Close

Strona 15 z 72 PierwszyPierwszy ... 513141516172565 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 717
  1. #141

    Domyślnie

    ShutterStill dzięki, też wydawał mi się ciekawy
    Czytałem trochę testów i zasadniczo - tu wyszło najwydajniej.
    Co do płyty głównej - tak czytam i czytam i bardzo wiele osób poleca Asrock Z3700 Extreme 4 - co sądzicie? Nie znam się na tyle, żeby widzieć różnicę (prócz ceny), ale ludzie piszą o jakiś lepszych.... fazach zasilania (?).
    Niuanse to ram (Goodram to tylko przykład), może coś z taktowaniem 3000 lub 3200?
    Obudowa to w zasadzie też drugorzędna rzecz - bo mógłbym po prostu kupić przerzucić do swojej obecnej (dokładniej takiej samej jak wyżej) tyle że coś muszę mieć na papierze.
    Największy dylemat mam w zasadzie z kartą graficzną...
    Czy nie olać jej i nie dołożyć czegoś innego.
    Nie wiem na ile ten mój Radeon jest sprawny bo mógłbym użyć go i tak 1000 zł w kieszeni, który mógłbym przeznaczyć na coś innego (np.: nowe dyski HDD bo te Seagate'y niby działają ale mają już parę lat).

  2. #142
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No nie jest dobry zestaw bo ssd kiepski, pamięci nie nadają się do kręcenia, płyta wtedy i tak nie ma znaczenia to można brać najtańsze, zasilacz to tylko logo i nic specjalnego, budżetowy zestaw można budować ale wtedy lepiej brać i5-8600K i nie bawić się w kręcenie bo i tak nie ma na czym.
    Nie sztuka poskładać zestaw i żeby to potem było niestabilne przy drobnym podkręceniu.

    Karte graficzną nie musisz kupować na początek, to co jest w procesorze wystarcza, kwestia tylko żeby mieć monitor na display port.

  3. #143

    Domyślnie

    Ok, SSD do wymiany - czyli lepszy Samsung.
    Pamięci w sumie nigdy nie kręciłem, ale tak jak pisałem wcześniej - to był tylko przykład.
    Zasilacz - powiem szczerze, sugeruje się nim, bo gdzie nie czytam na forach to polecają właśnie tą markę.
    Jej zaletą jest 10 letnia gwarancja (pytanie tylko - jak ją egzekwować..., bo jeśli trzeba wysyłać za granicę czy coś to i tak nie ma sensu).
    A co z tą płytą główną?
    Chdziło Ci o Gigabyte Z370 AORUS Gaming 5 czy AsRock Extreme4 jest słaby?
    Sugeruje się tylko poleceniami i tym co ludzie piszą i w dużej mierze - polecają właśnie tą płytę.

    Odnośnie karty - mój monitor i tak nie ma Display Port więc w zasadzie wszystko jedno.
    Szkoda mi zmieniać monitor który działa bez zarzutu.
    Więc pytanie - czy grafika zintegrowana będzie lepsza/porównywalna z tym Radeonem którego mam, czy może jednak ten Radeon będzie mimo wszystko lepszy?

  4. #144
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem co ci napisać bo tak można dyskutować jeszcze kilka stron, dla mnie to dość prosta sprawa, wybrałem rzeczy, które będą działać poprawnie i już, jak chcesz coś więcej to wbijaj na fora benchmarka czy pclaba i wnikaj w szczegóły bo tam jest dużo maniaków, którzy za każdy MHz potrafią wywalić sporo kasy, testują, wymieniają i debatują
    Zasilacz jaki chcesz kup, to twoja kasa i jak masz mieć dyskomfort że nie kupiłeś modelu z dużą ilością lajków to lepiej nie bierz tego silentiumpc, ja ich polecam na teraz ( masz tu test https://www.purepc.pl/zasilacze/prem..._fm2_gold_650w ).

  5. #145

    Domyślnie

    Będziesz podkręcał cały zestaw?
    Jak tak to zwróć uwagę na napięcie ram czy ma 1.2v czy 1.35v.
    Wtedy też lepiej płytę asus - nawet tańsze mają zasilanie z tych droższych.
    Jak bez gpu to zasilacz spoko. Wystarczy Ci zintegrowany układ jak nie grasz.
    Jeśli chcesz zostawić swojego radeon to większy zasilacz bo to smok a jak podkręcisz zestaw to ok 850w zasilacz potrzebny (nie nie wykorzysta tyle ale będzie najbardziej wydajny).
    Samsunga Evo obojętnie jakiej pojemności ci wystarczy i resztę dysków które masz..
    Obudowę Fractal i też nie ma co kombinować.
    Twój zestaw będzie stabilny jeśli nie będziesz podkręcał mocno, a jeśli na Maxa to żaden zestaw nie zagwarantuje ci stabilność w 100% bo to loteria i w pewnym momencie trzeba iść na ustępstwa.

  6. #146

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Będziesz podkręcał cały zestaw?
    Jak tak to zwróć uwagę na napięcie ram czy ma 1.2v czy 1.35v.
    Wtedy też lepiej płytę asus - nawet tańsze mają zasilanie z tych droższych.
    Jak bez gpu to zasilacz spoko. Wystarczy Ci zintegrowany układ jak nie grasz.
    Jeśli chcesz zostawić swojego radeon to większy zasilacz bo to smok a jak podkręcisz zestaw to ok 850w zasilacz potrzebny (nie nie wykorzysta tyle ale będzie najbardziej wydajny).
    Samsunga Evo obojętnie jakiej pojemności ci wystarczy i resztę dysków które masz..
    Obudowę Fractal i też nie ma co kombinować.
    Twój zestaw będzie stabilny jeśli nie będziesz podkręcał mocno, a jeśli na Maxa to żaden zestaw nie zagwarantuje ci stabilność w 100% bo to loteria i w pewnym momencie trzeba iść na ustępstwa.
    Dla mnie podkręcanie to tylko dodatek. Zazwyczaj kończyło się to na wyłączeniu funkcji Auto w biosie i ustawieniu napięć na sztywno, podnosząc przy tym taktowanie procesora procesora z 34 (chyba) na 40 - i wszystko według poradnika.

    Z ramem miałem zawsze problem bo coś się piep.... i musiałem wracać ich ustawienie do fabrycznych (x.m.p. czy coś takiego).

    Jeśli radzicie płytę Asusa - ok.
    W takim razie trzymam się tego.
    Nie ukrywam że na innym forum zaproponowano mi trochę inny układ ale liczę się z Waszym zdaniem.

    Z tym zasilaczem i kartą mnie trochę zaskoczyłeś.
    Teraz mam 550 i daje radę - czy to znaczy że obecne podzespoły które mam są mniej prądożerne?
    Ta karta graficzna jest mi ogólnie rzecz biorąc niepotrzebna bo w gry nie gram (to co jest na pc'ty totalnie mnie nie kręci) więc wydawać 1000 zł na coś co będzie nieużywane traci sens.
    Nie sądziłem jednak że chcąc użyć Radeona potrzebować będę aż tak mocnego zasilacza (myślałem że 650 starczy i to z zapasem).

    Dysk to już wiem - brać Samsunga.
    Obudowa - no jakaś kupić muszę (niestety).
    Myślałem żeby kupić jakąś najtańszą, przerzucić to co mam do tej nowej (taniej) a skorzystać z tej co mam obecnie, ale chyba więcej kosztować mnie będzie przerzucanie komponentów niż sama buda.

    Muszę zrobić sobie zaraz jakaś rozpiskę jak to dokładnie wygląda i ile wyniosło.

    Myślę jeszcze nad wymianą tych dysków Seagate jeśli jednak nie zdecydowałbym się na kartę graficzną.
    Co wówczas brać?
    Mam teraz 2x 2tb (jeden na magazyn filmów, drugi taki "bierzący" na który pobierają się pliki itp).
    Lepiej kupić 1x 4tb czy 2x2tb?

  7. #147
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zasilacz spokojnie wystarczy do bardzo dużego kręcenia wszystkiego razem z topowym gpu, dopiero przy dwóch gpu trzeba by się zastanowić bo stała praca na dużym obciążeniu może nie być dobra, w testach pomiarowych ten zasilacz wytrzymuje 64A dając ponad 800W i nadal ma temperaturę ledwo powyżej 40 stopni, to nie jest szmelc z ładnym logo... ale róbta co chceta.
    Nie jedna wielka firma już się wygłupiła dając kondensatory 85 stopni do zasilaczy albo stosując zabezpieczenia tak żeby mimo ładnej naklejki GOLD zasilacz nie osiągał tych wartości bo konstrukcja na to nie pozwala.

    Bez gpu i bez ekstremalnego kręcenia zasilacz 450W styknie ale tez nie jakieś budżetowce z ładnym logo tylko solidna konstrukcja.

    Płytę główną jeśli nie kręcisz ekstremalnie nie musisz nic kombinować, wybierasz taką z odpowiednimi wyjściami i co ci sie bardziej podoba, przy ekstremalnym kręceniu szukaj testów ludzi od oc.

    HDD bierz toshiba, lepsze 2GB.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 05-04-2018 o 13:01

  8. #148

    Domyślnie

    Nowe gpu są dużo bardziej energooszczędne a ty masz "dziadka" AMD który lubi prąd.
    Zasilacz jest najbardziej wydajny kiedy pracuje na 50% czyli twój 550w najlepiej jakby pracował na 250-300w a tyle to sama karta na Maxa w grach może ciągnąć.
    Jeśli mówimy o stabilność to pamiętajmy że zasilacz jest jednym z najważniejszych komponentów.

  9. #149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ShutterStill Zobacz posta
    Nowe gpu są dużo bardziej energooszczędne a ty masz "dziadka" AMD który lubi prąd.
    Zasilacz jest najbardziej wydajny kiedy pracuje na 50% czyli twój 550w najlepiej jakby pracował na 250-300w a tyle to sama karta na Maxa w grach może ciągnąć.
    Jeśli mówimy o stabilność to pamiętajmy że zasilacz jest jednym z najważniejszych komponentów.
    Ja backup to sam robię więc tu radził mocno nie będę. Mam 2x4tb na biurku i robię 2 kopie wszystkiego jak jeden dysk dziwnie się zachowuje to kupuje drugi i robię backup (taki manualny NAS)

  10. #150

    Domyślnie

    Ok to pytanie może dziwne ...
    Jak wypada Integra vs stary Radeon?

Strona 15 z 72 PierwszyPierwszy ... 513141516172565 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •