukaj najtańszych 3000MHz bo takie do budżetowców nie biorą, a maniacy kręcenia potrzebują szybsze.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 01-05-2018 o 15:04

  8. #248

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Brałbym i5-8600K ze względu na śladowo niższą wydajność od i7, pamięć minimum 3000MHz żeby nie dusić możliwości całego zestawu, 16GB jest optymalne ale już taki Ps potrafi wykorzystać nawet 32GB.
    Lepiej 32GB 2400MHz niż 16GB 3200MHz.
    Dziękuję.
    Mam jeszcze problem z chłodzeniem i zasilaniem. Tam gdzie będę kupował wentylatory są posegregowane rozmiarami i trochę się pogubiłem co wybrać.
    https://www.multicom.no/lose-vifter/cat-l/c100340
    To samo z zasilaniem. Nie mogę znaleźć tego co proponowaliście.
    https://www.multicom.no/stromforsyning/cat-c/c100156

    Edycja.
    Taka pamięć będzie ok?
    https://www.multicom.no/corsair-memo...00304/p8353387
    Ostatnio edytowane przez esperal ; 01-05-2018 o 15:18

  9. #249

    Domyślnie

    Chodzi o chłodzenie na procesor?
    To napisz jaką obudowę będziesz miał.

  10. #250

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Chodzi o chłodzenie na procesor?
    To napisz jaką obudowę będziesz miał.
    Faktycznie, teraz widzę, że procesor jest bez chłodzenia. Obudowę wybrałem najtańszą z listy, nie wiem czy to ma znaczenie. Cooler Master za 515kr
    https://www.multicom.no/midi-tower/cat-c/c100162

Strona 25 z 72 PierwszyPierwszy ... 15232425262735 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •